NEWSru.com :: "Громадянина поета" не пустили на пермський фестиваль "Білі ночі"

Виступ проекту Дмитра Бикова і Михайла Єфремова "Громадянин поет" на що проходить в Пермі міжнародному фестивалі "Білі ночі" в останній момент скасувалося, повідомляє "Урал-Інформ ТВ" з посиланням на прес-центр фестивалю. Причини скасування не уточнюються.

Як зазначає видання, це вже третя спроба привезти популярний в інтернеті проект Дмитра Бикова і Михайла Єфремова до Пермі. Попередні дві так само закінчилися відмінами без пояснення причин.

"Тут очевидне політичне рішення. Відтепер влада в Пермі хоче втручатися в репертуар фестивалів і культурних установ", - пише в своєму блозі директор Пермського музею сучасного мистецтва Марат Гельман.

Чи відбудуться інші заходи в рамках "Фестивалю громадянської поезії", поки не відомо. На найближчі кілька днів заплановані виступи літературних діячів і громадських активістів з Болотної, Ісаакіївській площ, з площі Маяковського і навіть з київського Майдану.

Нагадаємо, "Громадянин поет" - спочатку телевізійний проект телеканалу "Дождь" (перші п'ять випусків пройшли на ньому під заголовком "Поет і громадянин") і продюсера Андрія Васильєва, в якому заслужений артист Російської Федерації Михайло Єфремов читає вірші на "злобу дня", написані Дмитром Биковим в жанрі політичної сатири на манер відомих письменників і поетів.

Вийшло п'ять програм, шосту керівництво каналу вирішило не ставити в ефір , Так як побачило в ній образливі для влади віршовані рядки. Але проект не закрився, а лише змінив "місце проживання" - став виходити на інтернет-порталі F5, радіостанції "Ехо Москви" і викладатися на YouTube. А потім перебрався і на театральну сцену і демонструвався в Театрі Естради.

На сьогоднішній день загальна кількість переглядів роликів тільки на офіційному каналі проекту на порталі YouTube становить майже 15 мільйонів. У травні "Громадянин поет" став фіналістом міжнародного конкурсу блогів і мережевих спільнот The BOBs в номінації "Освіта та культура".

В кінці листопада минулого року вийшла збірка "Громадянин Поет", де крім віршів публікуються подробиці закулісся проекту, додаються студійні записи, а також є розділи "Громадянин в прозі" - якась творча лабораторія Єфремова, фоторепортаж про будні артиста з його ж власними коментарями, і "Поет без громадянина", в якому опубліковані вірші Бикова, з різних причин не стали відеороликами, а також авторські версії віршів проекту до редакторської правки. А в кінці минулого року "Громадянин Поет" отримав премію "політосвіти" , Засновану для привернення уваги суспільства до журналістів, публіцистів і блогерів, які своїми публікаціями вносять вклад в політичну освіту росіян.