Історик моди Васильєв подбав про студентів

Новий варіант книги історика моди, письменника і сценографа Олександра Васильєва "Краса у вигнанні", що розповідає про творчість російських емігрантів за кордоном, призначений для щоденного читання, розповів автор в інтерв'ю РІА Новини на презентації видання в магазині "Бібліо-глобус".

"Я думаю, що для студентів мої книги, безумовно, є предметом щоденного читання, - вважає Васильєв. - Не забувайте, що в цих виданнях величезна кількість інформації для студентів напрямків дизайн, мода і театр, історія. Завдяки моїм книгам вони можуть тепер її отримувати ".

Васильєв стверджує, що перевидання книги, орієнтоване на студентів і середній клас, ніяк не позначилася на змісті.

"Це абсолютно інтегральний текст і абсолютно інтегральні фотографії, - запевняє він. - Звичайно, макет був перероблений, тому що раніше формат був більше. Попереднє видання важило 3,5 кілограма. Тепер же книгу легко покласти в сумку і навіть читати в метро".

Дев'яте перевидання "Краси у вигнанні" тепер складається з двох книг - "Королеви подіуму" і "Російські будинки моди". У першій з них розповідається про той час, коли російські художники і артисти впливали на розвиток світової моди. Зокрема, завдяки "Російським сезонам" Сергія Дягілєва і творчої діяльності вихідців з Росії в європейську моду увійшли "російський стиль" у мистецтві і російський тип краси.

Друга книга оповідає про історію російських будинків моди, відкритих в Парижі і Лондоні вихідцями зі знатних родин Росії - Юсуповими, великою княгинею Марією Павлівною Романової, княгинями Трубецькой і Оболенський і багатьма іншими.

"Я абсолютно впевнений, що поки я живий, ця книга буде продаватися завжди! - заявив Васильєв. - І ніколи до неї не ослабне інтерес, тому що в ній немає миттєвої інформації. Все, що розказано в моїй книзі - справа давно минулих років. Я ж не Гаррі Поттер і не детектив, який читають в метро ".

Васильєв розповів також, що в даний час готує книгу про історію російського інтер'єру, вихід якої очікується до книжковому ярмарку у вересні.

Крім того, скоро в музеї мистецтв народів Сходу Васильєв представить частину своєї колекції віял, а в петербурзькому музеї фотографії відкриється експозиція вантажних фотознімків з його колекції.

У травні спільного з групою Bosco di Ciliegi історик моди планує відкриття в Петровському пасажі великого проекту "Кіно і мода", а в червні очікується прем'єра інсценівки повісті Пушкіна "Заметіль" в МХТ імені Чехова, для якої він готує костюми.

Олександр Васильєв - історик моди, декоратор інтер'єрів, сценограф, автор популярних книг і статей, лектор і колекціонер. Народився 8 грудня 1958 року в театральній родині. У 1980 році закінчив Постановочний факультет Школи-студії МХАТ, а пізніше працював художником по костюмах в Московському театрі на Малій Бронній. З 1982 року працював також декоратором для різних французьких театрів і фестивалів.

З 1994 року Васильєв став читати курси лекцій з історії костюма і моди на чотирьох мовах і демонструвати майстер-класи в різних університетах і коледжах світу.

Його книга "Краса у вигнанні" витримала безліч видань і названа кращою ілюстрованою книгою року. Авторству Васильєва належить книга "Російська мода. 150 років у фотографіях", яка містить більше двох тисяч фотографій, присвячених історії моди, починаючи c 50-х років XIX століття і закінчуючи початком XXI століття, повідомляє РІА Новини .

150 років у фотографіях, яка містить більше двох тисяч фотографій, присвячених історії моди, починаючи c 50-х років XIX століття і закінчуючи початком XXI століття, повідомляє   РІА Новини

Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!