Норман Фостер відмовився працювати над проектом Пушкінського музею

Два дні тому перед зіркою британської   архітектури   Норманом Фостером була поставлена ​​наступна задача: головний архітектор Москви Сергій Кузнєцов зажадав від нього або захистити проект реконструкції ГМИИ імені Пушкіна і вести його до самого кінця, або відмовитися від нього зовсім

Два дні тому перед зіркою британської архітектури Норманом Фостером була поставлена ​​наступна задача: головний архітектор Москви Сергій Кузнєцов зажадав від нього або захистити проект реконструкції ГМИИ імені Пушкіна і вести його до самого кінця, або відмовитися від нього зовсім.

Сьогодні газета The Art Newspaper повідомляє про те, що архітектурне бюро Нормана Фостера Foster + Partners вийшло з даного проекту. Це потверділа і в самій компанії Фостера, заявивши, що офіційний лист про відмову ведення проекту реконструкції ГМИИ вони направили директору музею ще 5 червня 2013 року. Архітектори мотивували свої дії тим, що за останні три роки музей не залучав їх до участі в проекті. До слова, в своєму листі Foster + Partners зажадали не згадувати бюро і ім'я Нормана Фостера в зв'язку з цим проектом.

Як заявив Сергій Кузнецов, далі буде організований конкурс і до роботи над реконструкцією музею залучать інше архітектурне бюро, можливо, західне. Він зазначив, що виступає не проти ідей Фостера, а проти його методу роботи, бажаючи, щоб той працював над проектом особисто на всіх стадіях його розвитку.

Нагадаємо, в планах британського архітектора було об'єднати будівлі ГМИИ на Волхонці в єдине музейний простір, що складається з 15 будівель, збільшивши загальну музейну площу з нинішніх 49,6 тисячі квадратних метрів більш ніж в два рази. З цією ідеєю Фостер, на пару з Сергієм Ткаченко з "Моспроекта-5", виграв тендер у 2009 році. На реалізацію проекту Foster + Partners, за оцінками експертів, було б потрібно 22 мільярди рублів.