NEWSru.com :: Померла перша дружина Володимира Висоцького, народна артистка РФ Ізольда (Іза) Висоцька (ФОТО)

Перша дружина Володимира Висоцького, народна артистка РФ, провідна актриса Нижнетагильского драматичного театру Іза Висоцька померла вранці 20 липня на 82-му році життя.

Ізольда Машкова (по першому шлюбі - Жукова) народилася 22 січня 1937 року в Горькому (нині Нижній Новгород). Закінчила Школу-студію імені В. Немировича-Данченка при МХАТ СРСР. Працювала в Київському театрі імені Лесі Українки, в Ростові, Пермі, Володимирі. З 1970 року - артистка Нижнетагильского драматичного театру, в 2002-2012 роках - викладач сценічної мови на акторському відділенні Нижнетагильского коледжу мистецтв. На сцені Нижнетагильского драматичного театру вона відіграла 47 років.

З Висоцьким вони зустрілися в 1957 році в школі-студії МХАТ. У книзі "З тобою? Без тебе", виданої в 2017 році тиражем 1000 примірників, Висоцька писала, що познайомилася з Володимиром навесні того року на святі після здачі вистави "Готель" Асторія ". А весілля з легендарним співаком і поетом вони зіграли 25 квітня 1960 року. Через два роки розлучилися. Про дружину Іза Висоцька написала дві книги спогадів.

Глядачам Іза Висоцька запам'яталася по ролям Онисії у виставі "Золотий пил", Софі в "Паризькому уїк-енді" і Мод в "Гарольда і Мод". В кінці 2017 роки їй вручили премію "Визнання" благодійного фонду "Артист" за багаторічний внесок в розвиток культури країни.

як розповіла URA.ru директор Нижнетагильского драматичного театру імені Д. Мамина-Сибіряка Ольга Анісімова, Іза Висоцька, незважаючи на вік, виходила на сцену, була в здоров'ї і сповнена творчих сил. "Висоцька намір закінчити театральний сезон. Більш того, планувалися гастролі з її участю", - уточнила директор театру.

Прощання з народною артисткою РФ відбудеться в Нижньому Тагілі 22 липня. "У театрі прощання не буде, тому що вона просила, коли була жива, щоб її в театрі запам'ятали живий актрисою. Прощання буде в залі ритуальної служби" Реквієм ". Її поховають на кладовищі на" Алеї Слави ", - уточнила Анісімова в розмові з ТАСС.

Дирекція театру планує встановити пам'ятну дошку Ізі Висоцької, а на початку театрального сезону присвятити їй один зі спектаклів.

У книзі "З тобою?