Леніна в центрі Києва замінять магнати

1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

3 лютого 2014 року, 7:56 Переглядів: 3 лютого 2014 року, 7:56 Переглядів:   Лазар Бродський

Лазар Бродський.

Замість "поваленого" Леніна на бульварі Шевченко може з'явитися пам'ятник меценатам Лазарю Бродському і Миколі Терещенку.

ГОЛОСУВАННЯ. Відразу після повалення пам'ятника Леніну на Бессарабці кияни почали гадати, який монумент може з'явитися на початку бульвару Шевченка. Щоб вивчити думку киян, 27 грудня в мережі стартувало опитування, в ході якого городяни вибирали з кількох варіантів, серед яких і новий монумент самому Іллічу. Підсумки голосування підвели 31 січня.

Виявилося, що більшість жителів столиці хотіли б бачити на місці пам'ятника Леніну монумент цукрозаводчикам і меценатам Лазарю Бродському і Миколі Терещенку. У мерії результатами конкурсу раді. "У нас був момент, коли за одну ніч Ленін набрав більше тисячі голосів. Однак наші програмісти виявили, що голоси були відправлені з одного комп'ютера. Взагалі з тих 39%, які віддані за Леніна, половина отримана нечесним шляхом. Але це стало стимулом для киян голосувати за інші варіанти ", - зазначив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко .

За його словами, вже найближчим часом київські художники визначать, як повинен виглядати пам'ятник, після чого питання зведення монумента винесуть на розгляд Київради. Потім почнуть шукати мецената. До слова, деякі кияни пропонували встановити на місці монумента Леніну абстракцію "пам'ятник Майдану".

За словами істориків, пам'ятник Бродському і Терещенко повинен стояти в центрі столиці, оскільки саме завдяки цим меценатам Київ розвивався активними темпами, в місті з'явилися будівлі, якими Україна пишається і нині.

СПАДЩИНА магнатів. Завдяки цукрозаводчику Лазарю Бродському в Києві з'явилися безкоштовні лікарні, училища, будувалися музеї і театри: будівля КПІ на пр. Перемоги, Театр оперети, Інститут електрозварювання ім. Є. Патона, Обласна лікарня, синаноги на Шота Руставелі і ін. За заповітом мецената Київ отримав півмільйона рублів на спорудження Бессарабського ринку. Микола Терещенко торгував не тільки цукром, але і залізом, спиртом, лісом, сукном. На благо Києва меценат витратив 5 млн рублів (для порівняння: вороний кінь коштував 100 руб.). Серед багатьох його заслуг - золочення куполів Володимирського собору.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Леніна в центрі Києва замінять магнати". інші люди дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Кириченко Леся

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.