У Карлових Варах багато російського ... кіно

У головному конкурсі теж фігурує російська стрічка - «Дзига». У Канни в останній момент його не взяли, зате Карлові Вари перевагу в останній момент внести дорогі зміни в програму, щоб добути картину.

Джульєтта Сішел, програмний директор фестивалю:

«Російська картина« Дзига »зараз перемогла на фестивалі« Кінотавр »в Сочі, ми її прийняли в головний конкурс в міжнародній прем'єрі, приїде режисер фільму Василь Сигарев, це його перша картина, він дуже відомий театральний режисер, зняв цю картину за своєю театральною п'єсою . На його рахунку вже 18 театральних творів. З одним з них він, до речі, приїжджав до Праги колись. Приїде також його дружина, яка виконує головну роль в цьому фільмі ».

- А чим він вас так зацікавив?

«Як він взагалі зроблений ... Правда, це дуже оригінальна і цікава картина. Історія дуже своєрідних взаємовідносин матері і дочки. Ми всі сподіваємося, що він дуже сподобається журналістам і нашій публіці ».

Ева Заоралова, художній директор фестивалю, з усіх російських фільмів, які будуть представлені на фестивалі, відзначає саме цей:

«Звичайно, фільм, який зняв Василь Сигарев, відомий драматург, хоча він дуже молодий, йому, по-моєму, близько 30. Фільм« Дзига »свідчить про те, що він настільки ж талановитий як кінорежисер, як і драматург. Його стиль неймовірно зрілий, і дуже оригінальний. Це дуже інтимний фільм, там тільки дві головних ролі, мати і дочка, у них навіть імен немає. Він вражає до тремтіння, хоча, повторюю, фільм досить просто знято ».

У Росії фільм вийде на широкий екран тільки в вересні.

Вперше на Карловарському фестивалі прозвучить окрема секція під назвою «Росія очима жінок», про це докладніше - Джульєтта Сішел:

«Там секція, яка присвячена російським режіссершам, по-англійськи називається« A female take on Russia », по-чеськи« Rusko v zenskem rode ». Я не буду це переводити, це дві різні назви цієї секції. Ми представляємо вісім картин жінок-режисерів з Росії. Ви знаєте, що в минулому році фільм «Русалка» Анни Мелікян отримав головний приз в секції Forum of Independence, так що в цей раз ми представляємо її дебютну картину «Марс», показуємо фільми «Нижня Каледонія», «Плюс один», «Нічого особистого »,« Небо. Літак. Дівчина », це стара картина Віри Сторожовий. І ще там буде стрічка Валерії Гай-Германіки «Усі помруть, а я залишуся».

- А хто приїде особисто?

«Більшість з них має приїхати, приїде Віра Сторожева, Оксана Бичкова, Лариса Садилова».

- А хто та режисер, яка за свої власні гроші зробила копію фільму для фестивалю?

«Це Віра Сторожева»

У минулому році в традиційній фестивальної секції «На Схід від Заходу» переміг фільм Сергія Дворцевого «Тюльпан». Цього року Дворцевой засідає в журі як єдиний російськомовний член журі, а про те, які фільми в даній секції очікуються в цей раз - Ева Заоралова:

Фото: ЧТК   «У секції« На Схід від Заходу »у нас ще два відмінних фільму« Паперовий солдат »Олексія Германа-молодшого, який був у Венеції і там отримав приз, він мені дуже сподобався Фото: ЧТК «У секції« На Схід від Заходу »у нас ще два відмінних фільму« Паперовий солдат »Олексія Германа-молодшого, який був у Венеції і там отримав приз, він мені дуже сподобався. І ще стрічка Хржановського «Півтори кімнати», фільм про Йосипа Бродського. Про поета, який отримав Нобелівську премію, був вигнаний з СРСР, жив в Голлівуді, і все життя сумував за Росії. Цей фільм знято так, ніби він в старості вдається до спогадів. А він, треба сказати, він помер досить молодим, йому ще 60 не було. Про те, як сім'я Бродського отримала півтори кімнати, як жили в 50 роках. Як складно говорити правду ... Дуже ситуативне кіно. Обидва цих фільму я дуже високо ціную ».

- Чи буде представлено російське кіно в секції Forum of Independence?

«Це стрічка Вирипаєва, яка називається« Кисень ». Дуже експериментальний, складно поставлений, по главам. Це, собственннно, візуалізація ... як ніби чергою йдуть відеокліпи. Там тільки дві ролі -Саша-чоловік і Саша-жінка. Ми навіть думали про те, щоб включити його в головну програму, він цікавий, але зупинилися на тому що журі, мабуть, не зрозуміє ».

На закінчення нагадаю ще, що і Валерій Тодоровський приїде на кінофестиваль представити свій музичний фільм «Стиляги», настільки гучний в Росії.

А чим він вас так зацікавив?
А хто приїде особисто?
А хто та режисер, яка за свої власні гроші зробила копію фільму для фестивалю?
Чи буде представлено російське кіно в секції Forum of Independence?