Виставою «Земля Ельзи» відкрився третій день гастролей Альметьєвська театру в Казані

(Казань, 21 лютого, «Татар-інформ», Айсилу Хафізова). Вистава «Сін Кайда іден» в постановці Ільгіз Зайніева відкрив третій день казанських гастролей Альметьєвська державного драматичного театру. Ця постановка полюбилася казанцям після показу на VIII Всероссйіском театральному фестивалі молодої режисури «Ремесло» ( «Хонер») .

П'єса «Земля Ельзи» була поставлена ​​до ювілею лауреата премії Р. Тухватулліна, заслуженої артистки РТ Наілі Назіпова. «Я побачила в плані театру, що буде ставитися" Земля Ельзи ". Мене здивувала назва. Випросила п'єсу почитати. Стало цікаво, хто ж її буде грати. Мені сказали по секрету що я, але я не повірила, поки не побачила наказ », - розповіла в інтерв'ю кореспонденту ІА« Татар-інформ »після вистави виконавиця головної ролі.

«Коли я прочитала п'єсу, я відразу повірила, що чоловік, який спочатку не міг навіть велосипед вкрасти, приїхав за героїнею всерйоз на мотоциклі і відвіз її в далекі краї. Мені дуже хотілося зіграти цю роль, тому що у мене в спектаклі "Ожмах капкаси" було те ж саме: Жіхангір відвозив Бібінур на мотоциклі. Коли я в перший раз прочитала, у мене було відчуття, що він не помер, а вдруге вже зрозуміла, що помер, і це її уява », - поділилася Наиля Назіпова.

Герої вистави «Земля Ельзи» ( «Син Кайда іден») знайшли один одного на схилі років. І з цього моменту їх карусель життя закрутилася по-новому. У 76-річної німкені Ельзи є будинок в селі, в якому вона живе з дочкою Олею, онукою Дашею і няньчить правнучку. Вона бачила все тяготи «російських» німців, все життя терпіла на собі ганебне прізвисько «фашистка». Від чоловіка Ельза терпіла лише побої і приниження, тому через тиждень після його похорону так легко піддалася почуттю до дачнику Василю Гнатовичу.

«Я розумію, що в 70 років якийсь там любові людської бути не може. Тому любов у 76 років у мене викликає питання. Мені здається, що людина перебувала в якійсь соціальному середовищі закритою, не своєю, в якій їй весь час говорили, що вона - фашистка, або просто її не розуміли, така складна ситуація життєва. Просто коли її чоловік помер, у неї була можливість звільнитися. А ця людина її десь просто зрозумів. Тобто, тут більше про розуміння і підтримку. Моя мама сказала, що це знову про мене », - розповіла Наиля Назіпова.

Пронизлива і зворушлива історія «топової» Ярослави Пуліновіч вирішена постановником Ильгиз Зайніевим в класичних традиціях психологічного театру та з уже традиційним для молодої режисури підходом до сценографії. Лаконічна декорація до спектаклю - творіння художника Булата Ібрагімова - це дерев'яний паркан, який працює і як стіна хати Ельзи, і як ворота на доглянуту терасу дачного будинку Василя, і як паркан городу, і як сільський магазин, і як вікна сільського клубу, за яким проходять вечірні репетиції хору.

Фоном до описуваних подій служить прекрасне російське багатоголосся вбраних в червоні сарафани і кокошники жінок. Треба відзначити, кожна пісня в майстерному виконанні актрис Альметьєвська театру драми супроводжувалася дружними оплесками в такт, а в залі сьогодні сиділи переважно жінки похилого віку, деякі - в традиційних для мусульманок цього покоління білих хустках.

У виставі виявилося багато доброго гумору. Режисерові вдалося уникнути традиційного для провінційного театру пафосу - почуття передані в відтінках, в тиші, в красномовних невеликих паузах, деталях. Головним «рушницею» в деталях вистави стали цукерки: вони символізують почуття героїв, їх несвоєчасність і безглуздість. За допомогою цукерок Василь Гнатович «приручає» Ельзу Олександрівну, потім цукерка стає заспокійливим засобом, потім каскад з цукерок, падаючих на стіл, передає урочистість моменту пропозиції руки і серця. А коли в фіналі Ельза одержує звістку про смерть коханого, все, що у неї залишилося від нього, - це коробка з кольоровими фантиками. Тому кинута зневіреної Ельзі через паркан цукерка стає тією «бомбою», що викликає сльози у глядачів.

Як і прийнято на спектаклях в Камаловского, зал аплодував стоячи. А ввечері на великій сцені відбувся концерт за участю відомих артистів театру. І знову - при повному залі.

І знову - при повному залі

Гастролі Альметьєвська державного театру драми на сцені театру Камала завершаться завтра, 22 лютого, виставою «Магазин» ( «Кібет») на малій сцені.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.