Пам'ятник Висоцькому біля театру на Таганці можуть перенести

Фото: foretime.ru/vysockii-taganka

Столична влада розглянуть пропозицію про перенесення пам'ятника Володимиру Висоцькому біля театру на Таганці на однойменну вулицю. Про це M24.ru розповів голова комісії з монументального мистецтва при Мосміськдумі Лев Лавренов. Пропозиція висловив муніципальний депутат Таганського району Ілля Свиридов, проте поки воно не надходило в комісію.

"Якщо до нас звернуться з такою пропозицією про перенесення пам'ятника Висоцькому, ми його розглянемо", - зазначив Лавренов.

Однак, на його думку, пам'ятник музиканту і акторові розташовується зараз в хорошому місці. "Якщо переносити, то потрібно визначити місце для нього, я поки не уявляю, куди саме. У дворику театру він цілком добре варто", - підкреслив він.

Раніше про пропозицію перенести пам'ятник Висоцькому повідомив муніципальний депутат Таганського району Ілля Свиридов. "Дуже цікавий пам'ятник: на ньому Висоцький зображений з мечем. Оскільки він у дворі, то він малопомітний і непопулярний, і було б доцільно перенести його на більш прохідне місце", - цитує Свиридова Агенство "Москва" .

Нагадаємо, рішення про перейменування Верхнього і Нижнього Таганського тупиків на вулицю Висоцького було прийнято 25 травня на засіданні Міської міжвідомчої комісії з перейменування територіальних одиниць. Однак, коли конкретно з'являться таблички з новою назвою, поки невідомо.

Посилання по темі

Пам'ятник Володимиру Висоцькому біля театру на Таганці був виготовлений скульптором Геннадієм Распоповим і встановлено 25 січня 1988 року.

Відзначимо, що в столиці існують ще два пам'ятника Володимиру Висоцькому. Один з них знаходиться на Страсному бульварі того ж скульптора Распопова, встановлений 25 липня 1995 в день 15-річчя від дня смерті актора, а інший - біля Будинку-музею галереї Церетелі на Великій Грузинській.

У наступному році повинні встановити також меморіальну дошку Володимиру Висоцькому на будівлі пологового будинку, в якому він народився. Висоцький народився в московському пологовому будинку № 8 Дзержинського району на вулиці Третя Міщанська. У той час пологовий будинок розташовувався в історичній будівлі Старо-Катерининської лікарні.