Культурний гід по Катеринбургу

1. Музей історії камнерезного і ювелірного мистецтва
  2. Свердловська державна академічна філармонія
  3. Фотографічний музей «Будинок Метенкова»
  4. Музей історії Єкатеринбурга
  5. Єкатеринбурзький державний академічний театр опери та балету
  6. пам'ятник клавіатурі
  7. Свердловський обласний краєзнавчий музей
  8. Літературно-меморіальний будинок-музей Д.Н. Мамина-Сибіряка
  9. Музей купецького побуту
  10. Невьянськ башта

«Червона лінія» - пішохідний туристичний маршрут по історичному центру Єкатеринбурга. Його довжина - близько шести з половиною кілометрів. Пам'ятки, включені в маршрут, були визначені голосуванням. Ідея маршруту активно обговорювалася в інтернеті, в його обговоренні та розробці взяли участь майже 11 тисяч осіб, маршрут руху позначений червоною фарбою на тротуарах центральної частини міста, точки огляду визначних пам'яток відзначені нумерацією.

Ми познайомимо вас з шістьма об'єктами маршруту, а також розповімо про інші цікаві місця Єкатеринбурга.

Вид на Єкатеринбург. Фотографія: Антон Федорченко / фотобанк «Лорі»

Музей історії камнерезного і ювелірного мистецтва

Ідея створення музею, пов'язаного з історією камнерезного справи на Уралі, виникла ще в кінці XIX століття в Уральському суспільстві любителів природознавства. «Влаштувати в Єкатеринбурзі музей копалин багатств» прагнув і знаменитий художник А.К. Денисов-Уральський, пропонуючи в дар майбутнього музею багату колекцію мінералів, оригінальні ювелірні вироби, картини і цінний матеріал, що відноситься до історії вивчення Уралу.

Музей історії камнерезного і ювелірного мистецтва є єдиним в Росії державним музеєм подібного профілю.

Свердловська державна академічна філармонія

Свердловська філармонія відкрила свій перший сезон 29 вересня 1936 року. Будівля філармонії - пам'ятник архітектури з більш ніж сторічною історією.

Колись тут виступали Сергій Лемешев, Іван Козловський, Леонід Утьосов, Володимир Маяковський. Сьогодні в афіші філармонії - імена тих, хто визначає еталон світового виконавського мистецтва. Її гостями стають Володимир Співаков, Михайло Плетньов, Юрій Башмет, Денис Мацуєв, Вадим Рєпін, Сергій Крилов, Дмитро Хворостовський і багато інших видатних музиканти.

Фотографічний музей «Будинок Метенкова»

Фотографічний музей «Будинок Метенкова» - один з небагатьох в Росії і єдиний на Уралі музей фотографії. Він розташований в будівлі, що належала на рубежі XIX-XX століть одному з кращих фотографів старого Єкатеринбурга - Веніаміну Метенкова.

Музей історії Єкатеринбурга

Музей історії Єкатеринбурга - один з найстаріших музеїв міста, що веде свою історію з 1940 року.

Використання сучасних технологій дозволяє відвідувачам музею здійснювати миттєву «телепортацію» та подорожувати з XVIII століття в століття XXI, перевтілюватися в стародавнього художника і відтворювати древнє наскальні зображення, знайомитися з феноменом «почесного громадянства» та видатними городянами Єкатеринбурга-Свердловська.

Єкатеринбурзький державний академічний театр опери та балету

У 70-ті роки XIX століття сцена першого міського театру (нині - кінотеатр «Колізей») приймала першокласні столичні оперні антрепризи. Пройшовши відмінну глядацьку школу, в 1874 році місцеві любителі цього жанру організували музичний гурток, єдиний на всю країну, на думку преси початку століття, де власними силами створювалися розкішні оперні постановки, оживали найскладніші музичні партитури.

Трепетна любов і шанування опери змусили тоді міської влади задуматися про будівництво власного оперного театру. У 1912 році Новий міський театр відкрив свій перший сезон оперою Михайла Івановича Глінки «Життя за царя» (диригент С. Барбіна, режисер А. Альтшуллер).

пам'ятник клавіатурі

Пам'ятник являє собою точну копію комп'ютерної клавіатури. 104 гігантські бетонні клавіші важать від 100 до 500 кг кожна.

Пам'ятник клавіатурі став першою ландшафтної скульптурою в Єкатеринбурзі. На ній можна сидіти, по ній можна ходити і перестрибувати з однієї літери на іншу.

Свердловський обласний краєзнавчий музей

В унікальних колекціях зібрані стародавні знаряддя праці з дерева, кістки, каменю, металу - від мезоліту до раннього залізного віку, мідний посуд початку XVIII століття, Невьянська старообрядницька іконопис, всесвітньо відоме каслінське художнє лиття, зразки уральської яшми і доісторичних морських раковин.

В музеї знаходиться найбільша і найдавніша відома людству збереглася дерев'яна скульптура - Великий Шігірском ідол, яка є пам'яткою світового значення.

Літературно-меморіальний будинок-музей Д.Н. Мамина-Сибіряка

Музей Дмитра Наркисович Мамина-Сибіряка розташовується в меморіальному будинку, купленому письменником в 1885 році на гонорар від видання роману «Приваловские мільйони» та подарованому їм місту Катеринбургу. Постійна експозиція музею присвячена життю і творчості Мамина-Сибіряка та його сім'ї.

Музей купецького побуту

Двоповерховий дерев'яний на кам'яному цоколі будинок купців Агафурових 1896-1898 років розташований в західному районі міста. Будинок є зразком дерев'яної садибної забудови кінця XIX століття, в композиції і різьбленому декорі якій широко використовуються мотиви народного зодчества.

Невьянськ башта

Якщо вежу, побудовану в Невьянська на замовлення Акинфия Демидова, хтось за аналогією з Пізанської назве «падаючої», місцеві жителі неодмінно його поправлять: «Наша - похила». Цю пам'ятку легко знайде навіть людина, вперше потрапив в місто: кожні 15 хвилин боєм дзвонів і кожні три години музичної мелодією дзвіниця сповіщає про своє місцезнаходження.

Вважається, що відхилення в південно-західному напрямку, в бік Тули, символізує повагу до малої батьківщини Демидових.
Більше культурних об'єктів в містах «Імператорського маршруту» - на сайті Асоціації туроператорів Росії .