У київській опері відбудеться грандіозна прем'єра

1. Орфографічна помилка в тексті:

22 березня 2016, 6:18 Переглядів: 22 березня 2016, 6:18 Переглядів:   Національна опера України запрошує цінителів музичного мистецтва на прем'єру безсмертної класики

Національна опера України запрошує цінителів музичного мистецтва на прем'єру безсмертної класики.

31 березня, 2 квітня і 30 квітня Національна опера України запрошує цінителів музичного мистецтва на прем'єру безсмертної класики - оперу Джузеппе Верді "Набукко". Саме цей твір, за визнанням самого автора, поклало початок його блискучої композиторської кар'єрі. У свою чергу, віртуозні вокальні партії і характери героїв вистави дозволили "зробити ім'я" багатьом відомим сьогодні в музичному світі виконавцям.

У свою чергу, віртуозні вокальні партії і характери героїв вистави дозволили зробити ім'я багатьом відомим сьогодні в музичному світі виконавцям

Лібрето твори створено драматургом Темістокля Солер. Світова прем'єра опери відбулася на сцені міланського театру "Ла Скала" 9 березня 1842 р і з першого ж показу її супроводжував успіх. На київській сцені спектакль був поставлений в 1993 р і був окрасою репертуару майже 15 років. З "Набукко" київська трупа багато і успішно гастролювала на зарубіжних сценах. Але, у зв'язку з відходом зі сцени виконавців головних партій, на яких, власне, і була розрахована попередня постановка, опера, на жаль, також припинила своє сценічне життя.

Тому за нове прочитання драматичного сюжету і найбагатшого музичного матеріалу взявся головний режисер театру Анатолій Солов'яненко.

"Опера" Набукко "була написана Джузеппе Верді як гімн національно-визвольного руху, - розповідає Анатолій Анатолійович. - Знаменитий хор" Vaрensiero "з третього акту тривалий час був гімном італійських революціонерів. Але я б не хотів нинішнє звернення до цієї опери пов'язувати з політикою . В першу чергу, наше з головним диригентом театру Миколою Дядюрою увагу до цієї музики привернула її естетична цінність і чудові мелодії, які заклав геніальний Верді ".

Незважаючи на принадність для режисури і явну привабливість для публіки, не кожен театр вирішиться на постановку "Набукко". Основна складність опери - партія головної героїні Абігайль, яку недарма в Сопрановий оперному репертуарі вважають однією з найбільш складних.

До того ж Абігайль - рабиня, позашлюбна дочка царя Ассірії Набукко (Навуходоносора) - постає то владної войовницею і мстивої інтриганкою, то трепетною і вразливою закоханої жінкою. Так що співачка, яка "вживається" в цей образ, повинна продемонструвати ще й виразний драматичний талант.

Так що співачка, яка вживається в цей образ, повинна продемонструвати ще й виразний драматичний талант

У прем'єрній виставі Абігайль виконає знаменита українка Людмила Монастирська, володарка сопрано з дивним тембром, величезним діапазоном і приголомшливою нюансировкой голосу. Людмила затребувана в цій ролі на найіменитіших оперних сценах світу. Її партнерами в цій виставі в різних постановках є найбільші оперні виконавці сучасності, серед яких - сам Пласідо Домінго (в спільній постановці Королівської Опери і "Ла Скала" в лондонському театрі "Ковент-Гарден" в 2013 р). Київська публіка раз і назавжди була підкорена голосом виконавиці, коли почула Людмилу Монастирську в вердіївському репертуарі: Амелії в "Балі-маскараді", Аїді в однойменній опері, Леді Макбет в "Макбеті".

Київська публіка раз і назавжди була підкорена голосом виконавиці, коли почула Людмилу Монастирську в вердіївському репертуарі: Амелії в Балі-маскараді, Аїді в однойменній опері, Леді Макбет в Макбеті

Людмила Монастирська

Крім Людмили Монастирської, партію Абігайль готують провідні солістки Національної опери Тетяна Анісімова, Оксана Крамарева і Вікторія Ченська, яка вже виконувала її під управлінням видатного італійського диригента Ріккардо Муті.

Особливе місце в "Набукко" відводиться хору, який супроводжує практично всі основні сцени. Недарма цю оперу називають "хорової драмою". Над втіленням монументальних багатоголосних партитур працює головний хормейстер театру Богдан Пліш.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "У київській опері відбудеться грандіозна прем'єра". інші Куди піти дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.