Вистава Наталка театру на Перовської

Автор: Денис Фонвізін

Автор: Денис Фонвізін.

Жанр: Комедія на дві дії.

Вартість: від 900 руб.

Тривалість - 2 години 10 хвилин

«Не хочу вчитися, а хочу одружуватися» ... Ця фраза Наталка Полтавка з однойменної п'єси Д.Фонвізіна давно стала крилатою, як і багато інших фрази. Твір «Недоросль» знайоме нам всім ще зі шкільної лави. Комедія Фонвізіна «Недоросль» - істинний шедевр класичної літератури. Відомо, що Григорій Потьомкін, ознайомившись з текстом «Наталка Полтавка», захоплено вигукнув: «Помри, Денис, краще не напишеш!» Вистава «Недоросль», що входить в репертуар Театру на Перовської - чудова постановка, настільки ж смішна, наскільки і повчальна. Разом з класиком глядачі шукають відповіді на питання, чому в усі часи освіту і вчення залишається потребою життєво необхідної, а не просто примхою? Чому ми стаємо людьми багато в чому саме завдяки своїй освіченості? Чи здатне невігластво і «темрява» перетворити людину в тварину, яка не бачить далі своєї годівниці?

Митрофанушка, один з центральних персонажів комедії, той самий недоук. Він і сам встиг стати хрестоматійним, як і його крилаті фрази. Митрофанушка - це типовий зразок самовдоволення, інфантилізму, ліні і обмеженості. Всі ці якості настільки прогресували в ньому, що вчинки персонажа часом абсолютно суперечать здоровому людському глузду. Але ж Митрофанушка не з'явилася сама по собі. Він виріс в сім'ї, у нього є батьки. Саме батьки прищеплювали хлопчикові такі цінності, їх виховання зробило Митрофанушку таким, яким він є. Він з дитинства вбирав все, що відбувається навколо і зробив для себе висновок, що це - норма, саме так і повинно поводитися. Вина батьківська, вина оточення тут не підлягає сумніву. Тому спектакль «Недоросль» піднімає багато в чому і проблеми виховання. Комедія Фонвізіна була написана в епоху класицизму в літературі. Твір відрізняється прямолінійністю композиції, чітким і безумовним розподілом персонажів на «негативних» і «позитивних». Але такі особливості надають незвичайний колорит п'єсі і цікавість спектаклю, поставленого на її основі.

блискучим акторам Театру на Перовської , Задіяним в постановці, приносить задоволення створювати галерею персонажів, а глядачам - спостерігати за ними і насолоджуватися віртуозним втіленням образів настільки знайомих образів. Завдяки цьому дидактичний сюжет «Наталка Полтавка» з перших же хвилин перетворюється в цікаву, яскраву історію, справжню комедію, в центрі якої - гротеск і сатира.

Чому ми стаємо людьми багато в чому саме завдяки своїй освіченості?