NEWSru.com :: Помер найстаріший актор МХТ, Народний артист РРФСР Владлен Давидов

Народний артист РРФСР, найстаріший актор МХАТу Владлен Давидов помер в суботу на 89-му році життя після тривалої хвороби, повідомляє РІА Новини" .

Владлен Семенович Давидов був найстарішим актором театру, який присвятив йому все своє життя. Своє життя з Художнім театром він пов'язав ще будучи підлітком, подивившись тут спектакль і поділившись своїми враженнями в замітці в "Піонерській правді".

Під час Великої Вітчизняної МХАТ відкрив свою школу, і молодий Давидов виявився в рядах її перших студентів. Закінчивши студію, він був прийнятий в трупу і почав свою професійну життя з дитячої казки "Дванадцять місяців", де виконав роль Апреля.

Прослуживши в МХТ кілька десятиліть, він зібрав цілу галерею помітних ролей. В його репертуарі - класика світового і вітчизняного репертуару, персонажі Булгакова і Горького, Ібсена і Діккенса, Достоєвського і Уайльда. Окрема сторінка його творчої біографії - ролі в п'єсах Чехова. Його солідна фактура, глибокий внутрішній зміст, тонкий психологізм дозволили зіграти професора Серебрякова в "Дяді Вані", Соріна (а до цього Дорна) в "Чайці", Кулигіна в "Трьох сестрах", Лебедєва в "Іванові".

Свій шлях у кіно Владлен Давидов почав з невеликій ролі майора Кузьміна у фільмі "Зустріч на Ельбі", але справжня слава кіноактора прийшла до нього, коли він зіграв маршала Рокоссовського в знаменитому "Звільнення" Юрія Озерова.

На рахунку Давидова - більше 30 ролей в кіно, серед них участь в таких відомих радянських картинах, як "Кубанські козаки", "Людина-амфібія", "Ходіння по муках". Зовнішні дані, чоловіче чарівність, харизма дозволили Давидову зіграти безліч ролей у військових фільмах - він знімався в знаменитій сазі "Сімнадцять миттєвостей весни", в серіалі "ТАРС уповноважений заявити" і багатьох інших. Одну з останніх своїх ролей Давидов зіграв у Микити Михалкова у фільмі "Стомлені сонцем 2: Цитадель".

Історія рідного театру була для Давидова не пустим звуком, вона стала справою його життя. П'ятнадцять років Владлен Семенович пропрацював директором музею театру, зібравши унікальну колекцію документів. Будучи блискучим знавцем історії театру, він листувався з мхатівський "старими", поповнюючи безцінний архів музею. Без його діяльної участі не вийшли б багато праці, документальні фільми, присвячені легендам театру.

Він був укладачем документального збірника про Бориса Добронравова, брав участь у створенні фільму про нього, допомагав складати книгу про Євгена Євстигнєєва. Владлен Семенович не тільки досліджував документи, а й сам написав мемуари, статті в збірниках спогадів про Інокентія Смоктуновського, про Бориса Ліванова.

Владлен Семенович до останнього не втрачав зв'язку з рідним театром, служінню якому віддав 67 років свого життя. В останні роки він виходив на рідні підмостки в ролі Йосипа II в спектаклі "Амадей" та в ролі Соріна в чеховської "Чайці".

Владлен Давидов нагороджений двома Сталінськими преміями, Державною премією РФ, орденом "За заслуги перед Вітчизною" IV ступеня, званням Народний артист РРФСР.