Концертний оркестр під керуванням Павла Дем'яненко »ДК жовтня м Волзький

Художній керівник і диригент Лауреат Міжнародних конкурсів Павло Дем'яненко   З чого все починалося Художній керівник і диригент Лауреат Міжнародних конкурсів Павло Дем'яненко

З чого все починалося ...
Духовий оркестр г.Волжского - найстаріший творчий колектив Волгоградської області.
Організовано в 1956 році при Палаці культури волзьких гідробудівників. Першим керівником оркестру стає захоплений музикант, трубач Леонід Іванович Кадален.
Спочатку до складу оркестру входіт16 музикантів - аматорів. Репертуар складають популярні, улюблені публікою марші, танці, пісні воєнних і передвоєнних років, - все те, що виконується на урочистих заходах, мітингах, народних святах і гуляннях.
В кінці 50-х років чисельність оркестру при Сталінградгідрострое збільшується: в нього входять музиканти з інших самодіяльних духових колективів міста, розширюється інструментальний склад, з'являються дерев'яні духові інструменти. Керівниками оркестру в різний час є Н.І.Карпенко, К.А.Скоробогатько, В.І.Розе і ін.
В історії духового оркестру періоду 60-70г.г. Важливу роль відіграють промислові підприємства - заводи міста Волзького: механічний, електронно-обчислювальної техніки, гумових технічних виробів, азбестових технічних виробів. Розширюється географія виступів колективу, він затребуваний не тільки в містах Волгограді і Волзькому, а й в районних центрах області.
З 1995 року художнім керівником і диригентом оркестру стає Володимир Олександрович Кудряшов. Завдяки його ініціативної діяльності значно зміцнюється матеріально технічна база: купується велика кількість нових музичних інструментів, розширюється інструментальний склад оркестру, проводиться пошиття кількох комплектів концертних костюмів.
У 1989 році рішенням Волзького міської Ради оркестр набуває статусу професійного і вводиться в кількості 26 чоловік в штат міського парку культури і відпочинку «Гідробудівельник».
З березня 1992 року духовий оркестр перекладається в структуру управління культури адміністрації міста Волзького, а з 2002 року є одним з провідних колективів в почала свою діяльність філармонії міста.
У 2000 році пост художнього керівника духового оркестру г.Волжского займає випускник Уфимського інституту мистецтв, трубач Павло Іванович Дем'яненко. Починається новий період в історії колективу, пов'язаний зі зміною не тільки його статусу, а й репертуарної політики, форм виступів, організації діяльності та творчості. У репертуарі оркестру з'являються оригінальні твори сучасних композиторів, перекладання та аранжування популярної класики, музика з кінофільмів, джазові та естрадні композиції.
У 2000 році на базі духового оркестру утворені джаз-оркестр, брас-квінтет, брас-септет, диксиленд. Ці колективи стають активними учасниками джазових конкурсів, в тому числі, фестивалю «Джазова рукостискання через Волгу» (міста Волгоград і Волзький).
У 2003 році на запрошення німецької сторони організовуються гастролі брас-квінтету, утвореного на базі оркестру, до Німеччини. До складу колективу входять артисти: Павел Дем'яненко, Володимир Леєр, Борис Милявский, Сергій Марар, Валерій Казаков. З великим успіхом концерти волзьких музикантів проходять в містах Дірлос, Мангейм, Фульда, Вісбаден і інших. Брас-квінтет виступає як самостійно, так і в складі духового оркестру міста Дірлоса. Одним з найбільш пам'ятних виступів брас-квінтету стає концерт, що відбувся в будівлі старовинного замку перед депутатами парламенту Землі Вісбаден.
Зараз в духовому оркестрі працюють 27 музикантів, серед яких випускники Саратовської, Астраханської консерваторій, Уфимського інституту мистецтв, Волгоградського інституту мистецтв, Волгоградського інституту мистецтв ім. П.А. Серебрякова, Волгоградського державного інституту мистецтв. Оркестр веде максимально насичену роботу, свідченням якої є величезний, постійно збільшується репертуар. За останні роки створені, що стали популярні у волжан і волгоградцев концертні програми, серед яких: «Музика театру і кіно», «Ах, цей джаз!», «Улюблені мелодії», «Грають солісти оркестру», «Гумор в музиці», « від Баха до Еллінгтона »і ін.
Духовий оркестр міста Волзького по праву вважається колективом солістів. Серед них випускники консерваторій Росії і країн співдружності: Жанна Фроман, Володимир Леєр, Володимир Савельєв, Валерій Казаков, Сергій Марар, Анатолій Паткевич, Ігор Катков, Володимир Єжов, Вадим Болгани, Борис Милявский, Денис Блохін і ін.
Оркестр багато виступає в рідному місті, а також отримує запрошення для виступів за межами Волгоградської області, в місто Астрахань, в містах Калмикії.
У 2003-2004 роках оркестр нагороджується грамотами та пам'ятним знаком за видатні творчі досягнення і великий внесок у культурний розвиток міста.
У числі творчих планів оркестру - створення нових концертних програм, постійне оновлення репертуару, пошук цікавих глядачеві виконавських форм, робота з молоддю, запрошення видатних виконавців і диригентів, розширення співпраці з творчими колективами Росії і зарубіжжя, активну участь в культурному житті міста і області, виступи в фестивалях і конкурсах.