Вища освіта в Чехії. Бакалаврат в провідних університетах Праги

1. Вища освіта в Чехії на англійській мові - висока якість за доступною вартості Чехія - серце Європи...
  2. Етапи вищої освіти в Чехії

Вища освіта в Чехії на англійській мові - висока якість за доступною вартості

Чехія - серце Європи - країна, яка здатна зачарувати кожного, хто хоч раз в ній побував. Величні середньовічні замки, красиві парки і заповідники, таємничі печери, Карлові Вари, смачна кухня - це лише невеликий список достоїнств Чехії. Також одним з незаперечних переваг цієї країни є якісну вищу освіту. І, що важливо, диплом університетів Чехії можна отримати з мінімальними витратами.

Які є переваги вищої освіти в Чехії?

Які є переваги вищої освіти в Чехії

Перевага 1. З усіх нових країн Євросоюзу тільки Чехія може похвалитися найрозвиненішою системою освіти і відмінною інфраструктурою університетів. Тому чеські ВНЗ, особливо університети в Празі, неспроста вважаються одними з кращих навчальних закладів Європи. Всі студенти мають можливість вибирати курси на свій розсуд і тим самим складати свій індивідуальний план.

Перевага 2. Чеська система освіти відрізняється наявністю безлічі практичних занять у студентів. Це приносить свої плоди у вигляді швидкого засвоєння матеріалу і його закріплення на практиці. Тим самим студенти, які отримали диплом чеського ВНЗ, вже мають в своєму запасі то, чим приємно здивують майбутніх роботодавців.

Перевага 3. Крім усього іншого, Чехія має прекрасне розташування в центрі Європи. Це дозволяє студентам вільно подорожувати по різних європейських країнах в рамках Шенгенської зони. Таким чином, студенти можуть культурно розвиватися, відвідуючи нові країни, знайомлячись з різними традиціями і заводячи нові знайомства.

Етапи вищої освіти в Чехії

• Bachelor degree. Бакалаврат в Чехії триває 3 роки. Для того, щоб отримати ступінь бакалавра, студенту необхідно не тільки успішно здати всі предмети, а й державний іспит. Іспит складається з декількох профілюючих предметів. Після здачі іспиту всі студенти пишуть і захищають бакалаврську роботу. Отримавши диплом бакалавра можна влаштуватися на роботу або ж вступити на програму магістратури. Диплом бакалавра дає право випускникам почати свою професійну діяльність, але як показує практика, їх приймають лише на нижчий і середній рівень менеджерських посад. Для бажаючих займати вищі посади і надалі домогтися кар'єрного росту, слід отримати додаткову освіту.
  • Master degree. Програми магістратури в Чехії тривають 1,5-2 роки в залежності від спеціальності. При надходженні на магістерську програму допускається зміна навчального закладу, факультету та навіть спеціальності. Після закінчення магістратури, випускники отримують закінчену вищу освіту з присвоєнням ступеня «магістр» або, на природних і технічних спеціальностях - «інженер».
  • Doctor PhD. Навчання на програмі докторантури триває 2-3 роки. В кінці навчання студенти складають державні іспити, пишуть і захищають дисертації. Після чого студенти отримують академічний титул доктора. Докторантура є вищим ступенем чеського освіти. При бажанні випускники можуть працювати у ВНЗ, вести семінарські заняття у студентів молодших курсів.

Процес навчання

Як і в українських ВУЗах, в Чехії навчальний рік ділиться на два семестри - зимовий і літній. Зимовий семестр починається в жовтні і закінчується в січні, а річний триває з лютого по липень. Навчаючись в Чехії, студенти самі для себе вирішують, скільки лекцій в тиждень вони будуть відвідувати. Що ж стосується практичних занять, то тут існує ліміт - студенти зобов'язані відвідувати не менше 50% з них. Лекції практично нічим не відрізняються від лекцій в українських ВУЗах. А ось практичні заняття проходять в різних форматах. Наприклад, студенти гуманітарних спеціальностей зазвичай готують презентації та проекти на різні актуальні теми, а потім дискутують. У свою чергу студенти технічних спеціальностей проходять різні лабораторні роботи на кожному практичному занятті.

У підсумку можна зробити висновок: здавалося б, чеська система освіти так схожа на українську - навіщо кудись їхати? Але задайте собі питання, чи буде український диплом настільки ж якісним і затребуваним в європейських країнах? Кожен вибирає свою дорогу в житті. Зробивши вибір на користь Чехії, Ви отримаєте диплом міжнародного зразка, невисоку вартість навчання і широкі подальші перспективи.

Права на матеріали даної статті належать ТОВ «БЕК Дніпропетровськ». Авторство підтверджено Google.

Список університетів Чехії

Назва Місто Вік Програми

Прага

Bachelor Programmes, Master Programmes, MBA

Brno International Business School

Брно від 17 років Bachelor Programmes, Master Programmes, MBA академія Стінг Брно від 17 років Bachelor Programmes, Master Programmes Інститут Карла Енгліша Брно від 17 років Bachelor Programmes, Master Programmes Карлов Університет Прага від 17 років Bachelor Programmes, Master Programmes, MBA університет Масарика Брно від 17 років Bachelor Programmes, Master Programmes, MBA Мендл університет Брно від 17 років Bachelor Programmes, Master Programmes готельний інститут Брно від 17 років Bachelor Programmes, Master Programmes, MBA Технічний університет Брно від 17 років Bachelor Programmes, Master Programmes, MBA

Прага - Монтре / Ле БУВР

Bachelor Programmes

Чеський технічний університет

Прага

Чеський Аграрний Університет Прага від 17 років

Хіміко-Технологічний Університет Прага від 17 років

Університет Яна Євангеліста Пуркине Усті-над-Лабем від 17 років

Технічний Університет в Ліберці Ліберец від 17 років

Школа прикладних мистецтв Прага від 17 років

Академія образотворчих мистецтв Прага від 17 років

Master Programmes

Які є переваги вищої освіти в Чехії?