У Воронезькому державному університеті розпочала роботу Міжнародна наукова конференція «Книга в сучасному світі: проблеми читання та читання як проблема», присвячена 150-річчю Воронезької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.С. Нікітіна.

Нікітіна

Ініціатором заходу виступила кафедра видавничої справи філологічного факультету ВДУ за підтримки універсальної наукової бібліотеки ім. І.С. Нікітіна та Книжкового клубу «Петровський».

На конференції можна буде почути доповіді філологів, книгознавців, музеолог і видавців з п'яти країн світу (Великобританії, Німеччини, Росії, Франції, Естонії) і ряду міст Росії (Москви, Санкт-Петербурга, Воронежа, Бєлгорода, Єльця, Орла, Тюмені та ін .).

Завідувач кафедри видавничої справи філологічного факультету ВДУ Жанна Грачова, відкриваючи захід, зазначила наступне:

- Всім нам в ході цієї конференції необхідно буде вирішити якусь надзавдання, спробувати відповісти на питання: що відбувається на даний момент з культурою читання, чи є ми свідками системної кризи, або стоїмо на порозі нової епохи, нових форматів, які зовсім не роблю ситуацію трагічною .

Декан філологічного факультету Воронезького державного університету, доцент, кандидат філологічних наук Ольга Бердникова в своїй вітальній промові також звернула увагу учасників конференції на значимість вирішуваних питань:

- Ця конференція є не просто інформаційно-насиченою, вона стає соціально-значущої, об'єднуючи зусилля філологів, працівників культури, бібліотеки, вчителів для вирішення таких складних і актуальних останнім часом питань: як навчити читати? як повернути інтерес до читання? як на нього впливають візуальні форми сучасної культури?

як на нього впливають візуальні форми сучасної культури

Протягом трьох днів, 25-27 лютого, планується обговорити цілий ряд актуальних проблем вітчизняного та зарубіжного книжкового справи: читацькі уподобання і сучасний книжковий бізнес, конкурентну боротьбу книги паперовій та електронній, проблеми редакторської підготовки електронних видань, проблему читання в сучасній шкільній програмі. Також мова піде про книгу і кіно - проблеми перекладу словесного образу в візуальний, про аудиокнигах і проблеми сприйняття, про роль читання в становленні особистості, про історію книжкової графіки та книжкової справи в цілому.

Серед учасників конференції - краєзнавець, лауреат премії Уряду РФ в галузі культури, головний редактор Воронезької історико-культурної енциклопедії Олег Григорович Ласунский; музеолог, лауреат премії Уряду РФ в галузі культури, кавалер ордена Пошани, почесний доктор ВДУ Віталій Борисович Ремізов; директор Воронезької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.С. Нікітіна Людмила Михайлівна Смирнова; проректор по контрольно-аналітичної та адміністративної роботи, декан факультету філософії і психології ВДУ, професор Бубнов Юрій Олександрович; народний учитель СРСР Марина Гнатівна Картавцева; директор видавництва «Центр духовного відродження Чорноземного краю» Людмила Федорівна Попова.

Нікітіна Людмила Михайлівна Смирнова;  проректор по контрольно-аналітичної та адміністративної роботи, декан факультету філософії і психології ВДУ, професор Бубнов Юрій Олександрович;  народний учитель СРСР Марина Гнатівна Картавцева;  директор видавництва «Центр духовного відродження Чорноземного краю» Людмила Федорівна Попова

Конференція також включає роботу круглих столів «Читання в сучасному суспільстві: процес і результат», «Книжковий магазин і книжковий клуб - перспективи розвитку», взяти участь в роботі яких можуть всі бажаючі.

Бажаємо учасникам і гостям конференції цікавих доповідей і плідної співпраці!

Прес-служба ВДУ

К повернути інтерес до читання?
К на нього впливають візуальні форми сучасної культури?