Валерій Золотухін: фільми, біографія, фотографії, особисте життя.

З амородок з Алтайського краю увірвався в кінематограф стрімко, підкорив усіх своєю чарівною, лукавою, щирою посмішкою, прожив яскраве, повну подій життя і залишив після себе велику фільмографію, спогади про театральні ролях і написані ним книги. З амородок з Алтайського краю увірвався в кінематограф стрімко, підкорив усіх своєю чарівною, лукавою, щирою посмішкою, прожив яскраве, повну подій життя і залишив після себе велику фільмографію, спогади про театральні ролях і написані ним книги

Валерій Золотухін в ролі Бумбараша у фільмі «Бумбараш» (1972)

Зараз вже складно собі уявити в ролі веселого хлопця Бумбараша НЕ Валерія Золотухіна . Але ж спочатку на головну роль у фільмі режисерів Миколи Рашеєва і Абрама Народицького «Бумбараш» пробувався Михайло Кононов . Як згадував сам Валерій Сергійович: «Я підійшов до режисера і сказав:« Якщо хочете зробити хороший фільм, беріть Кононова, а якщо хочете зазирнути у вічність - візьміть мене ». Скільки років пройшло, а я до сих пір чую за спиною «наплявать, наплявать ...». Так, Бумбараш - це велика творча удача актора Золотухіна, його візитна картка, яка супроводжувала його все життя. Та й пісні з картини у виконанні Валерія Золотухіна, що називається, пішли в народ.

Але Бумбараш не перша його роль в кіно. Випускник музичного відділення ГІТІСу, молодий актор легендарного Театру на Таганці дебютував в кінематографі в 1965 році, зігравши червоноармійця Петьку Трофимова в картині Володимира Назарова «Пакет». У 1967 році була «Інтервенція» Геннадія Полоки , Де Золотухін знімався разом зі своїм другом Володимиром Висоцьким . Правда, фільм тоді так і не вийшов в прокат, ліг на полицю, і глядачі змогли побачити його лише в 1987 році. Потім був «Господар тайги» Володимира Назарова, де друзі Золотухін і Висоцький знову зустрілися на знімальному майданчику. У 1969 році вийшли «Квіти запізнілі» Абрама Роома, тут у Золотухіна роль Егорушки. Загалом, кінематографічних простоїв у актора не було, знімався він постійно. І його герої якось відразу западали в душу, були близькі і зрозумілі глядачам, вони підкорювали своїм простим, нехитрим чарівністю і життєлюбством. Як, наприклад, простодушний Коля Касаткін в чарівної картині Йосипа Хейфеца «Единственная», безмежно закоханий в свою чарівну і трохи легковажну жінку Танюша Фешеву ( Олена Проклова ). До речі, і в цьому фільмі знімався Володимир Висоцький. Друзі разом виходили на сцену рідної Таганки, разом знімалися в кіно. Валерій Золотухін часто згадував Висоцького і в своїх інтерв'ю, і в книгах. А він залишив після себе не таке вже маленьке літературну спадщину, Валерій Сергійович випустив кілька книг, одна з яких - «Таганський домовик» - вийшла в 2013 році, в рік смерті актора.

Валерій Золотухін в ролі Петі Трофимова у фільмі «Пакет» (1965)

Валерій Золотухін в ролі Жені Ксідіас у фільмі «Інтервенція» (1968)

Валерій Золотухін та Володимир Висоцький у фільмі «Хазяїн тайги» (1968)

У 1979 році Валерій Золотухін зіграв Моцарта у фільмі Михайла Швейцера «Маленькі трагедії» . «Коли Швейцер запросив мене зніматися в своїй картині, він запропонував мені вибрати роль самому - і я вибрав Сальєрі. Мені здалося, що ця роль ще не зіграна. Найближче до мого розуміння образу наблизився у нас в театрі Льоня Філатов - дуже здорово вони з Любимовим це зробили. І ось я вибрав цю роль. «Тоді, - виніс свій вирок Швейцер, - будеш грати Моцарта». А мені один хрін: Моцарт теж роль нічого, хоча тексту вдвічі менше. Та й характер настільки простий, що мабуть спробуй зіграй, щоб тобі повірили: ти - Моцарт ». Проте Золотухін зіграв так, що повірили!

Театральна доля актора пов'язана зі знаменитою Таганці. Туди він прийшов в 1964 році, вперше вийшов на сцену в ролі водоноса Ванга в спектаклі «Добра людина з Сезуана» , Пройшов з цим театром весь його складний і звивистий шлях і з 2011 по 2013 рік був художнім керівником Таганки. Практично повну літопис театру можна прочитати в його книгах.

Практично повну літопис театру можна прочитати в його книгах

Валерій Золотухін в ролі князя Приклонских у фільмі «Квіти запізнілі» (1969)

Валерій Золотухін в ролі Колі Касаткіна у фільмі «Єдина ...» (1975)

» (1975)

Валерій Золотухін в ролі Моцарта у фільмі «Маленькі трагедії» (1979)

«Я народився з повною відсутністю почуття заздрості, розумієте? - сказав Валерій Золотухін в одному з інтерв'ю. - Правда, Висоцький визначив це вельми своєрідно: «Золотухін знає, що він - краще за всіх, тому нікому і не заздрить».

Незаздрісні люди - щасливі люди. Тому можна, напевно, з повним правом сказати, що чудовий актор Валерій Золотухін прожив щасливе життя. Недарма саме йому було довірено заспівати пісню «Розмова із щастям», що стала супершлягером.