Росія привласнила собі нашу балалайку і гармонь - український диригент

Україна є батьківщиною всіх без винятку російських народних інструментів.

Про це в інтерв'ю журналу "Країна" заявив український диригент, художній керівник Національного академічного оркестру народних інструментів Віктор Гуцал, який розповів про свою творчість в радянські часи.

Підпишіться на новини «ПолітНавігатор» в Світ тісний , Яндекс.Дзен , Telegram , Facebook , Одноклассниках , Вконтакте , канал YouTube і Яндекс.Новости

"Їхали на концерт в Казахстан. В одному автобусі - артисти, у другому - костюми та інструменти. Дороги такі, що їх і не видно. Музиканти жартували: "У Радянському Союзі немає нічого, крім ракет". Автобус з реквізитом відстав і не приїхав до самого концерту. Глядачі стали сходитися, а у нас - ні костюмів, ні інструментів. А тоді майже в кожному будинку культури був невеликий музей російських народних інструментів. Виконати українські мелодії на них було нескладно - тому що вони всі інструменти у нас запозичили. На сцену вийшли в повсякденному одязі ", - сказав диригент.

При цьому він визнає, що в колишні часи віддавав пріоритет міжнародних мотивами перед національними.

"У радянські часи в репертуарі оркестру обов'язково повинна бути пісня або дума про Леніна. І кілька композицій братніх народів і інтернаціональні пісні. Перед гастролями програму переглядали вищі інстанції. Мене не раз запитували: "Як думаєте, що важливіше - інтернаціональне чи національне?" Що я міг відповісти? Вибирав перший варіант. Це тривало і після незалежності. Тепер інтернаціональне називають загальнолюдським. Національного же бояться досі ", - стверджує Гуцал.

Варто зазначити, що українська пропаганда часто звинувачує Россіію в самих немислимих крадіжках. Так, наприклад, активний учасник ДЕРЖАВНОГО перевороту, член «Автомайдану» Сергій Поярков звинуватив Росію в тому, що вона вкрала українське майбутнє.

Також на Україні досить поширене звинувачення Росії в тому, що вона вкрала свою назву у України.

Читайте також: Давня Україна вважається засновником сучасної Європи - Юлія Тимошенко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Що я міг відповісти?