VII фестиваль кіно про науку і технології "360 °"

Поділитися в соціальних мережах: Поділитися в соціальних мережах:   Фото: прес-служба фестивалю 360 °   VII фестиваль кіно про науку і технології 360 ° спільно з Берлінським міжнародним кінофестивалем представляють ретроспективну програму науково-фантастичних фільмів Future Imperfect ( Недосконале майбутнє)

Фото: прес-служба фестивалю "360 °"

VII фестиваль кіно про науку і технології "360 °" спільно з Берлінським міжнародним кінофестивалем представляють ретроспективну програму науково-фантастичних фільмів "Future Imperfect" ( "Недосконале майбутнє").

До неї увійшли шість фільмів, що розповідають мовою фантастики минулого століття про реальних і уявних загроз, актуальних і в наш час. Тоталітаризм і поліцейську державу, зіткнення з Іншим, екологічна катастрофа, штучний інтелект, маніпуляція ЗМІ, контроль над свідомістю і пам'яттю. XX століття, що дало світу атомну бомбу і лякаючий своїми масштабами технічний прогрес, позбавило людство від оптимістичних прогнозів. Досвід і знання принесли тривогу і відчуття прийдешнього апокаліпсису. Недосконалість людського соціуму навело на роздуми про існування інших світів. Ці умови виявилися сприятливими для наукової фантастики.

Два фільми 50-х років, "1984" і "Прибульці в Токіо", задають дві магістральні лінії програми - суспільство майбутнього і зіткнення з прибульцями.

Фільм "1984" (1956 рік, Великобританія) - перша екранізація великого роману Джорджа Оруелла, який народився з спостережень автора за двома головними тоталітарними режимами ХХ століття. На відміну від "1984", фільм "Прибульці в Токіо" (1956 рік, Японія) бачить головну загрозу в зовнішньому подію, зіткненні з іншою планетою. І в той же час, можливість порятунку в фільмі теж з'являється ззовні.

Поряд з "Future Imperfect" фестиваль представить в цьому році чотири програми. До конкурсної програми увійшли вісім документальних фільмів і "AlphaGo" - фільм відкриття. У програмі "Майбутнє музеїв: назустріч Політеху" "360 °" представить сучасний погляд на історію і еволюцію музейної справи. У програму "Британські вчені", організовану спільно з Британським кіноінститутом і Британською Радою, увійдуть фільми про історію наукового кіно Великобританії, з народження і до наших днів. У програмі "Спеціальні кінопокази" глядачів чекає добірка з п'яти дуже різних картин, які зачіпають теми науки і свідомості, від вітчизняного наукового фільму "Мозок. Друга всесвіт" до художнього фільму Кайла Патрика Альварез "Стенфордський тюремний експеримент".

Кінопокази доповнить дискусійна програма за участю відомих вчених, експертів і популяризаторів науки. Інший значущою частиною фестивалю стануть виступи кіноут-спікерів, візіонерів зі світу науки і технологій.

Покази та дискусії пройдуть в кінотеатрі "Каро 11 Жовтень", Центрі документального кіно, Мультимедіа арт музеї (Москва), "Яндексі" і Російській державній бібліотеці. Подивитися розклад і купити квитки можна на сайті 360.polymus.ru

кінотеатри Москви
20.10.2017

Поділитися в соціальних мережах: