«Громадянин поет» Михайло Єфремов перевтілився в Егмонта

На фестивалі «Площа мистецтв» в Санкт-Петербурзької Філармонії прозвучить повна версія трагедії Гете «Егмонт» на музику Бетховена. Твір представлять академічний симфонічний оркестр Петербурзької філармонії під управлінням диригента Миколи Алексєєва і солісти. У ролі «Егмонт» - знаменитий «Громадянин поет» Михайло Єфремов.

Відомий російський актор Михайло Єфремов вперше постане в ролі Егмонта. І зробить він це на сцені Санкт-Петербурзької Філармонії в рамках Міжнародного зимового фестивалю «Площа мистецтв».

«Я виступаю тут перший раз, і для мене це величезна честь. Це історичний зал, багато тут відбувалося », - розповів Єфремов журналістам перед концертом. «Я виступаю тут перший раз, і для мене це величезна честь

Артист зазначив, що останнім часом багато працює саме як читець і навіть як співак. У нього вже є досвід роботи з оркестром: зовсім недавно в Концертному залі імені Чайковського в Москві Михайло Єфремов брав участь у виконанні п'єси «Король-олень» на музику Таривердієва.

Однак Михайло Єфремов зауважив, що майбутній виступ змушує його сильно нервувати. Справитися з хвилюванням Михайлу повинна допомогти його дружина і, за сумісництвом, звукорежисер, Софія Круглікова.

«Вона поставить звук так, щоб зовсім ганьби не було. Я з усіх боків прикрився », - пожартував Єфремов.

Трагедія Гете «Егмонт», також як і музика Бетховена до неї, добре відомі. На театральних підмостках твір колись звучало часто, але зараз виповнюється досить рідко. Саме «Егмонт» став останньою театральною постановкою великого Лукіно Вісконті. Виконували твір і багато російські актори. Як зізнався Михайло Єфремов, перед своїм першим виступом в ролі Егмонта він відчуває страх.

«Юр'єв, Царьов, Смоктуновський ... Після них рот відкривати страшно», - зауважив артист. Сам він при цьому слухав запис виконання «Егмонт» знаменитим Василем Качаловим. Щоб не забути від хвилювання текст, Єфремов навіть вирішив покласти партитуру на пюпітр.

«Лякає все. Коли ти репетируєш довго в театрі, там не страшно: можна вчепитися за колег, ще щось. А тут музика і ти. А музика - це досконале мистецтво », - упевнений Єфремов.

Про те, які смислові акценти актор, відомий своїм вільнолюбством, розставить в цьому на перший погляд архаїчному тексті, можна тільки здогадуватися. Правда сам він не вважає, що текст, який йому запропонували читати, архаїчний.

«Це як опера. Вона не архаїчна, вона классична », - вважає він. Єфремов також нагадав, що «Егмонт" не виконувався вже 11 років.

«Напевно, після протестних рухів вирішили виконати», - сміючись, припустив актор, відмовившись, проте, проводити якісь паралелі.

На фестивалі «Площа мистецтв» повну версію «Егмонт» 19 грудня представлять академічний симфонічний оркестр Петербурзької філармонії під управлінням диригента Миколи Алексєєва. Роль Клерхен виконає угорська співачка Поліна Пастірчак, відома у всьому світі своїм виконанням партій Мікаели в «Кармен» Бізе і Мімі в «Богемі» Пуччіні.

Матеріал підготувала Анна Тарс.

На відео PhilharmoniaSPb Михайло Єфремов про монолозі Егмонта і ролях начальників.