WikiZero - Санкт-Петербурзька художньо-промислова академія імені А. Л. Штігліца

4. ЛВХПУ імені В. І. Мухіної [ правити | правити код ]
  5. Відомі викладачі та випускники [ правити | правити код ]

open wikipedia design.

Федеральне державне бюджетна установа вищої освіти «Санкт-Петербурзька державна художньо-промислова академія імені А. Л. Штігліца» (Академія Штігліца) - одне з найстаріших російських вищих навчальних закладів , Провідне підготовку фахівців в сфері образотворчого , декоративно-прикладного мистецтва і дизайну . Заснован у 1876 ​​році на кошти, пожертвувані бароном Олександром Штігліцем .

Головний корпус академії знаходиться в будівлі, спроектованому першим директором цього навчального закладу - архітектором М. Є. Месмахером .

З +1953 по 1994 рік академія іменувалася Ленінградським вищим художньо-промисловим училищем імені В. І. Мухіної , Тому в ЗМІ її часто називають «Мухинської училищем» [1] [2] або просто «Муха» [3] .

Училище технічного малювання [ правити | правити код ]

• В 1876 ​​році за указом Олександра II на кошти, пожертвувані банкіром і промисловцем бароном Олександром Людвігович Штігліцем ( 1814 - тисячі вісімсот вісімдесят чотири ), Засновано Центральне училище технічного малювання.
  • Училище існувало на відсотки від заповіданого А. Л. Штігліцем в 1884 капіталу (близько 7 мільйонів рублів) і готувало художників декоративно-прикладного мистецтва для промисловості, а також вчителів малювання і креслення для середніх художньо-промислових шкіл.
  • січень одна тисячі вісімсот дев'яносто вісім - С. П. Дягілєв організовує Виставку російських і фінляндських художників , В якій нарівні з А. Н. Бенуа і М. А. Врубелем беруть участь фінські художники В. Бломстед, А. Галлен-Каллела та ін.
  • Училище стало називатися Центральним після створення в 1890-х роках філій в Нарві , Саратові , Ярославлі . Перший директором з 1879 по 1896 рік був архітектор А. Е. Месмахер.
  • В 1892 році в ЦУТР навчалося 200 чол .; були відділення: загальне художнє, декоративного живопису і різьби, майоліки, карбування, ксилографії, живопису по фарфору, ткацького і набивного справи.
  • У різні роки викладачами ЦУТР були: А. Д. Кившенко , М. К. Клодт , А. Т. Матвєєв , В. В. Мате , А. І. фон Гоген , Н. А. Кошелев , А. А. Рилов .

ЦУТР в художній культурі Латвії [ правити | правити код ]

З перших років створення Центрального училища технічного малювання, цей навчальний заклад став дуже популярним серед молоді Латвії , Яка бажає здобути освіту в області декоративно-прикладного мистецтва .

У ЦУТР здобули освіту близько 130 етнічних латвійських студентів. Деякі з них згодом стали викладачами цього училища, серед них: Густав Шкілтер - фахівець декоративного оздоблення будівель (1905-1918), Карл Бренц - викладав художню обробку скла і вітраж (1907-1920) [4] , Яків Белз - педагог по малюнку і живопису (1905-1917), Юлій Яункалниньш - по розпису порцеляни (1896-1918).

Майстри мистецтва, які здобули освіту в Центральному училище технічного малювання, згодом заклали основу художньої культури Латвії і стали творцями художнього освіти Латвійської Радянської Соціалістичної Республіки :

• Творець герба і грошових знаків Латвії - Ріхард Заріньш
  • Автор державного прапора Латвії і її першої поштової марки - Ансіс Ціруліс
  • Засновники професійної латвійської скульптури - Теодор Залькалн , Густав Шкілтер , Буркард Дзеніс
  • Творці латиська сценографії - Едуард Бренц , Яніс Куга , Петеріс Кундзінь , Артур Цімерманіс
  • Першопроходець латвійської монументально-декоративного живопису - Карл Бренц
  • Книжковий графік, плакатник і фахівець в області вітража - Сигізмунд Відберг
  • Професори, Народні художники Латвійської РСР - Карліс Міесніек , Еміль Мелдеріс і Отто Скулме
  • Засновники латвійського професійного прикладного мистецтва і популяризатори - Юлій Мадерніек , Рудольф Пельше , Юлій Страуме та інші відомі майстри мистецтва Латвії [5] .

Державні художньо-промислові майстерні [ правити | правити код ]

• після жовтня 1917 року училище кілька разів перетворювалося. В 1918 році училище було названо Державними художньо-промисловими майстернями. З 1918 до 1922 року директором цього навчального закладу був чудовий радянський графік Н. А. Тирса [6] .
  • В 1922 році навчальний заклад з музеєм (який заснував архітектор М. Є. Месмахер в 1895 році ) І бібліотекою влилося в Петроградський ВХУТЕІН .
  • В 1924 році Державні художньо-промислові майстерні перестали існувати, як самостійний навчальний заклад.

ЛВХПУ імені В. І. Мухіної [ правити | правити код ]

Художньо-промислова академія [ правити | правити код ]

В 1994 році ЛВХПУ ім. В. І. Мухіної перетворено в Санкт-Петербурзьку державну художньо-промислову академію.

27 грудня 2006 року академії присвоєно ім'я А. Л. Штігліца. [7] [8]

У вузі навчається 1500 студентів і працює 220 викладачів.

факультети:

Відомі викладачі та випускники [ правити | правити код ]

This page is based on a Wikipedia article written by contributors ( read / edit ).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.