Прообразом. Освіта - Освітній портал Хабаровського краю

1. Далекосхідна державна академія фізичної культури

Далекосхідна державна академія фізичної культури

Ведучий спеціалізований вуз з підготовки висококваліфікованих фахівців в галузі фізичної культури і спорту. В академії навчаються студенти з усіх країв, областей і республік Далекого Сходу Росії. Вуз готує фахівців за видами спорту, викладачів дошкільних, середніх шкіл і ПТУ, вищих і спеціальних середніх навчальних закладів, фахівців адаптивної фізичної культури, тренерів інвалідного спорту та реабілітологів, менеджерів спорту і туризму, спеціалітов з рекреації та спортивно-оздоровчого туризму, бакалаврів фізичної культури .
Академія є науково-методичним центром фізкультурного освіти на Далекому Сході Росії і є колективним членом Міжнародної Академії Наук вищої школи.
Разом з Комсомольським-на-Амурі педагогічним коледжем, педагогічним училищем м Спаська-Далекого, Благовещенским технікумом фізичної культури, ліцеями, ДЮСШ, ДЮК, ШВСМ та спортивними клубами, академія утворює навчально-наукові виробничі комплекси, в умовах яких студенти здобувають освіту під керівництвом професорів, доцентів, заслужених тренерів з видів спорту.
З 1971 року вузом підготовлено понад 5000 фахівців. Її вихованці успішно працюють викладачами у вищих і середніх навчальних закладах, тренерами в дитячих спортивних школах, в школах вищої спортивної майстерності, в реабілітаційних центрах, в комітетах з фізичної культури і спорту. Багато з них стали заслуженими тренерами, керівниками республіканських, крайових і обласних фізкультурних організацій, чудовими педагогами та науковцями.
Академія має в своєму розпорядженні легкоатлетичним манежем з круговою доріжкою, залами: спортивних ігор, гімнастики, боротьби, боксу, важкої атлетики; заміським навчально-спортивним центром зі спортзалом, гуртожитком, лижероллерной трасою, біатлонним стрільбищем, відновним профілакторієм. Комплекс доповнюють кафедральні методичні кабінети, наукові лабораторії, оснащені сучасним обладнанням, навчально-дослідна лабораторія з парком ЕОМ і відділом технічних засобів навчання, кінофотолабораторія, бібліотека з читальними залами.
Кафедри академії визначають зміст навчального процесу, забезпечуючи єдність навчання, виховання та професійної підготовки студентів, і представлені дисциплінами: спортивно-педагогічними (гімнастика і плавання, управління фізкультурним рухом, легкої атлетики, спортивних ігор, зимових видів спорту, єдиноборств); медико-біологічними (анатомії і фізіології, спортивної медицини); загальнотеоретичного циклу (теорії та методики фізичного виховання і спорту, гуманітарних наук, біомеханіки і технічних засобів навчання).
Розробка змісту та методики навчання ведуться цикловими і предметними методичними комісіями під керівництвом методичної ради академії, який зв'язує і координує діяльність кафедр по оптимізації навчально-виховного процесу на основі кваліфікаційної характеристики фахівця і вивчення передового досвіду навчально-методичної роботи.
Академією ведеться науково-дослідна робота з вивчення фізичного розвитку населення Далекого Сходу Росії по адаптації людини до екстремальних умов зовнішнього середовища, розробляються і впроваджуються оздоровчі програми.
У вузі відкрита аспірантура і докторантура, є спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських дисертацій.
В академії є фізкультурно-оздоровчий факультет, основу якого складає спеціальність «адаптивна фізична культура», де готують фахівців для роботи з інвалідами, хворими та особами, що мають відхилення в стані здоров'я тимчасового або постійного характеру.
Випусковим кафедрам належить провідна роль у формуванні у студентів спеціальних навичок, умінь, і знань. Вони ведуть велику навчально-методичну, виховну та науково-дослідну роботу, узагальнюють передовий досвід вітчизняних і зарубіжних фахівців у галузі спорту, фізичного виховання, адаптивної фізичної культури, беруть безпосередню участь у науково-методичному забезпеченні навчально-тренувального процесу збірних команд Росії, Хабаровського краю , проведенні оздоровчих заходів з різними групами населення.
Випускники академії прославили свою Альма матер високими спортивними досягненнями не тільки в країні, але і за кордоном: Олімпійський чемпіон Сергій Савельєв і чемпіон світу Юрій Бурлаков (лижні гонки); майстра спорту міжнародного класу Т.Савченко (волейбол), А.Строчков (біатлон), А.Ананченко (веслування), В.Степанов (бокс), О.Скрипник (кульова стрільба), Ю.Чепалова (лижні гонки), Е. Біруні (пауерліфтинг) та багато інших. Встановлено контакти з рядом зарубіжних вузів Азіатсько-тихоокеанського регіону. В області навчальної, наукової та економічної діяльності, здійснюється обмін творчими та спортивними делегаціями.
Вчені академії внесли помітний вклад у підготовку російських спортсменів до Олімпійських ігор і чемпіонатів Світу. На кафедрах і в лабораторіях академії ведеться постійна робота з науково-методичного забезпечення фізкультурно-оздоровчої роботи та спортивної підготовки в багатьох видах спорту.

Адреса: 680028, м Хабаровськ, Амурський бульвар, 1

Телефон: 8 (4212) 30-58-15, 30-61-99