Донеччанин прикрасив свій будинок пістолетами, автоматами і кулеметами

1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

17 березня 2011, 18:10 Переглядів: 17 березня 2011, 18:10 Переглядів:   «Машин Гевер»

«Машин Гевер». Німецький кулемет зразка 1934 року Попов зібрав повністю з оригінальних частин. Фото А. Мащенко.

У Донецькому краєзнавчому музеї відкрилася виставка зброї Першої та Другої світових воєн. Приватний колекціонер В'ячеслав Попов показав свій арсенал, який збирає з 2003 року. У нього вдома зберігаються близько 300 "неодружених" пістолетів, автоматів і кулеметів (у справжньої зброї спиляли бойки і просвердлили дірки в стволах, щоб не можна було стріляти. - Авт.), А також дві сотні предметів армійської амуніції (касок, барабанів, фляг і блях на ремені). Перший експонат у успішного ресторатора Попова з'явився випадково - друзі подарували йому кулемет "Максим" на день народження (такий в донецьких магазинах коштує 15 тис. Грн.). Потім бізнесмен вирішив оформити в стилі мілітарі зал однієї зі своїх готелів - влаштували там справжній військовий бліндаж, і з тих пір на пошуки раритетної зброї донеччанин витрачає весь свій вільний час і вільні гроші. Знайти поповнення можна на форумах колекціонерів в інтернеті, де все ганяються за рідкісними "гарматами" з невеликим тиражем випуску. "Який поважає себе колекціонер не зв'язуватиметься з" копаніной "(знахідки" чорних археологів ". - Авт.) - це, частіше за все, добре поширене зброю, до того ж без документів, і можуть бути проблеми з міліцією. Куди цікавіше знайти, як ми говоримо , "сохран горищний" - трофейний німецький "шмайсер" зі схованки старого партизана ", - пояснює Попов.

Куди цікавіше знайти, як ми говоримо , сохран горищний - трофейний німецький шмайсер зі схованки старого партизана , - пояснює Попов

Реквізит. З такого "Маузера" (внизу) стріляли в "Білому сонці". Фото А. Мащенко

Про кожен експонат колекціонер може розповісти цілу "родовід": де його випустили, в яких родах військ використовували, і як ця зброя вплинуло на хід історії. Наприклад, є "Маузер РЕД-9" з важкої дерев'яної кобурою - її ще можна пристібати до ручки як приклада. Такий був у Абдулли з "Білого сонця пустелі". Взагалі-то, ці знамениті пістолети Німеччині заборонили випускати за Версальським договором після Першої світової, але хитрі німці все одно їх штампували під виглядом зброї для потреб своєї поліції та ще й гнали зброю на експорт. Ось кишеньковий "Браунінг" - з такого есерка Каплан стріляла в Леніна. А справжня машина для вбивств - "Томмі-Ган" 1928 року випуску, який сумно прославили хлопці Аль Капоне. Але найбільша гордість Попова - це станковий кулемет "Машин Гевер" зразка 1934 року. Його колекціонер зібрав повністю з оригінальних частин аж до оптичного прицілу на тринозі та шкіряного ремінця (кулемет вагою 12 кг іноді вішали при стрільбі на плече в стилі командос Шварценеггера). Цей скорострільний раритет обійшовся донеччанину в 10 тисяч євро , А німецькі комплектуючі він збирав по всій Європі. Втім, ціна ще далеко не захмарна. Попов мріє роздобути пістолет " Марс "1903 року британського зброяра Бергмана. Таких моделей випустили тільки 1 тис. Штук, і варто пістолет зараз до 100 тис. Євро.

Зброя "пристреляв" для нового музею

Винести свою колекцію на загальний огляд збирач вирішив не випадково - колекціонер хоче виставляти зібрану зброю на постійній основі в новому музеї Великої Вітчизняної війни під пам'ятником визволителям Донбасу в парку Ленкому. "Поки що проект регулярно обговорюють на комісіях чиновників. Сподіваюся, що мер прийде сюди і оцінить - нам є що показати донеччанам", - говорить Попов.

До речі, у вівторок Олександр Лук'янченко пообіцяв відкрити музей ВВВ вже в цьому році - вже на День міста, 28 серпня. Втім, навіть сам колекціонер визнає, що заповнити 1000 квадратних метрів (така площа музею передбачена проектом. - Авт.) Тільки зброєю просто нереально - знадобиться цілий залізничний ешелон з вогнепальною вантажем. Швидше за все, в музеї зроблять діораму одного з боїв, як в Севастополі та Дніпропетровську.

Також у колекціонера є багато цікавої військового екіпірування. Наприклад, пара величезних повстяних чобіт для вартових вермахту - вагою по п'ять кілограмів і на дерев'яній підошві товщиною зі будівельну цеглу. Таке взуття годинні надягали поверх своїх кирзових чобіт і могли хіба що переступав з ноги на ногу - зробити навіть пару кроків варто маси зусиль. А наші партизани самі робили собі "формені" ремені з червоними зірками - вирізали їх з консервних банок, фарбували і клеїли поверх свастики на трофейних німецьких бляхах.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Донеччанин прикрасив свій будинок пістолетами, автоматами і кулеметами". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Мащенко Андрій

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.