Слідом за Сінний зачистять ринок над «Проспектом Ветеранів»

Смольний обіцяє слідом за Сінний площею зачистити від нелегальних ринків інші знакові місця. На черзі - торговельні конструкції у метро «Проспект Ветеранів». Смольний обіцяє слідом за Сінний площею зачистити від нелегальних ринків інші знакові місця

Михайло Огнев / "Фонтанка.ру"

Зачистка Сінний площі не буде останньої «вночі довгих ковшів» . Новий глава комітету майнових відносин Олександр Семчук пообіцяв позбавити від нелегальних торгових павільйонів і ресторанів знакові міські адреси. У тому числі - ринок, що нависає над виходами зі станції метро «Проспект Ветеранів». Знести його намагався ще віце-губернатор Ігор Метельський, але, як стверджують співрозмовники «Фонтанки», не зміг побороти опір глави МО «Дачне» Вадима Сагалаєва і його політичних друзів.

Слідом за Сінний зачистять ринок над «Проспектом Ветеранів»

В даний час Смольний готує список знакових адрес, де працюють нелегальні ринки і ресторани. «Зараз на черзі Сінна, далі, припустимо, буде Ветеранів, інші якісь об'єкти, по яких минули договору оренди», - розповів журналістам заступник голови комітету майнових відносин Олександр Герман. Однак конкретні дати, коли в гості до малого бізнесу завітають, чиновники поки назвати не готові.

Станція метро «Проспекту Ветеранів» є найбільш завантаженою в петербурзькому метрополітені. За статистикою, щомісяця нею користуються 2,6 млн чоловік. (Для порівняння: через «Невський проспект» проходять 1,6 млн, через «Рибальське» - 1 млн, через «Приморську» - 1,8 млн.) Над обома виходами зі станції нависають криті конструкції ринку «ЕСТ», торгові площі якого ніколи не пустують завдяки постійному потоку. Крім того, в комплекс будівель входить і невеликий торговий центр на розі Дачного проспекту і бульвару Новаторів, також впритул примикає до виходу з метро.

Смольний вже намагався ліквідувати ринок біля «Проспекту Ветеранів». У 2012 році комітет з управління міським майном відмовився продовжувати договір оренди одного з ділянок (на розі Дачного і Новаторів). ТОВ «ЕСТ» спробувало оскаржити це рішення в суді, пославшись на те, що ринок забезпечує мешканців Ульянки продовольчими товарами. А значить, його діяльність є соціально значущою. До позовної заяви представники компанії доклали звернення, нібито підписану 1570 громадянами.

Однак Арбітражний суд Петербурга і Ленінградської області вирішив, що одностороння відмова КУГИ продовжувати договір оренди законний. До такого ж висновку дійшли і в апеляційній інстанції. Представники «ЕСТА» заявляли, що рішення про похід проти ринку брав тодішній віце-губернатор з майнових питань Ігор Метельський. Однак в результаті Метельський покинув Смольний, а торговельні конструкції і по сей день нависають над метро «Проспект Ветеранів».

Невдачу хрестового походу проти ринку спостерігачі пов'язують з міцними політичними позиціями глави МО «Дачне» Вадима Сагалаєва. За даними системи СПАРК, фірма «ЕСТ» має відношення як до самого Сагалаєва, так і до його муніципалітету. Один з власників ринку - його екс-дружина Олена Сагалаєва. Її партнером у цьому бізнесі виступає Вікторія Міщук - дружина депутата «Дачного» Дмитра Міщука. Пов'язана з округом і володарка 11% -вої частки Раїса Коржова: її родич Валентин Коржов очолює службу замовника муніципалітету. Нарешті, є пакет в ТОВ «ЕСТ» і у Олени Мусейібовой - сестри Сергія Мусейібова, якого в 1990-і роки можна було зустріти разом з Вадимом Сагалаєва на другому поверсі кінотеатру «Барикада». Тоді ж, в лихі 1990-ті, Мусейібов отримав умовний термін за використання кулаків при проведенні ділових переговорів.

Сагалаєв відомий хорошими відносинами з багатьма петербурзькими політиками, а, наприклад, з сенатором Вадимом Тюльпанова в юності жив у сусідньому будинку на Дачному проспекті. На виборах в Держдуму і в Закс в 2011 році в «Есте» був відкритий тимчасовий виборчу дільницю. Кореспондент «Фонтанки» тоді безуспішно шукав його серед торгових павільйонів поруч з «Проспектом Ветеранів», поки не з'ясувалося, що проголосувати можна в офісі на проспекті Народного Ополчення. До 9.20 ранку там побували вже 350 з 607 зареєстрованих виборців. Всього ж «Єдина Росія» отримала там 80% голосів. Додамо, що конструкції ринку любив використовувати для своїх вітальних банерів новоспечений депутат Держдуми Віталій Мілонов.

Зв'язатися з директором «ЕСТА» Дмитром Мандріком не вдалося: секретар фірми записала мобільний телефон кореспондента «Фонтанки» і пообіцяла передати наші запитання керівнику. У свою чергу, Вадим Сагалаєв заявив, що не має до ринку ніякого відношення, але поділився інформацією: за його даними, всі договори оренди на ділянки, займані ринком, були успішно продовжені, а більшість діє аж до 2022 року. Однак у Росреестра інші дані. Згідно зі свіжими виписками, договір оренди ділянки під ринком на розі Дачного і Ветеранів закінчився в 2015 році. А ділянки навколо виходів з метро і зовсім використовуються нелегально з 2012 - 2013 років.

«У базі Росреестра якась помилка», - парирував Вадим Сагалаєв. Втім, комітет майнових відносин, готуючись до другого походу на ринок поруч з «Проспектом Ветеранів», буде використовувати ту ж базу. І можливо, на цей раз гучні імена не завадять «ночі довгих ковшів». Адже земля на Сінний площі теж знаходиться не у останніх людей у ​​місті - її орендує структура групи «Адамант». Однак Смольний заявив про намір до кінця року знести всі павільйони, щоб упорядкувати площа і, наприклад, проводити на ній різдвяний ярмарок .

Андрій Захаров, «Фонтанка.ру»