Добрі ідеї одеситів: "Дитячі інвалідні майданчика"

1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

20 червня 2016, 7:41 Переглядів: 20 червня 2016, 7:41 Переглядів:   Відкриття

Відкриття. Батьки в захваті від ініціативи, яка полегшить життя. Фото: 7kanal.com.

Одесити не припиняють дивувати своїми добрими ідеями і благодійними проектами. Так, днями в парку Перемоги відкрили першу в місті ігровий майданчик для дітей і дорослих з обмеженими можливостями. У планах - облаштувати ще дев'ять таких майданчиків в різних районах міста. Завдяки особливим конструкціям, користуватися ними зможуть як діти, так і підлітки, і дорослі з інвалідністю. Спільно з муніципалітетом громадські працівники "Твого міста" розробили схему і втілили задум в життя.

"Сам проект виник дуже спонтанно. Підштовхнули до цього самі люди, яким потрібні такі майданчики. Нам подзвонив одесит і запитав, чому у нас в місті для діток-інвалідів немає того, що є майже в усьому цивілізованому світі. Того ж вечора ми розробили концепцію і створили проект "Дитячі інвалідні майданчика". На наступний день підключили профільні служби міськради і простих одеситів, провели переговори з мамами таких діток і з'ясували, що подібні гойдалки і каруселі ні в якому разі не повинні знаходитися в видаленні від звичайних дитячих площа ок. Важливо, щоб різні дітки були разом. Одні, таким чином, адаптуються до середовища, а інші вчаться підтримки ", - говорить натхненник проекту Анатолій Кавун.

У парку Перемоги. Встановили гойдалки з пандусом для дітей і дорослих в кріслах. Фото: facebook.com

гроші на установку майданчиків і покупку спеціального обладнання збирали з лютого в соцмережах і на сайті "Твого міста", а сьогодні почали здійснювати проект.

В рамках ініціативи найближчим часом удосконалять гойдалки і каруселі біля дельфінарію на Ланжероні, в сквері Гамова і в парку Горького. Також планують оновити гойдалки на майданчиках в парку "411-й батареї", в Базарному сквері, на 7-й станції Чорноморки і на житловому масиві Котовського. На вісім таких майданчиків активістам треба зібрати 360 тис. Грн.

Сьогодні в роботі з виготовлення та встановлення гойдалок беруть участь дві компанії з Одеси і Дніпра. У роботі вони використовують гойдалки з можливістю заїзду на інвалідному кріслі і каруселі для дітей з обмеженими можливостями. Гойдалки роблять з відкидним заїздом, який після фіксації в верхньому положенні служить ще і противідкатна бортиком, а широка платформа не обмежує дітей за габаритами коляски.

Проект каруселі. Хочуть встановити на звичайних дитячих майданчиках. Фото: facebook.com

Вартість однієї такої конструкції - 16 тис. Грн, а карусель обходиться в 29 тис. Грн. Крім того, є ще альтанки за 40 521 грн, містки за 15 120 грн і ігрові комплекси для маломобільних дітвори вартістю 69 984 грн. Організатори закликають городян приєднатися до ініціативи, вони регулярно дякують в соцмережах своїх благодійників за кожну гривню і кажуть: "Вибачте нас за те, що ми так довго йдемо до нормального цивілізованого суспільства".

Батьки малюків з обмеженими можливостями дуже раді нововведенню. "Ми з сім'єю вдячні всім, хто не залишився байдужим і приєднався до громадської ініціативи. Звичайно, ми і раніше справлялися, пересаджуючи сина на гойдалки на руках, але нові можливості в рази спрощують наше життя. Думаю, всі батьки діток зі схожими проблемами оцінять нові гойдалки ", - говорить мама 8-річного Вови Олена Фролова.

Думаю, всі батьки діток зі схожими проблемами оцінять нові гойдалки , - говорить мама 8-річного Вови Олена Фролова

Поруч зі звичайними гойдалками. Заїзд для колясок одночасно служить і підпірною стінкою. Фото: 7kanal.com

А в муніципалітеті додають, що, крім майданчиків, в цьому році обладнали також літній табір "Вікторія", в якому зможуть відпочити діти з особливими потребами. "У таборі побудували сучасні комфортні будиночки з необхідними умовами: пандусами, спеціальними меблями для хлопців з церебральним паралічем", - розповіла "Сегодня" директор міського департаменту освіти Олена Буйневіч.

ГРОШІ І РЕКЛАМА

Щоб приєднатися до ініціативи, необов'язково перераховувати гроші, організатори вітають і інші посильні внески. Наприклад, можна сфотографувати місце, де хотілося б удосконалити майданчик і надіслати організаторам, вказавши адресу локації.

Сьогодні активісти ведуть збір коштів на інші майданчики. Якщо вдасться набрати необхідну суму, вони будуть встановлені в парках Юність і Шевченко , На Соборній площі і в 20-ти інших міських скверах і парках. Допомогти проекту можна також за допомогою реклами, поширюючи відомості про ініціативу в мас-медіа або соціальних мережах, інформуючи потенційних спонсорів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Добрі ідеї одеситів:" Дитячі інвалідні майданчика "". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Чабаненко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.