У Комі готуються до 75-річчя Перемоги «БНК

Уже складено план ювілейного святкування перемоги у Великій Вітчизняній війні, яке відбудеться в 2020 році. Серед заходів - «місячник уваги», одноразові виплати, кінопаради, лекції про фальсифікації історії, квести і урочисті прийоми. Уже складено план ювілейного святкування перемоги у Великій Вітчизняній війні, яке відбудеться в 2020 році

Фото Віктора Бобиря, Григорія Піля з архіву БНК

Опубліковано розпорядження уряду Комі про підготовку та проведення святкування 75-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Документ затвердив план заходів до знаменної дати. До нього увійшло 107 завдань різного рівня. Організацію на себе традиційно візьмуть республіканський і муніципальні комітети «Перемога».

гроші

Республіканську виплату отримають «діти війни», (що народилися і проживали на території СРСР з 22 червня 1928 по 3 вересня 1945 року) і трудівники тилу.

офіційно

Відбудеться традиційний благодійний марафон «Ми - спадкоємці Великої Перемоги». Керівники адміністрацій муніципалітетів і глава регіону проведуть прийоми ветеранів.

Ветеранів нагородять ювілейною медаллю «75 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

турбота

В рамках «місячника уваги» учасників Великої Вітчизняної і ряд інших категорій запросять на диспансеризацію і профілактичні огляди. Їх проводитимуть не тільки в поліклініках, а й за допомогою мобільних медичних і патронажних бригад. Керівники медорганізацій проведуть особисті прийоми з питань медобслуговування. Маломобільні ветерани отримають медичну допомогу на дому. Тих, хто запланує виїхати зі свого району на час свят, додатково обстежать і переконаються в тому, що у них є всі необхідні медикаменти. На урочистостях також чергуватимуть медики.

На урочистостях також чергуватимуть медики

Для трудівників тилу, учасників та ветеранів Великої Вітчизняної організують цільовий заїзд в республіканський соціально-оздоровчий центр «Максаковка». Інвалідів та учасників війни забезпечать путівками на санаторно-курортне лікування, а також нададуть їм необхідні технічні засоби реабілітації.

Відбудеться акція «Ветеранам глибинки - увага і турбота», а філії громадської приймальні глави проведуть прямі лінії на теми «Як живеш, ветеран?» І «Добровольці - ветеранам» (збір заявок для надання адресної допомоги).

Для ветеранів, які проживають в Тентюковском будинку-інтернаті для людей похилого віку та інвалідів проведуть благодійну акцію «Зелений подарунок».

Органи місцевого самоврядування займуться акціями щодо поліпшення соціально-економічних умов життя ветеранів, наданням допомоги в соціально-побутовому обслуговуванні, вирішенням питань життєвого устрою, наданням соцпослуг на дому.

свято

9 травня відбудеться урочиста церемонія покладання квітів до меморіалів «Вічний вогонь», «Скорботний воїн» і інших пам'ятників Сиктивкара. За Стефановской площі пройде урочистий парад, мітинг і театралізоване дійство. Пряму трансляцію вестиме телеканал «Юрга». Знову відбудуться акції «Георгіївська стрічка» і «Безсмертний полк», працюватимуть польова кухня, концертні майданчики, точки легкоатлетичної естафети, завершить свято салют.

В установах соцзахисту населення пройдуть урочистості на честь ветеранів за участю представників влади, артистів, волонтерів. Для них організовують концерти, спектаклі, конкурси, виставки прикладної творчості, перегляди фільмів, фотостенди. Концерти проведуть і прямо в лікарнях - для ветеранів, які перебувають на стаціонарному лікуванні.

пам'ять

Волонтери приведуть в порядок військові поховання, меморіальні комплекси, пам'ятники та обеліски в пам'ять загиблих в роки Великої Вітчизняної, меморіальні дошки, могили ветеранів. Пошукові об'єднання візьмуть участь у Всеросійській Вахті Пам'яті. При входах на сільські кладовища встановлять стели і покладуть пам'ятну зірку. «Союз ветеранів Афганістану» вийде на автопробіг «Перемоги вірні сини» з концертами в Усинську, Ухті, Сиктивкарі, Корткерос і Об'ячево. А в рамках патріотичного проекту «Місцями бойової слави» за маршрутом Сиктивкар - Санкт-Петербург проїде «Ветеранський поїзд».

Відбудеться величезна кількість уроків мужності, кінопоказів, концертів, читань, зустрічей, лекцій та обговорень. Наприклад, в коледжі мистецтв пройде відкрита вітальня на тему «Фальсифікація історії та моральні цінності» спільно з керівником відділу у справах молоді Сиктивкарський Єпархії отцем Іоанном. А Нацмузей підготує мультимедійний електронний ресурс «Уродженці Комі на фронтах Великої Вітчизняної війни».

У Комі проведуть республіканський конкурс «Спасибі дідові за Перемогу», виставку «Ми разом кували Перемогу», конкурс образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Барвистий дитячий світ», патріотичну акцію «Спасибі!», Квести «Слідами Великої Вітчизняної війни» і « Ех, дороги », виставку моделей техніки часів Великої Вітчизняної в технопарку« Кванторіум », фестиваль народної творчості« Салют Перемоги », республіканські змагання зі спортивного орієнтування бігом« Сиктивкарса ЮГОРА ».