Валторна і трубні звуки - ISRAELI CULTURE

«Ансамбль 21 століття» запрошує на третій концерт із серії «Тагліёт» ( «Відкриття»). Концерт відбудеться 18 березня в Тель-Авівському музеї мистецтв і 19 березня в Єрусалимському центрі музики.

Вперше ансамблем диригуватиме запрошений французький диригент, Гійом Бургонь, один із найбільш багатообіцяючих майстрів в своїй області.

Солістом на концерті запрошений співак з міжнародним ім'ям, Саар Бергер, учасник ансамблю «Модран» (одного з кращих в світі музичних колективів, які виконують сучасну музику). Саар Бергер вважається найкращим сучасним валторністом. На концерті Бергер виконає сольний твір чеського композитора Ґміна Сарнакі, написаний спеціально для нього і твір французько-аргентинського композитора Мартіна Маталон, нашого відомого сучасника. «Бергер робить з валторною неможливе. Причому робить це віртуозно і легко. Композитори з усього світу пишуть свої твори спеціально для нього », - каже Дан Юхас, музичний керівник« Ансамблю 21 століття ».

Ще один твір для валторни належить композитору Одед Захави. «Трубні звуки в пам'ять полеглих, трубні звуки часів Танаха, трубні звуки гонінь». Цей твір буде виконано вперше. «Той факт, що трубні звуки можуть звучати з різних приводів і було основою цього твору», - розповідає Захави і додає: «в цьому творі як би відразу три музичних жанру. У ньому є і сольні моменти, і ті моменти, коли соліст веде діалог з ансамблем ».

У ньому є і сольні моменти, і ті моменти, коли соліст веде діалог з ансамблем »

Саар Бергер. Фото: Barbara Klemm

Крім того, ансамбль виконає твори композиторів Шандора Ворша і Жерома комбо. За словами Дана Юхаса, Шандор Ворше, угорсько-швейцарський композитор ще невідомий в Ізраїлі, але він прекрасний композитор, про який прийшов час розповісти. А ось французький композитор Жером Комбо - нове обличчя в ансамблі. Від його творів віє ніжністю і знаменитим французьким шармом.

«Ансамбль 21 століття» був створений в 1991 році композитором Даном Юхас і завмираючи Луцьку. В ансамблі беруть участь 14 кращих музикантів Ізраїлю. І, з моменту його заснування ансамбль вважається лідером виконання сучасної музики. Найкращі диригенти та солісти в Ізраїлі і за кордоном співпрацюють з ансамблем. Міжнародні музиканти із задоволенням беруть участь в проектах, організованих ансамблем, і на запрошення до співпраці відповідають запрошеннями взяти участь в фестивалях. «Ансамбль 21-го століття» завжди отримує високу оцінку від управління культури. Деякий час назад ансамбль отримав приз імені «Ландау» за досягнення в музиці від Міфаль ха-Пайс.

У 2005 році при «Ансамблі 21 століття" був заснований музичний і художній центр в Яффо під назвою «ха-Тейво». Це місце зустрічей музикантів і діячів мистецтв різних жанрів. Це місце, де виконується музика, танці, де можна подивитися фільми і дізнатися про новинки в розвитку сучасних технологій. Центр мистецтв «ха-Тейво» співпрацює з паризьким центром Помпадур і багатьма іншими. Він став оплотом сучасного ізраїльського мистецтва. В останні роки він перетворився ще й в центр електронної музики.

До речі, в центрі, крім усього іншого, знаходиться концертний зал.

Концерти "Ансамблю 21 століття" записуються і транслюються в прямому ефірі по радіо «Коль ха-Музика».

18 березня 2017 року, під кінець суботи, о 20:30, Тель-Авівський музей мистецтв. Вартість квитків: 110 шекелів. Для замовлення квитків: 03-6077070

19 березня 2017 року, неділю, о 20:00, в Єрусалимському музичному центрі «Мішкенот Шаананім». Вартість квитків: 40-60 шекелів, для замовлення квитків: 02-6241041

Гійом Бургонь - диригент

Саар Бергер - валторніст

Тібі Цайгер - кларнетист

Річард Плай - фаготист

Композитор Одед Захави «Трубні звуки по мертвим, трубні звуки в Танахе, трубні звуки гонінь» - світова прем'єра

Композитор Мирослав Ґміна Сарнакі - соло для ріжка

Композитор Жером Комбо - «Пляж, сіра пил, небо безхмарне»

Композитор Шандор Ворше - сонатина для гобоя, кларнета і фагота.

Мартін Маталон - концерт для валторни

Сайт «Ансамблю 21 століття» - http: // www. ensemble 21. org. il /