Терменвокс, скрипка і фортепіано: фестиваль імені І.Соллертінского відкриється в Вітебську 3 грудня

XXX Міжнародний музичний фестиваль імені Івана Соллертинского пройде у Вітебську з 3 по 12 грудня. Відкриється він у понеділок в обласній філармонії виставкою робіт студентів факультету дизайну Вітебського державного технологічного університету. На їх створення молодих художників надихнула класична музика. Звідси і назва - «Гра в класику».

Державний камерний оркестр Державний камерний оркестр

Осмислити твори допоможе театр-студія сучасної хореографії Діани Юрченко. В такому синтезі мистецтв, стверджують організатори, немає нічого дивного. Адже І.Соллертінскій, що народився у Вітебську на початку XX століття, який закінчив Петроградський університет і трудився художнім керівником Ленінградської філармонії, був «мистецтвознавцем широкого профілю». Великий радянський музичний і театральний критик, літературознавець, в тому числі, багато писав про балет.

Зауважимо, що багато на ювілейному фестивалі відбудеться вперше. Наприклад, вперше в Вітебськ приїде один з найбільш затребуваних піаністів сучасності Борис Березовський. Зауважимо, що багато на ювілейному фестивалі відбудеться вперше

Запросити заслуженого артиста Росії, квитки на концерт якого, до слова, розпродали ще до появи в місті афіш, вдалося завдяки синові Івана Соллертинского Дмитру, що живе в Санкт-Петербурзі. Також вперше в обласному центрі прозвучить такий електромузичний інструмент, як терменвокс, винайдений сучасником І.Соллертінского Львом Терменом майже 100 років тому. Відбудеться це під час театрально-музичного проекту «З життя комах». В його основу лягли вірші Миколи Олейникова, поета з кола оберіути, репресованого в 1937-му. Музику до нього написав білоруський композитор Валерій Воронов, який зараз живе і працює в Німеччині. Фронтвумен проекту - Світлана Бень, добре відома глядачам по кабаре-бенду «Серебряная свадьба».

Світлана Бень Світлана Бень

Також, за словами директора Вітебської обласної філармонії Олени Подоляк, глядачів чекає зустріч з видатними скрипалями гайки Казазяном з Росії і Франсуа Піно-Бенуа з Франції, а також білоруським Державним камерним оркестром і ансамблем солістів «Класик-авангард»:

- Наш фестиваль витримав перевірку часом і виконує свою головну роль: він пропагує академічне музичне мистецтво, розвиває традиції, відроджує забуті і відкриває нові імена. Важливо, що в поле його інтересів залучаються нові молоді виконавці та слухачі. Завдяки засновникам, серед яких - управління культури Вітебського облвиконкому, ми маємо можливість запрошувати по-справжньому великих музикантів, не підвищуючи при цьому ціни на квитки для наших глядачів.

гайк Казазян

Традиційно під час фестивалю пройдуть наукові читання. Під час них презентують барвистий ілюстрований збірник, що розповідає про останні 10 років історії фестивалю І.Соллертінского.

Довідка «СБ»

Детально ознайомитися з афішею XXX Міжнародного музичного фестивалю імені І.Соллертінского можна на сайті Вітебської обласної філармонії .

Фото надані Вітебської обласною філармонією

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter