ІРНІТУ- «Етнобіт» ІРНІТУ успішно виступив на конкурсі «Ударна хвиля» в Санкт-Петербурзі

Барабанщики студії етнічної перкусії «Етнобіт» стали лауреатами VI Міжнародного конкурсу-фестивалю ударних інструментів, маршових і духових оркестрів «Ударна хвиля-2018» в Санкт-Петербурзі. Колектив Центру культурно-масової та виховної роботи ІРНІТУ отримав шість нагород в номінаціях «Великі ансамблі», «Малі ансамблі», «Велике барабанне шоу», «Учитель-учень», а також виграв набір музичних інструментів загальною вартістю близько 60 тисяч рублі й.

На ректорському нараді керівника «Етнобіта» Наталію Власевскую привітав начальник управління з додаткової освіти та соціальної роботи Борис Пономарьов.

Він підкреслив, що «Етнобіт» - це одна з найбільш яскравих творчих команд, що представляють Іркутський «політех» на престижних майданчиках Росії та світу.

«Ударна хвиля» (Drum Wave) проходила 24 ноября-2 грудня. Конкурс-фестиваль об'єднав талановитих музикантів з 41 регіонів Росії і 16 країн світу. «Етнобіт» на чолі з Наталією Власевской представили дев'ять студентів і випускників ІРНІТУ. Перкусіоністи тричі стали лауреатами першого ступеня, двічі - другий, а також завоювали одну бронзову нагороду.

Як розповіла Наталія Власевская, успіх на «Ударною хвилі» - це підсумок діяльності «Етнобіта» за останні три роки. Іркутяне підготували якісну програму і зуміли стати одними з кращих на фестивалі, орієнтованому в першу чергу на учасників професійних колективів.

«Опинитися в числі переможців такого фестивалю - це особлива честь для барабанщиків нашого університету, які не мають музичної освіти. У журі увійшли відомі музиканти з Індії, Бразилії, Ірану, Росії, які оцінювали те, що відбувається на сцені з класичної точки зору. Якщо на численних фестивалях експертів цікавила глибина нашого етноматеріала, то на «Ударною хвилі», перш за все, звертали увагу на чистоту звучання і зіграність ансамблю. Судді і глядачі, які відвідають прослуховування, а потім і гала-концерт, відзначили різноплановість композицій і особливий ритмічний малюнок «Етнобіта», - повідомила художній керівник колективу.
«Політеховци» підготували турецькі й арабські композиції, виступили в квартетах. Овації глядачів викликав номер, виконаний на японських барабанах в техніці «тайко».

Наталя Власевская додала, що «Ударна хвиля» є єдиним конкурсом, де «етнобітовци» отримали найцінніший приз - великий набір музичних інструментів: «Наш колектив привіз з Пітера перуанський кахон, тамбурин, два глюкофона, барабанні палички, кілька видів шейкерів. Я висловлюю подяку керівництву ІРНІТУ за надану студентам можливість відправитися на конкурс і в прямому сенсі заробити нові інструменти. Це несподіваний і дуже приємний передноворічний приємний подарунок ».

За словами керівника Центру культурно-масової та виховної роботи Тетяни Дашко про, виступаючи від імені вузу, «Етнобіт» продемонстрував високу майстерність:

«Поїздка стала нагородою і одночасно іспитом для студентів. Ми пишаємося талановитими і цілеспрямованими хлопцями, які витримали високу конкуренцію. Такі конкурси корисні для розвитку колективу ».
Враженнями поділився срібний призер в номінації «Учитель-учень», майбутній самолётостроітель Дмитро Саліхов. Разом з Наталією Власевской він зіграв композицію «Міссірлі» на західноафриканській барабані джембе і дарбуці в техніці тихих ударів. Як зізнався Дмитро, найбільше йому запам'яталися майстер-класи за участю міжнародного журі.
«Політеховци» побували на показових виступах Івонни Фрейндман з Латвії, бразильського перкусіоніста і педагога Лео Де Пауло, кубинського композитора Йоел Гонсалес-Портільо. Кожен з них представляв унікальний жанр гри на барабанах та перкусії.

Нагадаємо, що на фестивалі «Ударна хвиля--2015» студія етнічної перкусії «Етнобіт» виграла срібні та бронзові нагороди Нагадаємо, що на фестивалі «Ударна хвиля--2015» студія етнічної перкусії «Етнобіт» виграла срібні та бронзові нагороди.

Завершальним в поточному році подією для музикантів стане безкоштовний майстер-клас «Новорічний барабанний коло». Це творчий експеримент, що дозволяє будь-якому охочому відчути себе частиною злагодженого оркестру. Захід відбудеться 15 грудня о 14:00 в Білому залі головного корпусу.

Ольга Балабанова

Фото з архіву «Етнобіта»