Всесвітній тиждень грудного вигодовування в Україні (1-7 серпня 2016 р)

В рамках Всесвітнього тижня грудного вигодовування (World Breastfeeding Week - WBW) в Києві 7 серпня 2016 року відбудеться VI-я щорічна акція-свято в підтримку грудного вигодовування «Грудне вигодовування - ключ до сталого розвитку».

У всьому світі (участь бере близько 170 країн) в перший тиждень серпня проходить щорічна міжнародна акція - Всесвітня Тиждень Грудного Вигодовування. Завдання акції - привернути увагу громадськості до теми природного вигодовування, так як з кожним роком виробники штучного харчування активніше просувають свій товар і грудне вигодовування знецінюється.

В Україні, майже половина (47%) дітей отримують догодовування в перші 6 місяців життя, а 78% мам дають воду своїм дітям до 6 місяців. Більшість дітей до 6 місяців позбавлені ексклюзивного грудного вигодовування, що є небезпечним для їх здоров'я.

Грудне молоко забезпечує повністю всі потреби дитини з харчування і питва протягом перших шести місяців, і немає необхідності в додаткових напоях, докорме або прикорму протягом цього періоду. Виключне годування грудьми означає, що немовля отримує тільки грудне молоко від його матері або годувальниці, або зціджене грудне молоко. Будь-яке інше харчування може провокувати виникнення діареї, алергії, респіраторних захворювань.

Ініціатором Всесвітнього тижня виступає неурядова міжнародна організація Всесвітній Альянс за Грудне Вигодовування (WABA, http://www.worldbreastfeedingweek.org). Це міжнародний союз, який об'єднує організації та приватні особи, які захищають право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. WABA працює в тісній співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Цього року WABA представила тему Всесвітнього тижня грудного вигодовування: «Грудне вигодовування - ключ до сталого розвитку».

В Україні Тиждень грудного вигодовування проводиться щорічно з 2001 року за відповідним рішенням Координаційної Ради Міністерства охорони здоров'я України.

[1] За даними національного дослідження ЮНІСЕФ «Знання, ставлення і практики з питань здоров'я матері і дитини», 2012р.

Організатором і координатором київської акції на підтримку грудного вигодовування виступить громадська організація Національний рух на підтримку грудного вигодовування «Молочні ріки України» спільно з Київським міським моніторинговим центром підтримки грудного вигодовування та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Місце проведення акції: парк імені Т.Г.Шевченка (отримано офіційний дозвіл влади на проведення даної акції в парку).

Дата 7 серпня 201 6 г, час: 10:00 - 20:00

Очікується, що свято відвідає понад 3000 осіб (за результатами минулорічних акцій).

В рамках київської акції пройдуть різноманітні заходи, з огляду на різні інтереси аудиторії: вагітних жінок, матерів, що годують і їх сімей, старших дітей і інших членів сім'ї.

• лекції, семінари та майстер-класи з грудного вигодовування;
  • дефіле одягу для вагітних і годуючих мам;
  • знайомство з різними видами слінгів;
  • семінари та майстер-класи для дітей і батьків;
  • розваги і конкурси для дітей;
  • презентація супутніх товарів, еко товарів.

Це свято в Україні буде вже 6-м за рахунком. Як він виглядав раніше, ви можете подивитися на каналі

Відео минулого року

З усіх питань, пов'язаних з підтримкою, організацією, спонсорством, висвітленням у ЗМІ київської акції, можна зв'язатися з Національним рухом на підтримку грудного вигодовування «Молочні ріки України»: