Майданчик туркластера «Золоті ворота Алтаю» підготовлена ​​до будівництва об'єктів гостинності та дорожнього сервісу

15 квітня 2016 р 12:25

Сьогодні, 15 квітня, Губернатор Алтайського краю знаходиться в робочій поїздці в Бійську . Олександр Карлін оцінює ефективність виконання федеральних і регіональних цільових програм у другому за величиною місті регіону. Роботу в наукомісті Губернатор почав з відвідування майданчика споруджуваного автотурістского кластера «Золоті ворота».

Директор керуючої компанії «Золоті ворота Алтаю» Ігор Степанов розповів, що на створення інженерної інфраструктури туркластера за федеральною цільовою програмою «Розвиток внутрішнього і в'їзного туризму в Російській Федерації» направлено близько 350 млн. Рублів. Це кошти федерального й крайового бюджетів. Планується, що близько 1 млрд. Рублів в об'єкти туркластера вкладуть інвестори.

«Зараз на об'єкті виконано водовід, підведений газ, фахівці проклали систему каналізації, побудували котельню, створили електричну підстанцію. Тобто майданчик практично готова, щоб інвестори могли здійснювати тут свої ідеї », - зазначає Ігор Степанов.

На території кластера планують побудувати безліч об'єктів. У їх числі: туристично-інформаційний центр з конференц-залом на 60 місць, двома виставковими залами і кімнатами переговорів, а також з офісами для туристичних фірм; підприємства торгівлі; два комплекси придорожнього сервісу; оздоровчий центр; об'єкти громадського харчування; готелі, мотелі і міні-готелі підвищеної комфортності; кемпінг з інфраструктурою (туалети, душові, кухня).

У їх числі: туристично-інформаційний центр з конференц-залом на 60 місць, двома виставковими залами і кімнатами переговорів, а також з офісами для туристичних фірм;  підприємства торгівлі;  два комплекси придорожнього сервісу;  оздоровчий центр;  об'єкти громадського харчування;  готелі, мотелі і міні-готелі підвищеної комфортності;  кемпінг з інфраструктурою (туалети, душові, кухня)

На території вже працюють два інвестора. Сьогодні о 16 годині відбудеться аукціон: визначать чергового інвестора, який побудує торгово-розважальний комплекс площею 30 тис. Квадратних метрів. За останніми даними, заявки подали чотири претенденти з Барнаула і Бійська. Переможець аукціону вирішить, що конкретно буде розташовуватися в цьому центрі, він може вибрати будь-який напрямок діяльності. Сума інвестицій теж стане відома сьогодні. За оцінками експертів, вона перевищить 500 млн. Рублів.

Рублів

Підприємець Олексій Соломатов на території кластера будує комплекс придорожнього сервісу «Гірська країна»: ресторан швидкого харчування, мотель, магазин сувенірів і продукції алтайських підприємств, автосервіс, парк відпочинку, міні-зоопарк і ставок. Інвестор уже вклав у будівництво 7,3 млн. Рублів. На зустрічі з Губернатором Олексій Соломатов попросив підтримки для подальшої роботи. Олександр Карлін дав доручення розглянути всі можливі варіанти надання йому допомоги, в тому числі у співпраці з Федеральною корпорацією з розвитку малого та середнього підприємництва. Нагадаємо: підписання Угоди про взаємодію Протокол між Адміністрацією Алтайського краю і Корпорацією МСП відбулося в Москві 8 квітня.

Довідка: Автотурістскій кластер «Золоті ворота» будують в Алтайському краї за федеральною цільовою програмою «Розвиток внутрішнього і в'їзного туризму в Російській Федерації» на 2011-2018 роки, а також державної регіональної програми «Розвиток туризму в Алтайському краї» на 2015 - 2020 роки. Проект передбачає будівництво на в'їзді в Бійськ сучасного туристичного комплексу для обслуговування туристів, як приїжджають в місто, так і наступних через нього транзитом. За оцінками експертів, через Бійськ щорічно проїжджають понад 2 млн. Чоловік.

Кластер покликаний стати точкою зростання економіки Алтайського краю, навколо якої на основі приватно-державного партнерства будуть активно розвиватися підприємства малого і середнього бізнесу.

Фото: Антон Федотов