Найяскравіші провідні радіостанції "Ехо Москви". фото

Головний принцип радіо "Ехо Москви" - бути чесними і об'єктивними. Барнаульський філія радіостанції підтримує цю традицію 13 років. Саме стільки виповнюється Ехо Москви в Барнаулі 25 січня 2016 року. ІА "Амітел" вирішило згадати найяскравіших провідних московського "Ехо". Тих, хто "будував" історію радіостанції, тих, хто запам'ятався аудиторії своїм талантом, інтелектом і самобутністю. Ну, або скандалами і провокаціями.

Сергій Корзун, засновник "Ехо Москви"

Історія "Ехо Москви" починається з Сергія Корзуна. Він був першим головним редактором і засновником радіостанції. Створення радіостанції називає безумством. "У 90-му році зійшов з розуму і взявся за безнадійну справу - створення першої недержавної розмовної радіостанції. У лютому 96-го тихо вийшов з когорти" начальників ", в результаті чого" Ехо Москви "відразу було визнано" радіостанцією 1996 року ", - розповів Корзун в програмі "Співробітники", яка вийшла в ефір 26 серпня 2000 року.

Сергій Корзун народився в Москві в 1956 році, навчався в 24-й московській спецшколі з вивченням ряду предметів французькою мовою. У 1978-му закінчив факультет французької мови МГПИИЯ ім. М. Тореза. У серпні 1990 року заснував і очолив радіостанцію "Ехо Москви". У лютому 1996 року подав у відставку зі свого поста і до травня 2015 року співпрацював зі станцією в якості ведучого ряду програм, у тому числі "Особлива думка" та авторської - "Без дурнів".

У травні 2015 року в своєму ЖЖ Сергій Корзун заявив про звільнення з "Ехо Москви". Рішення піти викликано образливими репліками помічника головного редактора Лесі Рябцева в її блозі про опозицію і співробітників радіостанції, на які шеф редакції Олексій Венедиктов ніяк не відреагував.

Олексій Венедиктов, головний редактор "Еха Москви"

Олексій Олексійович Венедиктов народився 18 грудня 1955 року в Москві. Закінчив вечірнє відділення історичного факультету МГПИ, одночасно з цим працював листоношею. Після закінчення інституту в 1978 році протягом 20 років працював шкільним вчителем.

На радіостанції "Ехо Москви" працює з серпня 1990 року. Починав з посади газетного оглядача і кореспондента, потім став політичним оглядачем, очолив інформаційну службу і тільки в лютому 1988 року був обраний на пост головного редактора радіостанції. За весь час його роботи на радіо він створив чималу кількість авторських програм. У тому числі "Пряма мова", "Без посередників", "Анархія".

У його "скарбничці" багато нагород. Є навіть медаль ордена "За заслуги перед Вітчизною", премія "Кращі пір'я Росії", щорічна журналістська премія "Еліта" і навіть вищих державних нагород Франції - орден Почесного легіону.

Мабуть, Венедиктова можна назвати символом "Ехо". Яскравий, екстравагантний образ головного редактора міцно асоціюється з радіостанцією. Щось із серії: "Говоримо" Ехо Москви ", маємо на увазі Венедиктов". І навпаки.

Перевірте свої знання про радіо "Ехо Москви"

Микола Александров, літературний критик, оглядач радіостанції "Ехо Москви"

Народився 4 лютого 1961 року в Москві в родині філологів. Закінчив філологічний факультет Московського університету, працював в школі (викладав літературу), потім в Державному музеї О.С.Пушкіна, навчався в аспірантурі Інституту світової літератури ім. А.М. Горького.

У 1992-96 викладав на філологічному факультеті МГУ, в 1994 році стажувався в літньому радіоуніверсітете в Арлі (Франція). У 1996-97 роках читав лекції по сучасній російській літературі в університетах в Парижі, Страсбурзі, Брюсселі.

На "Ехо Москви" працює з 1990 року. З 1991 року існує рубрика "Силуети".

Леся Рябцева, колишня помічниця головного редактора "Ехо Москви" Олексія Венедиктова

Її репутація далеко неоднозначна. Хтось називає її молодим даруванням, інші вважають, що талант дівчини полягає в здатності скандалити і провокувати.

Народилася Рябцева Олеся Олександрівна 28 липня 1991 року в Волгограді в родині бізнесменів. У п'ять років сім'я переїхала жити до Москви.

Надійшла в Російський державний гуманітарний університет на факультет журналістики. Правда, диплом журналіста Рябцева так і не отримала.

Після закінчення другого курсу вишу майбутня журналістка потрапила на стажування до Олексія Венедиктова, головному редактору "Ехо Москви". Так почалася робота Лесі на радіостанції.

Гострий язик, прямолінійність і різке ставлення до колег стали основною "фішкою" журналістки. Через її манери ведення блогу в 2015 році з видання звільнився його засновник і перший головний редактор "Еха Москви" Сергій Корзун, який на свій рахунок прийняв образу Рябцева. (Мила панянка "пройшлася" по опозиції, помічниця керівника лаяла її за "безхребетність" і "жлобство"). В іншій своїй колонці Леся на всі лади схиляла одне відоме слово, співзвучне в російській мові слова "дивак". У замітці заповітне слово вжито 34 рази.

5 грудня 2015 року Леся Рябцева заявила, що йде з "Ехо Москви".

Анатолій Агаміров, музичний оглядач

Народився 19 листопада 1937 року в Москві. Закінчив Центральну музичну школу при Московській консерваторії по класу віолончелі. Потім вступив до Московської консерваторії і через рік перевівся в клас контрабаса.

З 1965 року став працювати на Держтелерадіо. Спочатку в якості кореспондента, потім оглядача і, нарешті, генерального коментатора з питань музики на іномовлення. Спеціалізувався по Латинській Америці, працював в ефірі з іспанською мовою. Виступав на радіо "Юність", Всесоюзному радіо і Всесоюзному телебаченні. У 1972 році з політичних міркувань був відсторонений від роботи на Держтелерадіо з формулюванням "заборона на роботу в ЗМІ". Відразу після перебудови повернувся на Іномовлення, звідки в 1992 році був запрошений на Радіостанцію "Ехо Москви" в якості музичного оглядача.

Анатолія Агамірова назвали "людиною з мікрофоном". Його знали як блискучого, дотепного оповідача, як мужнього людини і, безумовно, як цілу епоху і легенду в історії вітчизняної культури

Анатолій Агаміров пішов з життя 21 серпня 2006 року.