ХХХ фестиваль Рудольфа Нурієва в Казані відкрила класична постановка з елементами брейк-дансу

(Казань, 13 травня, «Татар-інформ», Оксана Романова). Сьогодні в Казані прем'єрою «Ромео і Джульєтта» в постановці Бориса Мягкова під редакцією художнього керівника Театру опери та балету імені Муси Джаліля Володимира Яковлєва відкрився ХХХ Міжнародний фестиваль класичного балету імені Рудольфа Нурієва.

Партії Джульєтти і Ромео в постановці виконали заслужені артисти Татарстану, лауреати Держпремії Тукая і міжнародних конкурсів Христина Андрєєва і Михайло Тіма. Партії інших провідних персонажів також належать артистам казанської трупи.

«" Ромео і Джульєтта "в новій редакції - це наш авторський спектакль, тому, природно, ми на цей спектакль нікого не запрошували (танцівників з інших театрів - прим. Т-і). Він вирішений у традиційно класичних критеріях, сценографія наближена до тієї епохи - ми не одягаємо Ромео і Джульєтту в джинси, ми не переносимо події в нетрі Нью-Йорка або ще куди-небудь. Жорсткі декорації для постановки виготовлялися в кращих майстерень Москви, м'які декорації робили тут. Не повинно бути ніяких дрібниць. Декорації, костюми, світло, техніка, виконавський склад - все повинно відповідати рівню академічного театру », - розповів« Татар-інформ »напередодні старту фестивалю Володимир Яковлєв.

Фарби та розкошує атрибутики образів танцюристів і сценічних інтер'єрів дійсно деколи створюють відчуття особистої присутності в описаній Шекспіром епосі. Міська площа, палац і сад Капулетті, кімната Джульєтти і особливо собор буквально втягують глядача своєю тривимірної магією в число учасників дії. Костюми дивують складністю дизайнерської ідеї і виконання - створені відразу з декількох поєднуваних яскравих тканин, вони, безумовно, викликають естетичний захват і в той же час питальне подив: як в таких розкішно-фалдящіх нарядах можливо так бездоганно танцювати.

«Найбільше незручності доставляє, звичайно, довжина. І тут раз на раз не доводиться, сьогодні, може бути, ти ходиш, не думаєш, не помічаєш, а завтра раз - спіткнувся і впав. У мене, наприклад, на самому початку кар'єри бувало, трохи інше, але бувало. Це була опера, і на сцені тоді не була лінолеум, а була розстелена тканину. Тканина на підлозі ковзає, ходить, він просто з-під мене пішла і я впав, секунди три потім тільки розумів, що сталося », - пояснив в інтерв'ю« Татар-інформ »виконавець партії Паріса (нареченого Джульєтти) Ильнур Гауфуллін, який в антракті потайки відсапувався за допомогою чашечки кави.

Як розповів танцівник, варіації прем'єрної версії постановки полягають в зміні деяких технічних моментів, зокрема, в партії Парнасу стрибкових елементів.

«Вони ускладнилися, зажадавши трохи більше уваги і роботи, але це завжди плюс - плюс до свого тіла, до своєї фізики. Ми досить довго репетирували, ставили, шукали ці нові фарби, нові моменти. Виходячи на сцену, звичайно, хвилюєшся, але в другому акті вже заспокоюєшся, звикаєш до сцени, звикаєш до глядачів, до світла і відчуваєш себе як риба у воді », - поділився враженнями актор.

Одним з найяскравіших номерів постановки став танець блазнів. Мабуть, саме тут авторська варіація хореографії Володимира Яковлєва була найяскравіше помітна навіть непрофесіоналам балетного мистецтва: в номер гармонійно і доречно вплетені елементи брейк-дансу. За словами художнього керівника, йому «хотілося показати можливості виконавців цих партій, поєднавши сучасні елементи з технікою класичного танцю», що до того ж «органічно вписалося в образ вуличних блазнів, які повинні були бути присутніми на карнавальних ходах».

«У новій версії додано відео, інший світ - його набагато більше. Щоб відпрацювати постановку тільки з цієї точки зору було потрібно близько двох тижнів сценічних репетицій », - розповіла зі свого боку помічник режисера Олена Зіганшина.

Незважаючи на десятихвилинні овації глядачів стоячи і оберемки букетів з білих троянд, художній керівник театру Володимир Яковлєв після завершення вистави самокритично зізнався, що встиг помітити кілька огріхів, але в цілому результатом задоволений.

«Весь час бачу якісь шорсткості в власних постановках. Але в цілому, мені здається, що спектакль вийшов динамічним і вийшов режисерськи. І найголовніше, що актори все добре виконали кожен в своєму образі - спектакль був живий. Акторська група, і всі, хто брав участь у цій виставі, впоралися зі своїм завданням. Але найголовніший цінитель - по ту сторону рампи. Вони всі говорять. Ми намагалися прикласти максимум своїх зусиль, свого вміння і художнього бачення, щоб донести до публіки одного з найвидатніших творінь людства, яке існує вже більше 400 років, а тема так і залишається злободенною і по сьогоднішній день », - підвів підсумки прем'єри і старту Нуріевского фестивалю Володимир Яковлєв.

Нагадаємо, авторська постановка «Ромео і Джульєтти» буде показана і сьогодні, 14 травня. Потім до 30 травня глядачів чекають ще 10 подань, в числі яких «Баядерка», «Анюта», «Есмеральда», «Дон Кіхот», Золота Орда », Dona nobis pacem (« Даруй нам мир »),« Лебедине озеро », «Жизель» і два гала-концерту.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.