В Україні змінили правила вступу до вузів в 2019 році

Важлива новація 2019 року - це розширення пільг для учасників бойових дій. Важлива новація 2019 року - це розширення пільг для учасників бойових дій

У МОН затвердили умови прийому абітурієнтів до вищих навчальних закладів в 2019 році / фото УНІАН

Як повідомили в прес-службі МОН, умови прийому до вищих навчальних закладів на 2019 рік пройшли остаточне затвердження і вступили в силу - відповідний наказ міністерства був зареєстрований в Міністерстві юстиції.

«Мінімальні прохідні бали 150 і 130 для окремих спеціальностей, творчі конкурси до подачі заяв, більш компактні терміни вступної кампанії - ці та інші новації чекають абітурієнтів в наступному році», - йдеться в повідомленні.

Так, для надходження на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) прийматимуть сертифікати ЗНО 2017, 2018 і 2019 років, крім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. З іноземних мов будуть зараховувати лише сертифікати 2018 і 2019 років. Абітурієнт може подати сертифікати в будь-якій зручній йому комбінації.

У МОН зазначили, що можливість здачі творчих конкурсів в декількох вузах, а також створення рівних умов для їх учасників незалежно від оцінок ЗНО вимагали змін термінів проведення творчих конкурсів. Вони пройдуть з 1 по 10 липня, тобто до початку прийому заяв. Передбачена також друга сесія творчих конкурсів - з 11 по 22 липня, але тільки для тих абітурієнтів, які бажають навчатися на контракті.

Незначні зміни торкнулися переліку конкурсних предметів за окремими спеціальностями. Це, зокрема, «Середня освіта (фізика)», «Професійна освіта (Охорона праці)», «Аудіовізуальний мистецтво і виробництво», «Дизайн», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Психологія», «Хімія», «Фізика і астрономія »,« Прикладна фізика і наноматеріали »,« Географія »,« Технології легкої промисловості »,« Агроінженерія »,« Цивільна безпека »і всі спеціальності галузі знань« Охорона здоров'я ». У більшості випадків посилена роль знань з математики і фізики в оцінці знань абітурієнтів.

У МОН зазначили, що ніяких змін немає в кількості заяв, які можна подати для вступу на бакалавра. Бюджет це максимум 7 заяв на 4 спеціальності, на контракт кількість заяв не обмежується.

Крім того, з 2019 року запрацює механізм першочергового зарахування тих абітурієнтів до медичних і педагогічних вузів, які готові після закінчення навчання працювати в сільській місцевості. Йдеться про вступників на спеціальності галузей знань 01 «Освіта / Педагогіка» і 22 «Охорона здоров'я», які укладуть угоду про відпрацювання не менше 3 років в селі або селищі міського типу.

Читайте також З 1 січня зарплата викладачів вузів зросте на 20%

При цьому з минулих років залишаться коригувальні коефіцієнти - першочерговий, сільський, галузевої.

На наступний рік розширена практика встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності. Йдеться про спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародне право», «Фармація, промислова фармація». Щоб подати на них заяву, вступник повинен мати конкурсний бал не менше 130.

Як і в 2018 році мінімальний поріг встановлений також на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія». Для участі в конкурсі на ці спеціальності абітурієнт повинен мати не менше 150 балів по другому і третьому конкурсних предметів.

У МОН зазначили, що важлива новація 2019 року - це розширення пільг для учасників бойових дій. Пільги будуть поширені на всіх вступників цієї категорії, а не тільки на учасників бойових дій АТО / ООС, як було раніше.

Що стосується змін в термінах, то основна вступна кампанія буде проведена в більш компактні терміни, а можливість створення електронних кабінетів буде відкрита до кінця літа, щоб їх могли використовувати надходять на заочну форму. Так, реєстрація електронних кабінетів і завантаження в них документів розпочинається 1 липня, а прийом заяв та документів - 10 липня. Закінчується подача заяв в 18 ч. 22 липня - для вступників тільки за сертифікатами ЗНО, 18-й рік. 16 липня - для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів.

Що стосується вступу в магістратуру, то основною зміною буде розширення переліку спеціальностей, на які треба здавати єдиний вступний іспит (ЕВЕ) з іноземної мови за технологією ЗНО. Зокрема, додадуться спеціальності «Музеєзнавство, пам'яткознавство», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Інформаційне, бібліотечне та архівна справа», всі спеціальності галузей знань «Богослов'я», «Соціальні та поведінкові науки», «Управління та адміністрування», «Інформаційні технології , «Публічне управління та адміністрування».

Як і в минулому році, ЕВЕ також потрібно буде здавати на спеціальності галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування», «Право» та «Міжнародні відносини ». На спеціальності «Право» та «Міжнародне право», крім цього, вступники складатимуть єдиний професійний вступний іспит (ЕПВЕ) по Праву і Загальним навчальним юридичним компетенцій.

Реєстрація на ЕВЕ і ЕПВЕ триватиме з 13 травня до 18.00 3 червня. Іспит буде 2 липня, а вступні іспити - 4 липня. Прийом заяв і документів для таких вступників розпочнеться 10 липня і триватиме до 23 липня.

Для всіх інших вступників до магістратури терміни подачі документів, складання іспитів та інших вступних процедур визначаються правилами прийому ВНЗ.

Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров зазначив, що з не залежних від МОН затримок з реєстрацією Умов прийому змінений граничний термін, до якого вищі навчальні заклади повинні затвердити власні Правила прийому - вони повинні це зробити до 5 лютого 2019 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter