Ляпис Трубецкой, Веселі картинки, новий альбом, прем'єра, концерт у Вітебську, клуб Енергія 13 лютого 2011

1. Повернувся Ляпіс, що б я здох!
  2. Метод почемучки: два запою і купа запитань

кореспондент   www кореспондент www.interfax.by побував у Вітебську на прес-прослуховуванні «Веселих картинок», побачив новий кліп «Ляпіса Трубецького» та розпитав лідера гурту Сергія Міхалка про те, яким творчим методом він користувався, коли працював над новим музично-поетичним твором.

Повернувся Ляпіс, що б я здох!

Один з перших масштабних концертів в рамках туру, присвяченого виходить 11 березня альбому «Веселі картинки» групи «Ляпис Трубецкой», організований за підтримки компанії velcom, пройшов в вітебському клубі «Енергія» 13 лютого.

В «Енергії» розпаленілому слемом фанату ніде було впасти. Охоплення аудиторії воістину вразив: гламурні дівиці з бойфрендами, хіпстера, панки з «ірокезами» і «бурульками» на головах, а також люди похилого роботяги з дружинами, рокери і рокерші зі стажем, інтелігентні дядьки й тітки ... Кого тільки не було.

В Вітебськ приїхали шанувальники «Ляпіса Трубецького» навіть, наприклад, з Барановичів, куди група збирається з концертом 16 лютого. Навіщо? За їх словами, Барановичский ДК не зрівняється з «Енергією» за місткістю і якості звуку, а йти на концерт «зі своїми стільчиками» хлопцям не хотілося.

Виступ тривав понад дві години. За цей час «Ляпис Трубецкой» виконав ключові і просто улюблені публіці пісні з трилогії «Агітпоп» (альбоми «Капітал», «Manifest» і «Культпросвіт») і добру половину нового альбому. На біс вийшли під овації.

Глядачі співали, здається, все і все.

Під час концерту Сергій, як завжди, декламував вірші та прозу, вимовляв філософські мови, закликав культурно відпочивати. Ділився і свіжими враженнями про прогулянку по Вітебську. Розповідь про один з них став конферансом до пісні «Зоопарк».

Музиканти гуляли по пішохідному району. Біля входу в міський зоопарк їх внимане привернула дивна будка з написом «Млинці з усього». За дивним ж збігом обставин, мешканців в вальери не було видно. І тут подумалось ... «Але ми не група Cannibal Corpse», - сказав Сергій Міхалок, - тварин їсти не будемо ».

На жаль, зносилися акумулятори фотоапарата вашого покірного слуги не витримали суворого вітебського морозу (ввечері в місті було -17 за Цельсієм), тому зафіксувати вдалося лише фрагмент виконання композиції «Грай». Після цього техніка відмовилася працювати. Втім, настрій залу цей уривок прекрасно ілюструє.

[Video] http://www.youtube.com/watch?v=APVS2ViT0ig[/video]

Метод почемучки: два запою і купа запитань

Через півгодини після концерту в презентаційний зал, де продюсер «Ляпіса Трубецького» Євген Колмиков на той час встиг представити журналістам (останні вже 1,5 з половиною рази за дружньою бесідою прослухали «Веселі картинки») чудовий кліп «Я вірю» (режисер Олексій Терехов ), а тим, хто ще не бачив, - показати «Африку», нарешті, вдалося прорватися Сергію Михалку, Павлу Булатникова і духовиків колективу.

Перші двоє зайняли спеціально підготовлене їм місце і приготувалися відповідати на питання. Другі були доступні для «неформального» спілкування.

Журналістів цікавило все: від взаємин Сергія з колишніми учасниками «Ляпіса», літературної творчості, філософських диспутів і громадянської позиції митця до порад Міхалка чоловікам за 40 про те, «як позбутися від живота» і музичних послань позаземним цивілізаціям.

Наприклад, у відповідь на питання, який мобільним зв'язком він користується, Сергій «пробурчав», що місцевій, бо він не такий дурний, щоб дзвонити з роумінгу. Після чого Павло Булатніков намекающе вказав колезі на кружку з логотипом velcom, з якої той пив воду ...

Цікавилися і «Веселими картинками».

Виявилося, альбом давався непросто. Фронтмен «Ляпіса Трубецького» зізнався колегам по перу: його створення коштувало в тому числі і двох запоїв. Але результат повинен здивувати.

- У новому альбомі багато музичних метафор, багато мелодій, багато звуків - розповів Сергій Міхалок кореспонденту www.interfax.by . - Це такий «арт оф нойз». У «Культпросвіт» не було звуків, в ньому були думки і ідеї. Важливо було, щоб все виглядало, як ніби вирубане сокирою: це була чітка, точна, концептуальна річ. Ми прибирали все зайве. Тут є звук.

Наприклад, пісня «Грай» - в ній ти чуєш звуки купальської ночі, шелест очерету, чуєш те, що призначене тільки тобі. Це речі, що стосуються інтимного, сакрального, навіть якогось сновіденческого світу. У новому альбомі багато такого.

Я зазвичай кажу: сни, запахи, відчуття, чуттєвість, сентиментальність - речі, яких, як я зрозумів, від нас не очікували. Всі очікували чіткого, такого олімпійського «рубилово».

Але в цьому альбомі зображально-виражальні засоби переважають над точними істинами і переконаннями. Тому я називаю його альбомом питань. Я питаю: чому, чому, чому ... Я хочу бути чомучкою. Я не знаю жодної відповіді, я весь час сумніваюся. І мені не соромно в цьому зізнатися.

Я боюся людей з переконаннями, ортодоксів і фундаменталістів. Я дивлюся і дивуюся: звідки у людей стільки точних лекал? Про це розповідає пісня «Зомбі роботи». А «Веселі картинки» - альбом дитячий.

Крім уже відомої слухачам пісні «Грай», в прийдешній альбом «Ляпіса Трубецького» увійде як мінімум ще одна білоруськомовних композиція - «Нафта».

Всього ж на даний момент «Веселі картинки» включають 12 треків. Серед них звучали на концерті і представлені раніше в синглі «Африка», «Священний вогонь», «Зевс», вищезгадана «Грай», що лідирує в білоруському інтернет-хіт-параді «Тузін гітоў», філософсько-лірична «Я вірю», кавер -посвященіе Єгору Лєтову пісня «Зоопарк», кумедна увертюра. А крім них - «Шут», пісня про якийсь койота (визначення вилетіло з голови, але запам'яталися гітарні партії а-ля «Полацкі сшитак», якщо чогось не переплутав) і ще кілька.

Концертна презентація диска в Мінську пройде в клубі «Реактор» 1 і 2 квітня.

Денис Голін

фото lyapis.com

Навіщо?
Com/watch?
Я дивлюся і дивуюся: звідки у людей стільки точних лекал?