У музей образотворчого мистецтва на Воєводіна привезуть «Купання червоного коня» Петрова-Водкіна

Експозиція працюватиме на Воєводіна, 5

В музеї образотворчого мистецтва на Воєводіна, 5 покажуть оригінал знаменитої картини «Купання червоного коня». Побачити його можна буде з 10 серпня по 30 вересня.

Картину в Єкатеринбург привезуть для нової експозиції, яка буде представляти собою реконструкцію зборів знаменитої ленінградської колекції Казиміри Костянтинівни Басевіч (1898-1973). Вона включає кілька десятків творів живопису, графіки, скульптури і навіть меблів. Сім'я Басевіч-Лотарева протягом більш ніж півстоліття поступово передала все своє зібрання Державної Третьяковської галереї, Екатеринбургскому музею образотворчих мистецтв і Іркутському обласному художньому музею. Називатися виставка буде «Власниця Червоного коня. Дар Казиміри Басевіч музеям Росії ».

Дар Казиміри Басевіч музеям Росії »

К.С. Петров-Водкін. Купання червоного коня. 1912. Полотно, олія

Слідом за загальновизнаним шедевром К.С. Петрова-Водкіна, на відкриття експозиції прибуде і директор Третьяковської галереї - Зельфіра Исмаиловна Трегулова.

«Купання червоного коня», - шедевр Кузьми Сергійовича Петрова-Водкіна (1878-1939), головна гордість колекції, довгий час знаходився поза Росією і випав з поля зору мистецтвознавців, уточнюють в музеї образотворчого мистецтва. Картина була створена в 1912 році, а в 1914-м в числі інших відправлена ​​автором на «Балтійську виставку» в місто Мальме (Швеція). Тільки в 1950 році завдяки зусиллям вдови Петрова-Водкіна «Купання червоного коня» вдалося повернути на батьківщину. У 1953 році Марія Федорівна поступилася картину в колекцію Казимирі Басевіч, тоді ж купила «Портрет М. Ф. Петрової-Водкіна» (1913) і пейзаж «На Дону» (1912), які також будуть представлені на виставці в ЕМІІ.

«У Казиміри Костянтинівни було особливе ставлення до робіт Петрова-Водкіна, які були для неї живими і хвилюючими душу. Тим дивніше для оточуючих стало її рішення в 1961 році передати десять картин (в тому числі і «Купання червоного коня») Державній Третьяковській галереї. Цей безцінний дар був гідно оцінений не тільки керівництвом і співробітниками галереї, а й широким загалом », - розповіли в музеї.

Ось деякі приклади робіт, які представлять на експозиції:

К.С. Петров-Водкін. Портрет дружини художника М.Ф. Петрової-Водкіна. 1913. Полотно, олія К К.С. Петров-Водкін. Трійця (Ескіз для вітража в Троїцькому соборі міста Суми. 1915) М.С. Сарьян. Константинополь. Собаки. 1910. Полотно, темпера П.В. Кузнєцов. Портрет К.К. Басевіч. 1959. Полотно, змішана техніка П.В. Кузнєцов. Вечір в степу. 1912. Полотно, темпера Б.М. Кустодієв. Провінція. 1910. Картон, темпера

Які цікаві заходи можна відвідати в Єкатеринбурзі на цьому тижні, читайте в нашому огляді п'яти вечорів.

Текст: Олена Баталова
Фото: Єкатеринбурзький музей образотворчих мистецтв