Масляна. Початок: що не можна пропустити в першу неділю фестивалю

1. «Золота маска» на вулицях Москви
  2. Маскаради, фолк-концерт і трохи моди
  3. «Текстильна лабораторія» і двометрові ляльки

Офіційно Масляний тиждень починається в понеділок, 12 лютого. Але Москва вирішила продовжити свято і відкрити фестиваль «Московська Масляна» трохи раніше. Куди сходити, що спробувати і що подивитися в неділю - в матеріалі mos.ru.

«Золота маска» на вулицях Москви

«Московська Масляна» - це не тільки смачні частування та захоплюючі майстер-класи, а й можливість побачити театральні постановки найвищого рівня. Фестиваль «Золота маска» знову виходить на вулиці міста. На різних майданчиках виступлять артисти семи театральних колективів з Якутії, Чувашії та Республіки Марій Ел.

Марійський державний театр опери і балету імені Еріка Сапаева покаже фрагмент героїчної опери «Акпатир» про подвиг богатиря. Глядачі почують народний хор і марійські пісні, а ще побачать традиційний весільний обряд.

Постановку «Пюрнеске і його друзі» привіз Чуваська державний театр юного глядача імені Михайла Сеспель. Це історія пригод Пюрнеске - хлопчика-с-пальчика. Гості фестивалю дізнаються про повернення викраденого квітки і прихід весни.

Національний театр танцю Республіки Саха (Якутія) імені С.А. Звєрєва спеціально для фестивалю підготував танцювальну програму. Вона включає театралізовані вистави з елементами народних танців і пісень, варган музикою і фрагментами давніх епосів.

Розклад на 11 лютого, неділя

Площа Революції:

- 15: 00-15: 45 - Національний театр танцю Республіки Саха (Якутія) імені С.А. Звєрєва, національні танцювальні та музичні номери;

- 16: 15-17: 00 - Марійський державний театр опери і балету імені Еріка Сапаева, театралізовані вистави за мотивами опери «Акпатир»;

- 17: 15-18: 00 - Марійський державний театр опери і балету імені Еріка Сапаева, театралізовані вистави за мотивами опери «Акпатир».

Камергерский провулок:

- 15: 00-15: 45 - Марійський державний театр опери і балету імені Еріка Сапаева, театралізовані вистави за мотивами опери «Акпатир»;

- 16: 15-17: 00 - Національний театр танцю Республіки Саха (Якутія) імені С.А. Звєрєва, національні танцювальні та музичні номери;

- 17: 15-18: 00 - Національний театр танцю Республіки Саха (Якутія) імені С.А. Звєрєва, національні танцювальні та музичні номери.

Вулиця Профспілкова, будинок 41:

- 15: 00-15: 45 - Чуваська державний театр ляльок, театралізовані вистави за мотивами вистави «Веселі уроки чуваського»;

- 16: 00-16: 45 - Чуваська державний театр юного глядача імені Михайла Сеспель, театралізовані вистави за мотивами вистави «Пюрнеске і його друзі»;

- 17: 00-17: 45 - Чуваська державний театр ляльок, театралізовані вистави за мотивами вистави «Голубка».

Маскаради, фолк-концерт і трохи моди

на Манежній площі о 16:00 і 18:00 покажуть імерсивні спектакль «Царська Масляна» у постановці режисера Віталія Боровика. Це яскраве музичне дійство з елементами народних танців, веселими сценками і скоморохами. Гості зможуть спробувати свої сили в традиційних народних іграх та олійних хороводах. А проект «Дванадцять Масляна», розміщений всередині скляних вітрин-сот, познайомить відвідувачів з історією національного костюма, традиціями і побутом народів різних регіонів Росії.

На майданчику біля будинку 13 на Новому Арбаті глядачів чекають карнавальні ходи. У неділю гості побувають на празьких маскарадах середини XIX століття - Червоному і Чорному. Вирушаємо в це незвичайна подорож о 18:00 і 19.00.

На Тверській площі о 16:00 готуватимуть млинці за рецептом Софії Андріївни Толстой, дружини Льва Толстого. Товста була автором популярної куховарської книги. програма на цьому майданчику дуже насичена. На головній сцені кожен день виступають фольклорні колективи, музичні групи та театральні колективи. Також в програмі масляні гри, хороводи та колядки. Найактивніші і сміливі можуть поборотися з ведмедем і взяти участь в інших народних іграх та забавах.

На площі Революції о 16:00 гостям школи етикету і моди розкажуть про модні тенденції XIX століття, розвитку жіночого костюма і створенні ефектних нарядів. А на майданчику біля будинку 3 на Городоцькій вулиці о 17:00 розпочнеться концерт фолк-групи «Партизан FM». Відвідувачі почують народні пісні в сучасних аранжуваннях, а також побачать танці і акробатичні трюки.

Програму перших вихідних фестивалю «Московська Масляна» завершить фольклорний колектив «Карагод». Артисти дадуть концерт на Тверській площі (початок о 20:00).

«Текстильна лабораторія» і двометрові ляльки

В Климентівському провулку гості побачать незвичну демонстрацію традиційних костюмів жителів різних куточків Росії. Наряди покажуть двометрові масляні ляльки. Тут же розташувалася «Текстильна лабораторія», в якій юних гостей фестивалю навчать майструвати іграшки. Вони зроблять ляльку-столбушки, ляльку-перевертень і трав'яну ляльку, а потім розіграють з їх допомогою маснична уявлення. Робити таких ляльок нескладно, впораються навіть дошкільнята.

На майданчику в Камергерском провулку хлопців теж чекають майстер-класи. На творчих заняттях юні гості відкриють для себе російське народне мистецтво, дізнаються про олійних традиціях і про історію писемності в Росії. Наприклад, на майстер-класі «Русский орнамент» можна познайомитися з традиційними візерунками, розписати рамку для фотографій або гребінець. А на занятті під назвою «Писемність» хлопцям розкажуть про історію грамотності на Русі, старовинних письмових інструментах і давньоруському алфавіті. Кожен зможе написати своє ім'я на цере - дерев'яної табличці, покритій воском.

фестиваль «Московська Масляна» триватиме до 18 лютого. На 25 майданчиках по всьому місту проходять театралізовані вистави, концерти, ремісничі і кулінарні майстер-класи. На гостей чекають барвисті шоу, цікаві заняття та, звичайно, самі смачні частування. Крім різноманітних млинців, на святкових майданчиках можна спробувати пироги, мед, варення та інші ласощі.