Зураб Анджапаридзе. Арії та сцени з опер

Фірма "Мелодія" випустила диск із записами Зураба Анджапаридзе

Фірма "Мелодія" випустила диск із записами Зураба Анджапаридзе.

«Все, за що брався співак, він створював ретельно, не поспішаючи, з відчуттям величезної відповідальності та власного артистичного гідності»,

- писала про виконавському мистецтві Зураба Анджапаридзе співачка Ірина Архипова. З цією оцінкою були солідарні тисячі глядачів і слухачів.

Анджапаридзе народився в 1928 році в Кутаїсі, закінчив Тбіліської консерваторії. У 1957-му став лауреатом II премії на Всесвітньому фестивалі молоді і студентів, в тому ж році відбулося його дебютний виступ на сцені Великого театру в партії Хозе. Ця роль стала коронною для вокаліста, вже в перші сезони роботи в Москві він зайняв місце провідного героїчного тенора оперної трупи в класичному репертуарі.

Співак втілював на сцені образи Фауста, Дона Карлоса, Каварадоссі, Отелло, Германа. Пушкінського героя Зураб Іванович озвучив і в знаменитому фільмі-опері Романа Тихомирова «Пікова дама» (1960).

На випущеному фірмою «Мелодія» релізі у виконанні неповторного тенора звучать арії з опер Чайковського, Пуччіні, Верді, Леонкавалло та Доніцетті.

Денис Бочаров, "Культура"