Ніно Катамадзе: Колискові в Мюзік-холі

У Петербурзі з сольним концертом виступила Ніно Катамадзе, «грузинське диво», як величає її західна преса. Будь-якому артисту важливо мати свою публіку, що не залишить ні в момент тріумфу, ні в пору невдач. У Ніно така публіка - грузіноговорящая. Сьогодні її обожнюють грузини, які живуть в Росії, а їх чимало. Для них Ніно ще і культурний посол своєї країни: вона не відмовляється виступати в Росії і доводить, що музи не повинні мовчати, навіть коли говорять гармати, гинуть невинні люди, а політики обливають один одного брудом.

На її концерт в Петербург з'їхалося чимало глядачів зі всієї Росії, « ЖЖ-спільнота Ніно Катамадзе », Багато - вельми середнього достатку, але готові віддати чималі гроші за квиток на виступ своєї улюблениці. Втім, з кожним концертом, з кожним новим альбомом коло шанувальників грузинської артистки все розширюється, і на її сольному вечорі яких тільки національностей не було. А віковий діапазон вражаючий: у перших рядах розташувалося кілька кавказців явно за сімдесят, а поруч - зовсім діти. Заглянула на концерт і молода мама з однорічною донькою, і її, фотографа Ольгу Урванцева, Ніно вивела на сцену, заспівавши малятку щось на зразок колискової. Дивлячись на цю зворушливо картину, я раптом зрозумів, що, за великим рахунком, більшість пісень Ніно і є колискові. Адже її джазові імпровізації і естрадно-симфонічні композиції, не кажучи вже про обробках грузинських мелодій, підкреслено неагресивні, вони умиротворяют. У хорошому сенсі слова, заколисують. Її стихія - плавна, повітряна імпровізація, її музика по-справжньому благородна - ніякої різкості, ніякої какофонії.

З Ольгою Урванцева

І сама Ніно ніби не співає, а якісь дивовижні красиві казки розповідає. Нехай на грузинською та англійською мовами, але в її казках, в яких хвацько закручений музичний сюжет, найважливіше добра, сонячна інтонація. Та й виглядає співачка як казкова героїня: в дивних нарядах ходить по сцені, будує сміховинні гримаси, однією рукою тримає мікрофон, а інший перебирає пальцями, немов чаклує. Розповідає публіці «по секрету», що справжній звук йде у неї звідкись зсередини, показуючи це смішними жестами, підстрибує, як мале дитя, після вдало проспівали балади і не соромиться видихнути в мікрофон: «Ой, як же мені добре!»
Її монологи між піснями - окрема тема. Насилу підбираючи слова, вона розмовляє російською і грузинською про мир, дружбу, кохання. Ніно обожнюють жінки, їх на концерті більшість. Але і чоловіки, слухаючи її спів і монологи, розуміють, що жінка - вічне джерело мудрості. Недарма Юрій Шевчук примітив Ніно, запросив в свої антивоєнні концерти «Не стріляй!», І тепер вони кращі друзі - музиканти « ДДТ »Ходять на всі її виступи, а трубач« ДДТ »Іван Васильєв в Мюзік-холі вийшов на сцену з букетом квітів.
Величезна сцена Мюзік-холу для співачки незвична, і полконцерта вона провела в залі для глядачів, раз у раз спускаючись до глядачів, навчаючи їх мистецтву вокальної імпровізації. Не відразу, але зал ожив і почав співати разом з Ніно. Ще б звук не підкачав ... Але з хорошим саундом в Мюзік-холі з його високою стелею завжди проблеми, а тут ще грають електрогітари групи Insight разом з симфонічному оркестром. Кілька разів Ніно, зневірившись передати нюанси, відкладала мікрофон і співала без подзвучки. І зал завмирав: все було чутно.
Михайло Садчиків
Фонтанка.ру