Міські ярмарки вихідного дня будуть проходити на Центральному ринку

Що буде з ярмарками на головній площі міста?

Кіровчане стали рідше відвідувати ярмарки вихідного дня. До такого висновку прийшли фахівці адміністрації міста після аналізу ефективності такого формату вуличної торгівлі. Виручка і відвідуваність падає, тому прийнято рішення - міняти формат ярмарків.

«Адміністрація міста протягом 10 років організовує та проводить ярмарки вихідного дня на майданчиках нашого міста «Адміністрація міста протягом 10 років організовує та проводить ярмарки вихідного дня на майданчиках нашого міста. Спочатку було три мети: надати майданчик для торгівлі в місті місцевим виробникам, тримати соціальні ціни, знайти оптимальні майданчики. Можу сказати, що ярмарки в 2018 році підтвердили тенденцію зниження товарообігу на них », - сказав Олександр Сідельників, начальник управління розвитку підприємництва та споживчого ринку.

За словами Олександра Олексійовича, на Театральній площі та у Філармонії ярмарки користуються найбільшим попитом. Але ми вважаємо, що Театральна площа - це адміністративно-діловий майданчик, де, як і на площі Революції, недоцільно проводити ярмарки: тенти наметів забруднилися, а їх конструкції фізично і морально застаріли, каже Олександр Сідельників. Після оцінки всіх обставин у 2018 році вирішено змінити місця проведення ярмарків і їх формати.

Так, 14 квітня ярмарок вихідного дня пройде на території Центрального ринку, майданчик в районі перехрестя вулиць Пролетарської та Володарського. На ній свої товари представлять тільки місцеві товаровиробники.

«Ми дуже раді бачити всіх товаро- і сільгоспвиробників, фермерів на нашому ярмарку. Всього у нас буде близько 50-60 наметів », - сказала з аместітель генерального директора з торгівлі АТ« Центральний ринок »Тетян а Юркіна.

Як зазначив Олександр Сідельників, участь в ярмарках безкоштовне для підприємців. Головна суть такої торгівлі - дати можливість виробникам продавати свою продукцію, але з меншою націнкою. Більше продажів - більше податків з прибутку.

«Ми виробляємо продукцію обмеженої кількості, але вона натуральна, без добавок і хімії. Через це терміни реалізації дуже короткі, тому ми не цікаві торговельним мережам і можемо реалізувати свій товар тільки на міських ярмарках. Нам життєво необхідно мати такі майданчики. Сподіваємося, що ми продовжимо торгувати на них. Покупці міста звикли до ярмарків і навіть з області люди тепер приїжджають », - сказали Костянтин і Тетяна Зоріна, торгово-виробнича компанія« Рибка по-монастирськи ».

В ході аналізу фахівці побачили, що ярмарки вихідного дня користуються попитом в Райдужному, де рівень виручки не знижується. У зв'язку з цим, в адміністрації міста шукають майданчики для такого формату торгівлі в Костіно і Доронічі. Що стосується Театральній площі, то на ній ярмарки будуть тільки в форматі загальноміських народних гулянь, а так само подієво-тематичні: Медова, Різдвяна.

Що буде з ярмарками на головній площі міста?