Театр опери та балету Комі відсвяткує 60-річчя «БНК

Святковий концерт до 60-річного ювілею Театру опери і балету Комі пройде 8 квітня. До масштабного торжества приєднається все трупа, а також почесні гості з Санкт-Петербурга, Чехії та Австрії. Святковий концерт до 60-річного ювілею Театру опери і балету Комі пройде 8 квітня

Фото Віктора Бобиря з архіву БНК

Як розповіли БНК в театрі, з вітальними музичними номерами зі знакових репертуарних вистав на сцену вийдуть провідні артисти. Не обійдеться і без розповідей-спогадів про легендах театру: особливим рефреном пройдуть спогади про художнього керівника і головного режисера Ії Бобраковой (28 грудня 1927 - 31 березень 2012).

Чи вийдуть на сцену і артисти, які починали кар'єру в Комі, а зараз прославляють республіку в інших містах - Дамір Басиров (Чехія), Світлана Мерзлова (Австрія), Михайло Макаров і Ольга Георгієва (Санкт-Петербург).

Кульмінацією стануть «Половецькі танці» у виконанні хору, балету і оркестру театру. Солісти Наталія Супрун, Катерина Ігнатова, Роман Миронов і Рінат Бикмухаметов представлять балетний фрагмент опери А. П. Бородіна «Князь Ігор».

Історія Республіканського музичного театру бере свій початок в 1958 році - він відкрився прем'єрою опери П. І. Чайковського «Євгеній Онєгін». З перших днів свого існування театр став невід'ємною частиною культурного життя Комі, головною її сценою. Тут зосереджені основні професійні виконавські сили регіону: солісти, хор, балет, симфонічний оркестр. За охопленням музичних жанрів театру немає рівних в республіці - це опера, балет, оперета, мюзикл, дитячі музичні спектаклі. Сьогодні театр є хранителем традицій російського музичного репертуарного театру, який пропонує глядачам широке знайомство з кращими творами світової музичної спадщини, дбайливо ставиться до творів місцевих авторів, зберігаючи баланс між класичним і національним компонентом.