ФІЛЬМ "НЕ МОЖУ СКАЗАТИ ПРОЩАЙ". Обговорення на LiveInternet

Цитата повідомлення ЕЖІЧКА = Одна роль Анастасії Іванової =

По-справжньому видатних різнобічних акторів сьогодні не так вже й багато
По-справжньому видатних різнобічних акторів сьогодні не так вже й багато. Набагато більше дійсно талановитих виконавців, у яких є одне стовідсоткове попадання в будь-який образ, а от інші ролі нічим особливим не примітні. Про таких кажуть «актор однієї ролі». Анастасія Іванова також залишилася в пам'яті колег, критиків і глядачів актрисою однієї ролі, але по більш трагічним причин.

Анастасія Іванова народилася в південному місті Адлері 24 липня 1958 року. Якимось чином склався стереотип, що артистичні натури в нашій країні живуть в основному в північних її областях. Мовляв, холоду загартовують характер, який і дозволяє цим людям наполегливо рухатися до своєї мети і домагатися професійної спроможності, успіху і визнання. Анастасія Іванова в цю теорію не вписувалася, так як з досить раннього віку мріяла стати актрисою і робила певні кроки в цьому напрямку. Так що відразу після закінчення школи вона вирушила до Москви пробувати свої сили на вступних іспитах в столичні театральні вузи. Удача винагородила її за завзятість - в 1975 році вона поступила в Школу-студію МХАТ на курс Віктора Монюкова.
Після закінчення навчання, в 1979 році, Анастасія Іванова виявилася в числі тих випускників, які виявилися незатребуваними в московських театрах. Однак вона не стала сумувати - потрапивши до Володимирського театр драми, вона дуже швидко стала однією з провідних артисток трупи. Особливо запам'яталася місцевим глядачам в її виконанні Марія з «Вестсайдська історії». Втім, дуже скоро Іванова повернулася до першопрестольної, де працювала спочатку в Московському Новому драматичному театрі, а пізніше в театрі «Сфера».
А потім не змусив себе довго чекати і шанс прославитися в кінематографі, який випадає якщо не всім, то дуже багатьом акторам, і тут вже від них залежить, як вони ним скористаються. Анастасія Іванова скористалася ним блискуче. У 1982 році на екрани Радянського Союзу вийшов фільм «Не можу сказати прощай», головну жіночу роль в якому зіграла саме Іванова. Картина стала, висловлюючись сучасною мовою, справжнім хітом сезону - в кінотеатрах її подивилися майже 35 мільйонів глядачів. Зворушлива історія про молоду людину, яка в результаті нещасного випадку виявився прикутий до ліжка, і про дівчину, яка своєю любов'ю буквально повернула його до життя, припала до смаку простим людям. І величезне значення в успіху цієї стрічки мала щира гра Анастасії Іванової. Не буде перебільшенням сказати, що після картини «Не можу сказати прощай» у актриси з'явилися зоряні перспективи.
Але тут в повній мірі проявилася вся вразливість і хиткість акторської професії. Саме на зйомках «Не можу сказати прощай» Анастасія Іванова познайомилася з чудовим актором Борисом Невзорова, і у них почалася красива любовна історія. А вже до моменту закінчення знімального періоду Анастасія знала, що чекає дитину. Актриса вийшла заміж, народила дочку. Однак ті кілька років, які у Іванової випали з професії через необхідність піклуватися про малолітньої доньки, стали фатальними для її кар'єри. Коли вона знову повернулася, виявилося, що в умовах грандіозних суспільно-політичних змін в країні (та сама «перебудова») змінився і вітчизняний кінематограф. Змінилися фільми, які стали знімати, і змінилися ті типажі, під які підбирали виконавців. Скромні романтичні героїні, для яких ідеально підходила Анастасія Іванова, були тоді не затребувані, тоді потрібні були актриси з яскравою зовнішністю, актриси-бунтарки. Так що після повернення в кіно Іванова знімалася мало - можна згадати фільм 1990 року «Хлопчики» і стрічку 1993 року «У попа була собака».

3 червня 1993 року сталась трагедія - Анастасія Іванова була вбита в своїй московській квартирі, її виявив Борис Невзоров. У той час наслідок виявилося не в змозі знайти вбивцю, хоча існували непрямі свідчення того, що злочинець був добре знайомий жертві і користувався її довірою. Борис Невзоров досі дякує долі за те, що в момент злочину в квартирі не було дочки - вона відпочивала у бабусі в Адлері.