Огляд юридичних ВНЗ в Москві

Юриспруденція. Огляд ВНЗ Москви

Огляд ВНЗ Москви

Вчитися на хорошого юриста довго, складно, а в нинішні часи ще й досить дорого. Якщо майбутніх студентів цікавить такий напрямок, як юриспруденція - вузи Москви готові запропонувати чимало варіантів. Однак варто пам'ятати, що вступити на юрфак непросто - московські юридичні вузи повідомляють про конкурс порядку 5-12 чоловік на місце в залежності від престижності навчального закладу. Рік від року число бюджетних місць у ВНЗ скорочується, тому майбутнім абітурієнтам, які хочуть отримати престижний диплом, варто заздалегідь почати готуватися до вступу.

Поза конкурсом потрапити до юридичних вузів Москви можуть переможці та призери Всеукраїнських профільних олімпіад школярів, а на бюджетні місця можуть розраховувати абітурієнти з відмінними результатами ЄДІ і вступних іспитів в самому ВНЗ. Коли мова йде про такий напрямок як юриспруденція - вузи готові запропонувати платне навчання за ціною в середньому від 110 до 290 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на рік.

Юридичні вузи Москви теж мають свій власний рейтинг. Ось найпопулярніші і престижні заклади столиці:

1. МДУ ім. Ломоносова

Лідер хіт-параду юридичних факультетів столиці. Вступити на бюджетне відділення дуже складно - необхідно набрати не менше 342 балів з 400. За фахом юриспруденція вузи класу МГУ надають можливість платного навчання за 265 тисяч рублів на рік. У 2011 році конкурс на юрфак МГУ склав 12 осіб на місце.

2. НДУ ВШЕ (Вища школа економіки)

Факультет права даного ВНЗ останнім часом став досить популярним у абітурієнтів, незважаючи на високий конкурс і необхідність набрати більше 350 балів. Навчання в ВШЕ на юридичному факультеті коштує в рік 275 тисяч рублів, однак для абітурієнтів з невеликим «недобором» балів робляться суттєві знижки на оплату.

3. МДІМВ (Інститут міжнародних відносин)

Існує думка, що вступити в МГІМО на бюджет нереально, проте щорічно 77 щасливчиків стають студентами юрфаку даного ВНЗ. Диплом МГИМО високо котирується на ринку праці, але щоб отримати його, необхідно пройти конкурс в 6-7 чоловік на місце. Платне навчання в МГІМО обійдеться приблизно в 290 тисяч рублів на рік.

4. МДЮА (Державна юридична академія імені Кутафина)

Даний навчальний заклад представляє профільні юридичні вузи Москви. Щоб стати студентом МДЮА, потрібно набрати більше 312 балів. Перевагою даного ВНЗ є те, що абітурієнти зараховуються за результатами ЄДІ без необхідності здавати додаткові іспити. Конкурс становить близько 7 чоловік на місце, а оплата за навчання залежить від факультету і починається від 100 тисяч рублів на рік.

5. ІЕіК (Інститут економіки і культури)

Інститут економіки та культури за час існування факультету юриспруденції підготував і випустив понад 1000 фахівців з вищою юридичною освітою, серед яких є відомі громадські та політичні діячі, співробітники органів юстиції, правоохоронних органів, комерційних організацій та інших структур.