WikiZero - Білоруський державний університет культури і мистецтв

1. факультети [ правити | правити код ]

open wikipedia design.

Білоруський державний університет культури і мистецтв ( біл. Беларускі дзяржаўни ўніверсітет культури и мастацтваў, англ. Belarusian State University of Culture and Arts) - вищий навчальний заклад в Мінську . Створено на базі Мінського інституту культури.

У 1975 році на базі бібліотечного факультету Мінського державного педагогічного інституту імені О. М. Горького і відділення культурно-просвітницької роботи Білоруського театрально-художнього інституту був відкритий Мінський інститут культури, який почав свою діяльність відповідно до Постанови Ради Міністрів УРСР від 4 травня 1975 року № 139 та наказом Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти БССР від 14 травня 1975 № 234. Першим ректором став білоруський драматург Олександр Леонтійович Петрашкевич. У перші п'ять років існування Мінського інституту культури були відкриті нові кафедри, створені художні колективи, збудовані два студентські гуртожитки.

У 1986 році був створений факультет самодіяльного музичного та хореографічного мистецтва. З 1989 року почала працювати аспірантура. На початку 1990-х років була прийнята програма створення на базі Мінського інституту культури європейського вищого навчального закладу університетського типу - Постановою Ради Міністрів Республіки Білорусь № 662 Мінський інститут культури був перетворений в Білоруський університет культури. У 1992 році його очолила Ядвіга Григорович. [1] Відбулася реорганізація факультетів і кафедр, почалася підготовка за новими спеціальностями і спеціалізаціями. Активізувалися міжнародні зв'язки, відкрилися магістратура і Мозирський філія університету.

У 1996 році університет пройшов атестацію і акредитацію, а 26 листопада 1999 року наказом Міністерства освіти Республіки Білорусь № 703 йому надано статус провідного вищого навчального закладу в національній системі освіти в сфері культури. [2]

Президент Білорусі Олександр Лукашенко відвідував університет в 1999 і 2000 роках. Після цього університету були передані Молодіжний театр естради, художня галерея під палаці Республіки , Приміщення по вул. Московській (поруч з університетом) для відкриття другого навчального корпусу. Були створені науково-творча лабораторія традиційних ремесел білорусів, студентський естрадно-симфонічний оркестр та ін. У 2003 році відбулася реорганізація структурних підрозділів університету, в результаті з'явилися нові кафедри і факультети, деякі з них змінили назви.

Наказом Міністерства культури Республіки Білорусь від 08.10.2004 № 166 «Білоруський державний університет культури» був перейменований в «Білоруський державний університет культури і мистецтв» (БГУКІ).

Діяльність університету має чітко визначену національну спрямованість. Тут ведеться підготовка фахівців в області культури і мистецтв і здійснюються вивчення, збереження, трансляція, творче переосмислення культурної спадщини білоруського народу.

27 жовтня 2011 року БГУКІ перший серед вузів культури (22 з 53 вузів республіки) отримав сертифікат відповідності вимогам СТБ ISO 9001-2009 до системи менеджменту якості. [3]

За даними університету на 2018 рік 25 000 спеціалістів отримали дипломи університету.

факультети [ правити | правити код ]

• Факультет інформаційно-документних комунікацій
  • Факультет культурології та соціально-культурної діяльності
  • Факультет музичного мистецтва
  • Факультет традиційної білоруської культури і сучасного мистецтва
  • Факультет заочного навчання
  • Факультет додаткової освіти
  • Мозирський філія УО «Білоруський державний університет культури і мистецтв»

кафедри [ правити | правити код ]

• Кафедра білоруського народно-пісенної творчості
  • Кафедра білоруської і світової художньої культури
  • Кафедра білоруської філології та світової літератури
  • Кафедра духової музики
  • Кафедра іноземних мов
  • Кафедра інформаційних ресурсів
  • Кафедра інформаційних систем в культурі
  • Кафедра мистецтва естради
  • Кафедра історії Білорусі та музеєзнавства
  • Кафедра культурології
  • Кафедра менеджменту інформаційно-документної сфери
  • Кафедра менеджменту соціокультурної діяльності
  • Кафедра народно-інструментальної творчості
  • Кафедра народного декоративно-прикладного мистецтва
  • Кафедра педагогіки соціокультурної діяльності
  • Кафедра режисури обрядів і свят
  • Кафедра театрального творчості
  • Кафедра теорії та історії інформаційно-документних комунікацій
  • Кафедра хореографії
  • Кафедра хорового і вокального мистецтва
  • Кафедра етнології та фольклору
  • Кафедра міжкультурних комунікацій

This page is based on a Wikipedia article written by contributors ( read / edit ).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.