ARCHITIME.RU - Де можна вчитися архітектурної професії за кордоном.

Куди податися?

вивчати архітектуру найкраще в великих містах, де накопичено будівельний і дизайнерський досвід. У Росії сильна архітектурна школа в Москві і Петербурзі. Але в ідеалі, звичайно, потрібно обмінюватися досвідом, отримувати знання ззовні. Не випадково в царські часи запрошувалися архітектори з Європи або російські архітектори виїжджали вчитися за кордон.

В Європі найкращі архітектурні курси в Голландії. Там, взагалі, загострене розуміння того, яким має бути особа міста. Там вміють вписувати нові об'єкти в уже наявну архітектурне середовище. Це важливо, тому що прикладів невдало побудованих будівель, які псують пейзаж, в наш час вже чимало.

Любителям стилю хай-тек найкраще звернути свою увагу на Америку. Там багато університетів, які славляться своїми програмами по архітектурі. Втім, приблизно так само орієнтовані німецькі вузи, але там не скрізь ведеться викладання англійською.

Що стосується Італії, яка свого часу була законодавицею архітектурної моди, то зараз там займаються в основному реставрацією або готують інженерів-будівельників. У Мілані є відомий ВНЗ Politecnico di Milano, який 4 рази на рік організовує курси російською мовою для архітекторів і дизайнерів по темі громадських інтер'єрів.

Фасад головного корпусу університету Politecnico di Milano
Фасад головного корпусу університету Politecnico di Milano. Фото з ресурсу wikipedia.org.

Вибір країни і вузу буде залежати від того, що Вам цікаво, а також від Вашої платоспроможності. Вчитися в США або в Англії дорожче, ніж, наприклад, в Голландії. Однак не варто забувати про гранти та стипендії.

Що потрібно?

Вимоги в різних вузах різні. Але серед загальних вимог - знання мови, якою ведеться навчання (частіше англійської), наявність високого бала в шкільному атестаті або в дипломі (якщо Ви продовжуєте навчання), а також портфоліо і резюме.

Взагалі, портфоліо - найголовніше, тому до його підготовці потрібно підійти максимально серйозно. Буває так, що бал в атестаті у абітурієнта не надто високий, але портфоліо переконує комісію в тому, що людину необхідно прийняти на курс.

Багато університетів можуть зажадати від вступників проходження підготовчих курсів. Іноді це кілька місяців, а іноді - рік або два. Нерідко випускні іспити на курсах вважаються вступними до університету. Всі подробиці дізнавайтеся на сайті того навчального закладу, куди збираєтеся вступати.

університети

Delft University of Technology (Голландія)

Вважається найкращим в Європі серед архітектурних вузів. Навчання ведеться англійською мовою в магістратурі, але для бакалаврату потрібно знати голландський. Мовні курси можна пройти на базі університету. Тут багато іноземних студентів і для них передбачені стипендіальні програми. Якщо ж доведеться платити, то варто навчання порівняно недорого: € 8,678 в рік бакалаврат і € 13,560 в рік магістратура.

Велика аудиторія Делфтського технічного університету
Велика аудиторія Делфтського технічного університету. Фото з ресурсу wikipedia.org.

Columbia Graduate School of Architecture Planning and Preservation (США)

Школа Архітектури Колумбійського університету - готує фахівців за всіма напрямами. Серед випускників - зірки світу архітектури: Стівен Холл, Грег Лінн, Пітер Айзенману і інші.

У школі сім магістерських програм тривалістю 2,5-3 роки. Крім того, на базі школи працюють спеціалізовані курси тривалістю всього в декілька місяців. Так що, якщо Ви продовжуєте навчання в архітектурній сфері, то Вам сюди.

Платити доведеться чимало - $ 24,360 за семестр. І це не рахуючи додаткових студентських внесків, яких за рік набігає близько $ 2,500. На жаль, ніяких стипендій іноземним студентам ВНЗ не пропонує.

Massachusetts Institute of Technology (США)

Архітектурний факультет Массачусетського технологічного інституту славиться своєю сильною навчальною програмою. Плюс цього вузу в тому, що тут є бакалаврат, магістратура та докторантура, тобто, весь освітній цикл. Крім того, що важливо, можливе навчання on-line.

Варто навчання недешево - $ 22,360 семестр. Але на відміну від Школи Архітектури Колумбійського університету, Массачусетський технологічний інститут дає можливість отримати грант.

Architectural Association School of Architecture (Англія)

Для тих, хто, все ж, хоче вчитися в старій добрій Англії, працює Школа Архітектури Архітектурної Асоціації. Школа пропонує 11 навчальних програм за різними напрямками. Можете починати майже з нуля, а можете продовжувати освіту.

Варто навчання? 17,640-34,248 в залежності від обраної програми. Для особливо талановитих передбачені гранти і стипендії.

Школа архітектурної асоціації (Лондон)
Школа архітектурної асоціації (Лондон). Фото з ресурсу wikipedia.org.

Bauhaus University (Німеччина)

Одна з найзнаменитіших шкіл Європи, в якій працювали Пауль Клее та Василь Кандинський. Баухаус славиться не тільки своїм минулим, але і новаторською освітньою програмою на всіх рівнях і в усіх напрямках в архітектурі.

На жаль, викладання ведеться на німецькій мові. Але зате, вже, де дешево, так це там - всього 500 євро в семестр.

Архітектурних вузів багато. Вивчіть програму кожного з них. Зрозумійте, чи готові Ви платити і скільки. Подивіться, що роблять випускники кожного з університетів. Вибирайте такий навчальний заклад, який підходить Вам по всіх параметрах. Шукайте, і обов'язково знайдете щось для себе.

Стаття підготовлена ​​для ARCHITIME.RU за матеріалами Hotcourses Russia.

Куди податися?
Що потрібно?