NEWSru.com :: Мітинг артистів і співробітників театру Гоголя зібрав близько 100 осіб

Мітинг артистів і співробітників театру Гоголя зібрав близько 100 осіб

Мітинг проти закриття Московського драматичного театру імені Гоголя, на який вийшли в неділю артисти і співробітники театру, зібрав близько ста учасників, повідомляє РІА Новини" . Як повідомили агентству в ГУМВС, акція пройшла без пригод.

На мітинг, який проходив під проливним дощем, прийшли артисти театру і представники преси. Що вийшли на сцену артисти почали мітинг з виконання революційних пісень з прем'єрного спектаклю за п'єсою Андрія Платонова "Дурні на периферії".

"Дорогі друзі, наш театр засуджений до знищення, під приводом ремонту в театрі нам буде заборонено грати наші спектаклі, з незрозумілих приводів артистам пропонують звільнитися. Ми протестуємо проти свавілля чиновників. Проти реформ, які приведуть до знищення російського репертуарного театру", - розпочав мітинг один з акторів.

Після цього зі сцени зачитали хроніку подій, перемежовуючи її революційними піснями і розіграними в особах сценками спілкування артистів театру з новим директором Олексієм Малобродскім. Також звучала запис уривка з інтерв'ю художнього керівника театру Кирила Серебренникова, де той розмірковує про "низькопробних п'єсах" і артистів "схожих на людей, яких багато років тримали в підвалі". Але про кого конкретно в цьому записі каже режисер, розібрати неможливо.

У відповідь на недовіру до себе артисти висловили недовіру до нового художнього керівника і директора.

"Ми вимагаємо зберегти трупу і репертуар театру, відновити нормальний режим роботи театру і оголосити відкритий конкурс на заміщення посад художнього керівника і директора театру", - заявили організатори мітингу.

На мітингу також поширювалися листівки, в яких репертуар на жовтень позначений "Спектакль скасований". Під листівкою пропонувалося поставити свій підпис на підтримку театру і всіх театрів Москви.

Крім артистів театру на мітингу виступили актриса Олена Скороходова, режисер Олександр Бурдонський, поет і режисер Павло Карташев, письменник Сергій Єсін, актор і телеведучий Павло Улюбленців та інші.

На мітингу були розгорнуті транспаранти з написами "Збережемо трупу і репертуар", "Який театр наступний?" і "Мистецтво не футбол і не парк".

Акція тривала трохи більше години.

Нагадаємо, конфлікти в Московському драматичному театрі імені Гоголя почалися в серпні, після того, як керівництво столичного департаменту культури призначило на посаду художнього керівника Кирила Серебренникова замість Сергія Яшина, який керував театром з 1987 року. Змінився і директор, ним став Олексій Малобродскій. Контракт з новим керівництвом було укладено на три роки.

Рішення департаменту було викликано низькою відвідуваністю театру і його неконкурентноздатністю в існуючому в столиці культурному контексті. Серебренников, який обіцяє детально сформулювати свою концепцію розвитку театру в жовтні, заявив в ЗМІ про те, що театр Гоголя буде рухатися в бік проектної форми існування. Артисти побачили в цьому загрозу своєму майбутньому.

колектив звернувся з відкритим листом до влади, протестуючи проти нового керівництва. Актори висловили побоювання, що зміна керівництва призведе до ліквідації репертуарного театру, втрати "великих традицій російської театральної школи", а багато співробітників театру можуть втратити роботу.

Серебренников, незважаючи на такий негативний прийом, заявив, що має намір приступити до роботи з жовтня , А тих, хто не хоче з ним співпрацювати, чи не буде вмовляти залишитись в театрі. При цьому новий художній керівник зазначив, що пенсіонери, які пропрацювали в трупі 30-40 років, входять в сферу відповідальності нового керівництва, і їм буде надана підтримка.

На початку вересня актори трупи і працівники театру вийшли на мітинг, що проходить в будівлі театру, щоб заявити про заплановані звільнення - за їхніми словами, співробітників примушують писати заяви про звільнення за власним бажанням. Актори також зажадали відставки нинішніх керівників театру, збереження репертуару і трупи, оголошення конкурсу на посаду художнього керівника.

На мітингу стало відомо про лист Серебренникова, що знаходиться в Берліні, де він зайнятий постановкою опери. У зверненні до трупи художній керівник закликав бунтівників сісти за стіл переговорів. Артисти зустріли цю пропозицію сміхом, але заявили, що згодні, зазначивши, що до цього ніхто їм переговорів не пропонував.

На наступний день після мітингу було складено відкритого листа, в якому артисти стверджували, що керівництво театру 4 вересня викликало до себе шістьох молодих акторів і кожному запропонувало написати "заяву про звільнення за власним бажанням", пояснюючи це "необхідністю". У листі також сказано, що подібні бесіди тривали і в наступні дні, що порушує обіцянки, дані трупі департаментом культури Москви. Відкритий лист трупи підписали 95 співробітників театру.