Реквієм Верді в серії «Літургіка» - ISRAELI CULTURE

Одне з найпопулярніших літургійних творів - Реквієм Верді - прозвучить в серії «Літургіка» Ізраїльської Опери у виконанні Єрусалимського симфонічного оркестру управління мовлення, двох хорів і солістів, що беруть участь в постановці опери «Трубадур». Реквієм Верді буде представлений в Ізраїльської Опері - Центрі сценічних мистецтв в Тель-Авіві, 17 січня 2016 року, в неділю, о 20.00. І в Єрусалимі, в «Театрон Іерушалаім», зал Генрі Крауна, 18 січня 2016 року, в понеділок, о 20.00. Диригент - Фредерік Шазле. Одне з найпопулярніших літургійних творів - Реквієм Верді - прозвучить в серії «Літургіка» Ізраїльської Опери у виконанні Єрусалимського симфонічного оркестру управління мовлення, двох хорів і солістів, що беруть участь в постановці опери «Трубадур»

Фото: Йосі Цвекер

У концертах бере участь Об'єднаний кібуцній хор під керівництвом Юваль Бен-Озера і Камерний хор Рамат-Гана під керівництвом Ханни Цур, а також солісти опери: сопрано з Болгарії Світла Василева - одна із зірок сучасного оперного світу; прекрасна співачка з Албанії (вперше виступає в Ізраїлі) меццо-сопрано Енкелейда Шкоза, чудово виконує партію циганки Азучени в «Трубадурі», аргентинський тенор Густаво Порта і бас з Росії Михайло Колелішвілі.

Реквієм - єдине велике твір Верді, написане не для оперної сцени і користується такою ж широкою популярністю, як і кращі з його 26 опер. Закінчений навесні 1874 року, через кілька років після «Аїди», Реквієм мав тривалу історію створення. Ідеться патріотичні настрої Верді, Реквієм увічнив пам'ять про його великих співвітчизників.

Початковий задум Реквієму був пов'язаний з ім'ям Россіні, померлим 13 листопада 1868 року. «Хоча мене і не пов'язувала з ним дуже тісна дружба, я оплакую разом з усіма втрату цього великого артиста, - писав Верді. - У світі згасло велике ім'я! Це було ім'я найпопулярніше в нашу епоху, популярність найширша - і це була слава Італії! ». Вже через чотири дні після смерті Россіні Верді пропонує ретельно розроблений проект увічнення його пам'яті: «Я запропонував би найбільш шанованим італійським композиторам ... об'єднатися з метою написати траурну месу, яку виконали б у річницю смерті Россіні.

Треба буде створити комісію з людей тямущих, щоб налагодити проведення цього виконання, і, перш за все, для того, щоб вибрати композиторів, розподілити між ними частини реквієму та впорядкувати загальну форму всієї цієї роботи. Цей твір ... має буде показати наше схиляння перед людиною, смерть якого оплакує зараз весь світ », - писав Верді. Така комісія була створена з професіоналів Міланській консерваторії, а частини розподілені за жеребом між 12 композиторами. Верді дісталася остання частина Libera me. Рік по тому Верді повідомляв, що вирішив сам скласти весь «Реквієм», причому на той час їм вже були створені дві перші частини, які становлять єдине ціле з раніше написаної останньою частиною, що дісталася йому в 1868 році за жеребом.

У тому ж таки 1868 року відбулася довгоочікувана зустріч Верді з іншим, не менш знаменитим, ніж Россіні, сучасником - письменником Алессандро Мандзоні. Ще 16-річним юнаком Верді прочитав роман «Заручини». «Це найбільша книга нашої епохи, і одна з найбільших книг, створених людським розумом. І це не тільки книга, це втіха для людства », - писав Верді. Композитор обожнював Мандзоні, називав його «великим поетом», «великим громадянином», «святою людиною», «славою Італії. Дізнавшись про смерть Мандзоні (22 травня 1873 роки), Верді не поїхав до Мілана, сказавши: «у мене не вистачає мужності бути присутнім на його похоронах», але вже на наступний день прийняв рішення створити грандіозний пам'ятник - Реквієм, який кращі співаки повинні були виконати в Мілані в річницю смерті Мандзоні. Відмовившись від спочатку задуманих 12 частин, Верді розділив традиційний текст католицької заупокійної меси на 7 частин, з яких найграндіозніша - 2-я, в свою чергу, розпадається на 9 епізодів.
Робота йшла швидко, в серпні Верді вже послав запрошення співачці для участі в прем'єрі. Вона відбулася в першу річницю смерті Мандзоні, 22 травня 1874 року в Мілані, в соборі Сан Марко під керуванням Верді, а 3 дні потому в театрі «Ла Скала» і пройшла з величезним успіхом. Реквієм близький за стилем пізнім операм Верді, перш за все, до створюваної одночасно «Аїді».

Верді. Реквієм (серія «Літургіка» Ізраїльської Опери).
Єрусалимський симфонічний оркестр управління мовлення.
Об'єднаний кібуцній хор під керівництвом Юваль Бен-Озера.
Камерний хор Рамат-Гана під керівництвом Ханни Цур.
солісти:
Світла Василева (Болгарія / Італія) - сопрано
Енкелейда Шкоза (Албанія) - меццо-сопрано
Густаво Порта (Аргентина) - тенор
Михайло Колелешівлі (Росія, соліст оперної трупи Маріїнського театру) - бас.
Диригент - Фредерік Шазле.
Тель-Авів, Ізраїльська Опера - Центр сценічних мистецтв. 17 січня 2016 року, неділю, 20.00.
Єрусалим, «Театрон Іерушалаім», зал Генрі Крауна, 18 січня 2016 року, понеділок, 20.00.

Довідки за телефоном 03-6927770 або на сайті http://www.israel-opera.co.il

схоже