"Друзі Тибету" в Туві познайомилися з Еверестом і новим перекладом книги про Його Святості Далай-ламі »Tuva.Asia

Напередодні новорічних свят у Кизилі за чашкою гарячого чаю зібралися Друзі Тибету, проголосивши себе стільки цікавих гостей, що вийшло ціле засідання Клубу інтернаціональної дружби Напередодні новорічних свят у Кизилі за чашкою гарячого чаю зібралися "Друзі Тибету", проголосивши себе стільки цікавих гостей, що вийшло ціле засідання Клубу інтернаціональної дружби. Головними подіями вечора були заплановані відеопрезентація про похід на Еверест відомого альпініста Маадир-оола Ховалига з командою соратників і презентація перекладеної на тувинський мову Миколою Кууларом книги "Мистецтво бути щасливим на роботі" американського психолога Говарда Катлера на основі бесід з Його Святістю Далай-ламою.

Охочих виступити, поспілкуватися, задати питання та запропонувати нові теми і проекти виявилося настільки багато, що понад план прозвучали пісні, був виконаний танець, пролунав блок спогадів про становлення Товариства та затверджено програму наступної зустрічі. Напередодні нового року за східним (тибетському і Тувинської календарем) в лютому 2013 року, зустріч "Друзів Тибету" буде присвячена тибетської кухні.

Глава інтернаціональної тибетської-тувинській сім'ї Дакпа Гьятсо поки тільки розповів, а в майбутньому обіцяв провести майстер-клас по заварювання національного чаю, компоненти якого складаються з добре збитих топленого масла і курячого яйця. Тибетські пельмені "Момо", суп "Тукпа" і багато інших страви також будуть приготовлені і продегустували на наступному засіданні.

"Зайшов на вогник" глава американсько-тувинській сім'ї, музикант Національного оркестру республіки, Шой Куірк виконав Тувинську народну пісню "Бай-ла тайги", артист державної філармонії, буддист Мерген Монгуш, зробив підношення танцю для "хей а'т" - наснаги присутніх.

Перший голова Товариства доктор культурології Уляна Бічелдей і один з перших організаторів, засуженний діяч науки РТ Зоя Самдан розповіли про те, як утворилося "Товариство друзів Тибету в Туві", поділилися цікавими спогадами про минулі роки і події з життя республіки. Альпініст і письменник Маадир-оол Ховалиг, що побував в Тибеті в квітні минулого року в рамках проекту "7 вершин світу", готується до нового сходження на Еверест. Він поділився побаченим, запропонувавши бажаючим приєднатися в якості групи уболівальників. Такі пізнавальні туристичні тури з полегшеною спортивною програмою, цілком можливі для тих, у кого слабка фізична підготовка, але велике бажання побачити найбільшу вершину світу і загадковий Тибет, сказав альпініст.

Колишня резиденція Далай-лам Тибету - палац Потала, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО відкритий для туристів з усього світу і нікому ще не вдалося побачити всі скарби, зібрані в цьому унікальною музеї тибетської культури та історії. "Мій дідусь був у Лхасі на початку минулого століття, тувинці, як і всі буддисти, добиралися туди, щоб вивчитися і на дорогу йшло 2 роки. Майже через століття, я теж дійшов до Лхаси і був вражений тим, що сьогодні це сучасний, урбанізований місто, "- розповів мандрівник.

Перекладач Микола Куулар, теж один із засновників та активістів "Товариства друзів Тибету" 90-х років, давно і безоплатно займається перекладами буддистської повчальною літератури. Над книгою "Як бути щасливим на роботі" працював більше двох років, але коли справа дійшла до видання, коштів не знайшлося і на приватні пожертвування випущені перші 500 примірників. Однак реальна потреба в книгах Його Святості на тувинському мовою набагато вище, в чому перекладач переконався на вечорі. Депутат республіканського парламенту, голова соціального комітету Уляна Монгуш подякувала за запрошення та участь у вечорі-зустрічі, пообіцявши всебічну підтримку депутатського корпусу в спільних міжкультурних і просвітницьких проектах, спрямованих на моральне оздоровлення суспільства, зміцнення міжнародних відносин і взаєморозуміння.

Наступне, кулінарне засідання "Товариства друзів Тибету" відбудеться в лютому, напередодні Нового року - кроку. Запрошуються всі бажаючі!