Посібники, знижки та пільги: як місто допомагає багатодітним сім'ям

1. Посібники та виплати Багатодітній в Москві вважається сім'я, в якій народилися і / або виховуються...
  2. Дитячий садок і шкільне харчування
  3. Квитки в зоопарк і музеї

Посібники та виплати

Багатодітній в Москві вважається сім'я, в якій народилися і / або виховуються троє і більше дітей, а молодшому з них не виповнилося 16 років (18 років - для дитини, який ще навчається).

Як і інші мами і тата, при народженні малюка багатодітні батьки можуть отримати соціальні виплати, що не залежать від доходу і факту роботи батьків. Їм виплачують належні всім московським сім'ям допомоги за народження дитини: 5500 рублів на першого, 14 500 рублів на другого і наступних. Якщо ж народжується трійня, то сім'я додатково отримує 50 тисяч рублів. При появі третьої дитини у батьків молодше 30 років їм належить ще одне допомога в розмірі десятиразової величини прожиткового мінімуму в середньому на душу населення (визначається на дату народження дитини).

Крім того, всі члени багатодітних сімей отримують щомісячну компенсацію в зв'язку з ростом вартості життя. Вона з 2018 року збільшено вдвічі. Для батьків трьох і чотирьох дітей виплата становить 1200 рублів. Для сімей з п'ятьма дітьми і більше її розмір підвищено до 1500 рублів, також раз на місяць їм виплачують 1800 рублів на придбання дитячих товарів.

Ще 1 044 рубля (2088 рублів - для сімей з п'ятьма дітьми і більше) становить щомісячна компенсація витрат на комунальні послуги та 250 рублів - на домашній телефон. Щорічної є компенсація в розмірі 10 тисяч рублів на кожну дитину - школяра і студента (у 2017 році - п'ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Що вийшли на пенсію мами в сім'ях, де десять і більше дітей, отримують 20 тисяч рублів на місяць. Стільки ж становить виплата до Міжнародного дня сім'ї та 30 тисяч рублів - до Дня знань.

Про ці та інші пільги і субсидії для багатодітних сімей читайте в нашій інструкції .

Безкоштовний проїзд і паркування дозвіл

Багатодітним сім'ям в Москві надається цілий ряд пільг в сфері транспорту, причому як громадського, так і особистого. Наприклад, один з батьків отримує право безкоштовного проїзду в метро, ​​на МЦК, в автобусах, тролейбусах і трамваях. При цьому діти з багатодітних сімей мають можливість безкоштовно їздити не тільки на всіх видах міського транспорту (крім таксі), а й в приміських електричках. Така пільга діє для дітей молодше 16 років, а для тих, хто продовжує вчитися в загальноосвітніх установах, - до 18 років.

Крім того, багатодітна сім'я може оформити одне паркувальне дозвіл, що надає право безкоштовно залишати автомобіль в межах всієї зони платного паркування цілодобово і в будь-який день тижня. Документ діє протягом одного року, після закінчення якого багатодітна сім'я може отримати нове місце для паркування дозвіл. Про те, як його оформити, читайте в інструкції mos.ru .

Дитячий садок і шкільне харчування

У Москві багатодітним сім'ям надаються такі пільги, як безкоштовне дворазове харчування в школі для дітей, першочергове право на вступ дитини в дитячий сад, а також можливість відкрити сімейний дитячий сад на дому.

Квитки в зоопарк і музеї

Передбачено для багатодітних сімей і безкоштовний дозвілля. Їм не потрібно платити за вхід в Московський зоопарк і надаються пільги при відвідуванні московських музеїв і виставок. В основному мова йде про знижку на квиток, але в деякі музеї можна потрапити безкоштовно. Це, наприклад, музейно-виставковий об'єднання «Манеж», Музей російського лубка і наївного мистецтва, Державний історико-архітектурний, художній і ландшафтний музей-заповідник «Царицино», Державний виставковий зал історії війни в Афганістані, Будинок російського зарубіжжя імені Олександра Солженіцина, Московський літературний музей-центр К.Г. Паустовського, галереї об'єднання «Виставкові зали Москви».

У будь-якому випадку кожної багатодітної сім'ї покладається одне безкоштовне відвідування музею в місяць. Аналогічні пільги поширюються і на міські стадіони. Крім іншого, члени багатодітних сімей можуть безкоштовно відвідувати різноманітні спортивні та культурні заходи, а діти з таких сімей - займатися в міських спортивних школах і секціях.