ТОП-30 цікавих фактів про «Туманному Альбіоні». Блог про Велику Британію: Інсайдер або розповіді Наших. VCG

04.04.2017

Коли переїздиш жити в іншу країну завжди порівнюєш її уклад життя з власним досвідом, отриманим на батьківщині. Так сталося і зі мною. Багато що мене порадувало в Великобританії, але були речі які привели мене в повне здивування. Я спробую розповісти вам про свої ТОП-30 дивовижних відкриттях в цій статті.

1. Британці - дуже холодостійка нація. Саме тому побачити людину в шльопанцях або босоніжках пізньої осені чи ранньої весни - нормальне явище.

2. Існує думка, що Англія дощова країна. Але це міф. В середньому в Англії випадає 500 мілілітрів опадів в рік, тоді як в Італії - 1100. Справа все в тому, що в Англії дощі йдуть через день, але по чуть-чуть, тому і виник цей міф.

3. Акценти у всіх англійців різні. Все залежить від того з якого ви регіону. Наприклад, Уельський англійська дуже мелодійна і включає в себе слова, придумані місцевими жителями. Тоді як на півночі Англії звикли укорочувати голосні, що надає акценту особливу привабливість.

4. Всі офіційні документи, рахунки, приходять в Англії поштою. При оформленні будь-яких документів вам потрібно буде вказати ваш поштовий індекс (Post Code) який включає в себе літери і цифри (наприклад, MK13 5HR).

5. Паби - це те місце куди англійці обожнюють приходити в вихідні дні. І якщо їм не вистачило місця всередині, вони будуть стояти з пивом навіть на вулиці.

6. Британці просто схиблені на розмовах про погоду. Нам це складно зрозуміти, але якщо ви будете підтримувати таку розмову, то до вас набагато більш дружелюбним поставляться.

7. Освіта в Великобританії є безкоштовним для всіх громадян у віці від 5 до 16 років.

8. Таксі та громадський транспорт дуже дорогі в Англії. Тому більшість людей намагаються купити власне авто при першій же можливості.

9. Самий улюблений напій англійців - чорний чай з молоком.

10. Практично всі музеї в Великобританії безкоштовні.

11. Королеві Великобританії належать всі лебеді, кити, осетри і дельфіни в британських водах. Тому на ловлю осетрових вам потрібно буде отримати дозвіл у самій Королеви.

Тому на ловлю осетрових вам потрібно буде отримати дозвіл у самій Королеви

12. Просто так завести домашнього вихованця в Англії у вас не вийде. Спочатку до вас додому прийде представник спеціальної служби, поговорить з вами і подивиться на умови життя. Тільки після цього вам дозволять вибрати вихованця. Вигулюючи вашого домашнього вихованця вам обов'язково потрібно прибирати за ним. Інакше вам загрожує штраф в 50 фунтів. Тому люблячі господарі завжди носять із собою сумочку з маленькими пакетиками для прибирання за собаками на прогулянці.

13. Тут ви зустрінете величезну кількість благодійних організацій. По телевізору і в газетах постійно йде соціальна реклама.

14. Королева Великобританії Єлизавета II не має паспорта і водійських прав. Однак це їй зовсім не заважає подорожувати і водити машину.

15. Англійці всіляко уникають незручних ситуацій. Тому вони культурно вибачаються за будь-якого приводу, навіть якщо нічого серйозного не сталося.

16. Футбол є одним з найулюбленіших видів спорту англійців.

17. Основна проблема населення Великобританії - ожиріння.

18. Англійська їжа вас навряд чи здивує. Адже вона складається в основному з продуктів швидкого приготування і сендвічів.

19. У Великобританії дуже мало суші-барів.

20. Куріння в громадських місцях у Великобританії заборонено.

21. Спиртні напої вам продадуть тільки якщо ви старше 18 років. При покупці спиртного вам доведеться пред'явити посвідчення особи.

22. У Великобританії дуже багато парків і лісових зон. Вони займають близько 11% від загальної площі країни.

Вони займають близько 11% від загальної площі країни

23. Правила дорожнього руху тут дуже суворі. Всі пасажири в автомобілі повинні бути пристебнутими ременями безпеки. Інакше водія чекає великий штраф і штрафні бали. Якщо ви наберете 12 балів за рік, то у вас заберуть водійські права.

24. Тут всі заходи і свята прийнято планувати добре заздалегідь. Так сім'ї планують свою відпустку за рік. А на день народження вас запросять більше ніж за місяць. Не дивуйтесь.

25. Дуже багато людей у ​​Великобританії працюють волонтерами (абсолютно безкоштовно). Пенсіонерам це допомагає провести свій вільний час з користю, а молодим людям набратися досвіду в тій сфері, де вони хочуть побудувати свою кар'єру.

26. Приходячи додому після роботи особливо гостро відчуваєш відсутність центрального опалення в тутешніх будинках. Тому спочатку у мене був шок коли взимку температура в будинку падала до 10 градусів тепла.

27. Англійці сортують своє сміття. Біля кожного будинку / квартири коштують три контейнера: для органічних відходів, для сміття, що переробляється і бак для речей, які не можна переробити. За неправильну сортування сміття вам загрожує штраф від 60 до 100 фунтів.

За неправильну сортування сміття вам загрожує штраф від 60 до 100 фунтів

28. Мене вразило те, що Англія чи не єдина країна, де вам потрібно платити податок за те, що у вас в будинку стоїть телевізор. Відомі випадки, коли за несплату цього податку людей навіть ув'язнювали.

29. Біля великих супермаркетів встановлені величезні контейнери, куди можна здати старий одяг, батарейки, скляну тару.

30. У Великобританії існує таке поняття володіння житлом як leasehold. Тут ви можете купити в оренду квартиру, але не землю на якій стоїть будинок з квартирою. Значить ви не можете стати повноправним власником. Саме тому всі квартири потрапляють під leasehold. А це означає, що у вас є право на оренду від 99 до 999 років. Все залежить від власності.

Англія - ​​прекрасна країна. Нехай її строгі правила і звичаї нам не завжди зрозумілі, але це не робить її менш привабливою.

Алла П.