Біографії письменників: Володимир Висоцький

Володимир Семенович Висоцький - радянський поет, письменник, актор, автор-виконавець Володимир Семенович Висоцький - радянський поет, письменник, актор, автор-виконавець. Біографія Володимира Висоцького бере свій початок 25 січня 1938 року в момент його народження в Москві. У 1941-1943 рр. Висоцький жив в евакуації в Оренбурзькій області. У 1943 р повернувся в Москву, в 1945 пішов у школу.

У 1947-1949 рр. Володимир Висоцький жив у Німеччині, за місцем служби батька, де навчився грати на фортепіано. У жовтні 1949 році разом з батьком Висоцький повернувся в Москву. У 1955 р, закінчивши школу, Висоцький вступив на механічний факультет Московського інженерно-будівельного інституту, з якого пішов після першого семестру.

Біографія Володимира Висоцького як актора починається з 1956 року, коли він надходить на акторське відділення Школи-студії МХАТ. 1959 р .: перший театральний роль Висоцький зіграв в навчальному спектаклі «Злочин і кара», тоді ж виконав і першу роль в кіно (невеликий епізод у фільмі «Однолітки»).

У 1960-1964 рр. Володимир Висоцький працював в Московському драматичному театрі. До цього часу (початку 1960-х років) відноситься і старт літературно-поетичної біографії Висоцького. Саме в ці роки з'явилися його перші авторські пісні.

Пропрацювавши менше двох місяців в Московському театрі мініатюр, Висоцький безуспішно спробував вступити до театр «Современник». У 1964 р Висоцький створив свої перші пісні до кінофільмів і поступив на роботу в Московський театр драми і комедії на Таганці, де пропрацював до кінця життя. У 1968 р вийшла перша авторська грамплатівка Висоцького, на якій були записані пісні на вірші Висоцького у виконанні автора.

У листопаді 1971 в театрі на Таганці відбулася прем'єра вистави «Гамлет», де Висоцький виконав головну роль. У 1975 р в перший і останній раз за життя поета було опубліковано вірш Висоцького «З дорожнього щоденника» в збірнику «День поезії 1975».

13 лютого 1978 року наказом Міністерства культури СРСР Висоцькому була присвоєна вища категорія вокаліста-соліста естради. Разом з акторами Театру на Таганці Володимир Висоцький їздив з гастролями за кордон в Болгарію, Угорщину, Югославію, Францію, Німеччину, Польщу, в США, в тому числі і з концертами 1979 року народження, був у Канаді, на Таїті.

Всього Володимир Висоцький дав понад 1000 концертів в СРСР і за кордоном.

Висоцький був одружений кілька разів, справив на світло двох синів - Микиту і Аркадія Висоцьких. Його остання дружина - француженка російського походження актриса Марина Владі (написала згодом книгу мемуарів про Висоцького «Володимир, або перерваний політ»).

Що стосується літературної складової біографії Висоцького, то за своє життя він написав понад 100 віршів, близько 600 пісень і поему для дітей. Також Висоцький пробував себе як прозаїк і драматург. Відомі його розповіді «Життя без сну (Дельфіни і психи)», «Якось так все вийшло», сценарій «Де центр?», Кіноповість «Віденські канікули» (спільно з Е. Володарським), незакінчений «Роман про дівчаток» і повість «Чорна свіча» (спільно з Л. Мончинської, дописувати після смерті Висоцького другу частину).

16 квітня 1980 року відбулася остання зйомка концерту Висоцького в Ленінградському БДТ.

18 липня 1980 Висоцький останній раз з'явився у своїй найвідомішій ролі в Театрі на Таганці - в ролі Гамлета. Після тривалої хвороби (в кінці життя поет пристрастився до морфію, і ця залежність зруйнувала його організм) біографія Володимира Висоцького завершився 25 липня 1980 р смертю уві сні, в Москві.

Похований Володимир Висоцький на Ваганьковському кладовищі в Москві.

Всього переглядів: